Home KATALOGS Jaunumu arhīvs Tūrisms
 

Projekti

Fotoaparāta izvēlehttp://lam.good.lv

Klejošanai pa lapu izmantojiet !!!<=-katalogu-=>!!!.
Informācija, kas apkopota šajā lapā ir tikai izglītošanās mērķiem, un tās ļaunprātīga izmantošana būs uz katra paša sirdsapziņas.


Jaunumi:

23.03.2002

Tā kā šodien ir brīvdiena, tad pateikšu tikai kaut ko izklaidei. Jeb tā teikt paraugs tam, ko visu laiku te cenšos izskaidrot. Tas ir saglabāts reālā laika video ar vienu no programmām kuru pirmīt pieminēju. Nav grūti atšķirt viņas, jo vienam ir indeksēšanas struktūra nojaukta un ja glabā ar ASFrecorder, tad tā saglabājas. Tātad šis fails, ko ierakstījis hex, ir rakstīts ar VCR Streambox, jo to vairāk neviens nevarēs apstrādāt. Varbūt video kvalitāte ir nedaudz labāka, bet sagriezt pa daļām viņu vairs nebūs iespējams. Cerams, ka hex neapvainosies, un tauta pavilks no viņa servera video failiņu apskatei. Tur būs redzami Giriks un Mura galvenajās lomās, kas uz dejas plača grīdas taisa virtuālo šovu. Vienkārši iesaku noskatīties un sevišķu uzmanību pievērsiet Priekšnieces sejiņai. Mani tas uzjautrināja un daudzi to jau ir novērtējuši ;-). Ja, kas tad hex varat sastapt starp aktīvākajiem komentāru rakstītājiem tv5 "sapņu salas" mājas lapā. Viņam arī esot laikam lielākā video kolekcija par šo tēmu.

22.03.2002

Vecais_Dumais_Laacis, kas iesaistījies afērā uz tiem daudzajiem aliņiem manus jaunumus nedaudz pakoriģēja. Un tas būtu:
nju tur ideja biki savaadaaka... tb nefis jauns dc++ bet tjipo klienta+servera softs nesavietojams ar dc. ja kaadam grauzj tas ka nesavienojams un kas un kaapee tad nu taa... lai realizeetu iecereetaas fiicjas un neizmezgjiitu smadzenes nodereetu tomeer paartaisiit gan kleintu gan serveri... par pamatu tiek njemtas dc un dc++ fiicjas noveersti truukumi [peec manaam domaam ;) ] un pievienotas jaunas patiikamas fiicjas kaa piem. konekts caur proxy, passive to passive transferu iespeeja.
Un pašus jaunumus, tai skaitā arī pašu programmu varēsiet atrast par šo tēmu te 3priedez.kicks-ass.org/edc_info.
Vēl gribējās pilnīgi nobeigt tēmu par reālā laika video saglabāšanu. Ne par velti sākumā ieteicu lietot ASFrecorder, nevis VCR Streambox, kam īstenībā ir lielākas iespējas. Kā lielākais trūkums ir tā indeksēšanas struktūras izjaukšana. Lai vienkāršāk saprast, tad pateikšu, ka vēlāk video (ASF un WMV), kas saglabāti ar VCR Streambox vairāk nepakļausies video apstrādei (vismaz es pagaidām nezinu kā tādus apstrādāt, un vairāki ir mēģinājuši, bet nekā). Tātad ja fails ir pareizi saglabāts, tad video apstrādei ir speciālas programmas (diezgan lielas). Populārākās laikam ir MS izstrādātās versijas movie maker un Resourse Kit kā ārī Adobe Premiere, kuram var visādus pluginus pielikt. Taču var iztikt cilvēcīgāk un nemaksāt naudu ne par ko, kā arī video sagriešanai, pielabošanai utt, nav nepieciešamas tik lielas programmas. Tādēļ visiem iesaku bezmaksas programmiņu AsfTools. Tā ir vienkārši ideāla, lai apstrādātu asf un wmv failiņus. Var pat konvertēt uz avi, bet avi jau mēs mākam konvertēt uz DivX ;-). Uz dažiem datoriem varētu neiet visas iespējas, tādēļ būs jāuzinstalē laikam tas Resourse Kit vai kaut kas mazāks no MS saimes, kas saturētu attiecīgos dll failiņus.

21.03.2002

Es gandrīz apgāzos ieraugot kaut ko tādu... e-commerce-portal.ziby.net. Vienkārši sen nebija sanācis pa spama lapām pastaigāt, bet šis izskatījās vienkārši izcils ;-). Tur var lasīt tekstus un smieties pilnā rīklē, ja saprot par ko iet runa. Tiem 9-tās klases skolniekiem laikam nekad nav bijusi nekāda normāla izglītība tajā sfērā, par ko viņi cenšas rakstīt (pareizāk sakot pārtulkot), jo vispār nezin, kas īstenībā ir e-komercija ;-). Es sen nebiju tā smējies. Tur tiek pielietoti efektīvi mārketinga, jeb pareizāk sakot psiholoģijas pamatprincipi, ko laikam izstrādājusi kompānija kurā viņi ir iegrābušies. Labāk es daudz nerakstīšu, bet paši aizejiet ievērtēt to lapu. Kā piemērs, kaut vai šis izrāvums:
Sākot savu darbošanos e-komercijas biznesā Jūs nebūsiet viens. Mūsu komandā ir vairāki e-komercijas profesionāļi ar starptautisko, vairāku gadu pieredzi šajā biznesā, taču mūsu komandas lielākā daļa ir iesācēji šajā biznesā un mēs strādājot vēl tikai mācāmies, tāpēc Jums ir vienreizēja iespēja uzsākt savu darbību kopā ar mums e-komercijas pirmsākumos Latvijā ar kompānijas "ZibyCom" palīdzību.
Vairāki gadi tiek minēti tādēļ, ka darbība noteikti ir uzsākta pagājušo gadu un nebūtu smuki teikt viena gada pieredze ;-). Ja kas, tad kaut kad manuprāt vēl pagājušā gadā bija lapa tops.lv, kur varēja atrast līdzīga satura informāciju. Nez kur viņa attīstība aizgājusi. Atvērta protams tā lapa tika laikam vēl agrāk. Un tad vēl par starptautisko pieredzi runājot varu minēt vienkāršu piemēru - es strādāju bulciņu veikalā par krāvēju, kur ar ārzemēm nav nekāda sakara, bet tomēr tajā veikalā šobrīd ir ievilkts Internets grāmatvedei. Un pa vakariem es tur tieku klāt paskatīties porņikus. Tātad es jau šobrīd skaitos profesionālis e-komercijas jomā ar starptautisko pieredzi. Kā nekā es arī visu par velti dabūju. Nobeigumā varu pateikt tiem kas tankā, ka runa gāja par spekulēšanu nevis e-komerciju ;-).
Tiem, kam slinkums vilkties uz UFES apmaiņas sistēmu, reģistrēties utt., tad var aizvilkties uz recyclebin.times.lv. Tur puisis atstājis savu logina logu jau aizpildītu (parole ir 0000) recyclebin.times.lv/ufes_index.html un atliks tikai ieiet ;-). Diezgan ērti. Katrs sev tādu formiņu varētu sataisīt uz cietā diska, lai ietaupītos laiks. Es sev tādu uz yo.lv biju uztaisījis, kad sākumā uploadoju caur php scriptiem.
Aigars atsūtīja lapiņu pcsupport.yo.lv, kura ir līdzīga vienai lapai, par ko es kaut kad agrāk raktsīju. Vienkārši atkal tiek mānīta tauta. Es ievadu paroli, bet jaunas lapas tad nav uz kurieni aiziet ;-).
Tie kas lieto DC++ novērtē laikam jauno versiju DCplusplus 0.162, jo tā tiešām ir salabota zvērā. Galvenais kas man pietrūka, bija normāls failu resume. Šobrīd novelkot tos 228kb, var atpakot to exe, un uzreiz normāli strādāt. Vairs nav jāuztraucas par to, ka filma notrūks un nāksies lādēt no jauna. Tad vēl Latvijas hubā ir noslēgtas derības, par ko sīkāk var lasīt te dingo.tk, kur ir arī apraksts par lielāko Latvijas huba monstru ar reālāko pieslēgumu un cik saprotu arī reālāko datoru ;-). Iesaku izlasīt, jo es biju par šo to pārsteigts un par šo to uzjautrināts ;-). Ja, kas tad mēs par 25 aliem un 2 viskijiem cerams tiksim pie jauna DC++, jo pagaidām izskatās, ka tiek izmantota viņu opne source latviešu versijas taisīšanai. Cerams, ka būs vismaz labāka nekā DC++, jo sākums izskatās iespaidīgs. Nu ko, lai veicas!

20.03.2002

Uz nedēļu aizies pirmais banneris malā kā reklāma un personīgo lapu popularizēšanas pasākums, ja tas tiešām būs tā vērts.
Gribējās uzrakstīt šo to, kas nav saistīts ar Internetu, bet ar reālo dzīvi. Tā teikt iespamošu par "netēmu" ;-). Vakar liekas sākās tāds īstāks pavasaris un meitenes uzreiz saīsina svārku garumu, bet ko puiši? Puiši vienkārši sāk skraidīt šīm meitenēm pakaļ. Vakar man braucot mājās sanāca īsts teātris, kur pusi no tā visa neredzēju, bet tā kā biļete bija un vietas bija pašā aizmugurē, tad pārāk par to apvainojies neesmu ;-). Cik sapratu, tad viens krievu puisis paprasīja meitenei vai viņa ir ar to puisi un tas puisis kā leca augšā, tā mēs ar to autobusu uz mājām braucām nevis pusstundu kā parasti, bet veselu stundu. Neviens tos tēvaiņus izšķirt netaisījās, un tā kā es biju autobusa beigās, bet pasākums risinājās sākumā, tad nebija nekāda īpašā vēlme iet iesaistīties. Bez tam es vēl vienam varētu sadot pa kaklu, bet kad divi mužiki tā ņemās, tad trešais tur lieks, kaut gan nācies ir arī dot diviem pa kaklu. Īsāk sakot izšķirt viņus bija nereāli, jo vienam (tas kas pieleca kājās) bija biezpiens galvā. Viņš bija tāds apaļīgs (tāda pati kā duņķa, kas bija ar viņu, jo tā nemaz netaisījās savākt savu mužiku), bet tas otrs tāds kalsns un saspaidīja to biezpienu nedaudz. Teātris risinājās visā ceļa garumā, jo tantiņas piesauca policiju, kā kaut kādu svēto vārdu (agrāk viņas lietoja vārdu "miļicija"), onkuļi tik saka, ka tas ir Miškin sin utt., garlaicīgi nebija. Bet pēc stundas brauciena, tas ar biezpiena smadzenēm izteica dziļu domu :"kā es rīt tāds uz darbu iešu?". Autobuss arī ik pa metram apstājās, lai kāds no viņiem izkāptu, bet neviens nekur nekāpa un visiem bija labi. Tā teikt pavasaris galvā. Tādēļ nezaudējat galvu šajā mistiskajā gada laikā, jo tagad pie tam vēl ir arī jauns mēness ;-).
Par DC jaunumi ir tādi, ka atvēries vēl viens hubs LV OMEGA IP 159.148.223.235, kas ir saslēgts kopējā tīklā ar HUBS ALFA. Minimālās prasības: nošārēti 500Mb, 2 sloti; Tikai LV user. Ja kāds nesaprata, tad palasīt pāris nedēļu vecu arhīvu. Tas tiešām ir spēks.
Ā un ja kāds vēl nenoticēja, ka zaļais nav zaļais, bet zilais, tad aizvakar naktī par to varēja pārliecināties ;-). Gan vēl pa televizoru parādīs.
Izklaidei šoreiz NOTEIKTI aizejiet uz brāļa lietuvieša garadarbu esu.lt/andrius/go.htm. Cerams, ka serveris jau netiks apgāzts pirmajā dienā, jo nekā "smaga" tur nav, bet es paliku bez iekšām. Cerams spēsiet novērtēt. Tikai tas laikam jau taisīts ar 6 Flash, tādēļ varbūt kādam arī neaizies. Ja esat apskatījušies, tad nenoticēsiet, bet tas viss pasākums aizņēma 9kb. Tā, ka ja tomēr kāds nepaspēja un tā lapa aizvērsies, tad es to izvietošu šeit ar atsauci.

19.03.2002

Es te papētīju vēl šo to par reālā laika video saglabāšanu un atradu vēl vienu lielisku programmiņu. Man patika, ka puiši darbojas un taisa ik pa laikam jaunas versijas. Ne tā kā ASFRecorder un StreamBox VCR - uztaisīja un pameta. Varētu varbūt teikt, ka nevis pameta, bet viņus piegrieza ;-). Tātad šoreiz velkam SDP streamer, kas ir bezmaksas. Viņa vēl joprojām ir bugaina (ar vabolītēm), bet sekosim līdzi jaunumiem un cerams viss darbosies vēlāk lieliski. Varat arī autoram uzrakstīt kas kur un kā jāpalabo. Tas puisis vispār ir diezgan atsaucīgs un ātri atbild.
Netīšām par divx tēmu sērfojot Internetā uzskrēju virsū interesantām lietām. Šajā lapā var nolādēt jauno Divx Player, kas dos iespēju ielādēt divx avi un tix formātu. Tieši par tix arī gribējās uzrakstīt, jo tas vairs nav video fails, bet vienkārši xml dokuments, kas ļaus lādēt no web lapas video. šinī gadījumā Divx Players prasīs user name un paroli, jo tā ir maksas video xxx lapa, kas sadarbojas ar divx izstrādātājiem. Izskatās, ka DivX ir tik ļoti komercializējies, ka pat slikti paliekas ;-).
arnix atsūtīja kaut ko par tēmu chat.tvnet.lv/chatzip.zip
Es te netīšām tajā pašā lapā apskatījos lidojošo Aldara korķīti, kas uztaisīts kā ļoti pievilcīgs reklāmas veids un aizgāju uz lapu, kur pati ideja patika, viss patika, tikai nepatika, ka atkal tiek šmaukta tauta ;-). mccann.lv - kā jūs domājat, cik liela ir varbūtība vienam cilvēkam dabūt otru korķīti, ja tādi ir tikai divi, neizmantojot tv, preses un Interneta palīdzību ;-)? Balvas fonds jau samērā liels - 50 000Ls un ne vienam vien atkal gribēsies mājās korķīšus krāt ;-). Kaut gan varbūt tur tajā akcijas paskaidrojuma lapā netika viss pareizi uzrakstīts, kaut gan tad tā arī ir nolaidība.
159.148.47.212 te uzreiz visi nespiežam, jo tas bija topic čata kanālā #alus. Info atsūtīja Vilnis. Tas viņam uzrādījās kā vīruss, be man tas vienkārši nenostrādāja ;-(. Tā lapa atbild par datora izslēgšanos. Ja kādam strādā, tad to var labi izmantot, lai izslēgtu savu datoru ;-).
Ja tas nestrādāja uz mana datora, tad nez kādēļ nostrādāja šis joks gsmclub.lv/guestbook.html, ko laikam tur iemetis bija home.lv/reihenovs, vai arī drīzāk kāds cits, jo viņš pat bildi savu nebija mācējis ielikt tur ;-). Tas puisis ja kas piedāvā web lapas izstrādi un dizainu ;-). Varbūt programmeris no viņa sanāks, bet .... To gsmclub lapu atsūtīja Janchiks, lai uzrakstu par to, ka piereģistrēt var jebkuru telefonu kas iešaujas prātā, jo nekādas pārbaudes reģistrācijas procesā nenotiek. Admins uz mailiem neatbildot, un vienīgais veids kā tikt vaļā no spama ir atslēgt iespēju saņemt īsziņas, kas sūtītas no Interneta. Skarbi ne. Tur viss tā ar sūnām apaudzis... Pie tam to viesi grāmatu joks, kur var izmantot html tagus arī ir kaut kas labs un parāda līmeni... Manam WindowsXP un IE6 laikam iepatikās šī img src=c:/nul/nul kombinācija, jo viņš izdomāja atslēgties tā nopietni. Ja uz Win95/98 strādāja con/con, tad uz XP strānā nul/nul ;-). Kādēļ tam M$#$% nepieciešami šāda veida "caurumiņi". Vai lai pašiem būtu atkāpšanās ceļs, jo pēc pus gada varēs izlaist SE (second edition) WindowsXP versijai? Līdz ar to atkal uz kādu laiku ienākumi garantēti neko nedarot... Lieko laiku veltot jaunajām programmām. WindowsMe manuprāt viņi tā arī nenobeidza - tas laikam nomira dabīgā nāvē ;-). Izlaida tādu versiju, lai būtu cilvēkiem kur atkal ieguldīt lieko naudiņu. Gluži tāpat kā sapņu salas balsotāji, kas par nepazīstamu cilvēku atdod 260Ls balsojot pa telefonu. Tur tika iztērēts ne tikai nauda, bet arī laiks, jo ja matemātiski parēķina, tad piezvanīt pa telefonu vienu reizi var aptuveni 20 sekunžu laikā, kas ir samērā ātri. Minūtē sanāk 3 reizes. Un ja ir nobalsots 2600 reizes, tad neatejot no kases ir jābalso tieši 14,4 stundas. Un pie tam 1000 reizes par zaļo tika nobalsots svētdienas vakarā. Domāju, ka tas vienam cilvēkam nedēļas laikā nemaz nav iespējams, jo pamēģiniet paši kaut vai 100 reizes kaut kur piezvanīt. Pirksti būs jēli. Ja nu vienīgais no datora palaist kaut kādu automatizēšanas procesu.
Vienkārši skaista lapa 2methods.com. No galvenās lapas vēl var aiziet uz skaistiem darbiem, jo izskatās, ka 3D grafika viņam(iem) nav sveša.

15.03.2002

Pēdējā laikā kaut kā esmu izgājis uz pamācībām, bet kaut kā gribās padalīties ar savām zināšanām, jo domāju, ka tas varētu būt daudziem noderīgs. Pie tam, ja to visu var apgūt lēnām, bez steigas un pat izklaidējoties ;-).
Domāju, ka daudzi būs saskārušies ar problēmu, kad uz WindowsXP sistēmām nedarbojas print screen video grafikai un tāpat arī spēlēm. Sākumā es to problēmu atrisināju, ieinstalējot speciālas programmas, kas taisa "captures", kaut vai piemēram HyperSnap DX, bet tas nav tas, jo ja es no kādas spēles gribu dabūt bildi, tad jābūt ļoti lielam speciālistam, lai kaut ko dabūtu ārā. Izrādās problēma ir ļoti vienkārši risināma. Ja citās windows sistēmas bija iespējams atrast DirectX uzstādījumus, tad zem WinXP tā iespēja ir izgriezta ārā vai vienkārši aizmirsuši pielikt ;-). Lai to ieliktu savā vietā, tad nāksies iekopēt windows sistēmas direktorijā (c:\Windows\System vai zem WinXP c:\Windows\System32) vienu failu directx.cpl. Var mēģināt to dabūt te, vai arī paši pameklējat. CPL faili ir domāti control panelim, tāpēc ja kāds tur atrodošais fails jums nepatīk, tad varat to izdzēst ;-). Tad varat atvērt Control Panel, un jums tur parādīsies jau DirectX ar tādu dzeltenīgi melnu ikoniņu. Palaižam un meklējam zem DirectDraw, kur ieķeksēt pie Enable Print Screen. Tagad varēs taisīt arī bildītes no jums iemīļotajiem kaujas momentiem vai arī no kāda video failiņa neizmantojot nekādas speciālas programmas. Pietiks tikai nospiest Print Screen podziņu un viss notiksies. Protams viss nenotiksies uz reālā laika video bildes (stream video). Bildes (no Print Screen) es uz ātru roku saglabāju tā: ja nav ko darīt (lasīt - ja nav nevienas grafikas programmas), tad var ķēpāties ar Microsoft Paint, bet manuprāt vēl vienkāršāk ir atvērt jaunu Excel dokumentu un uztaisīt vienkārši Ctrl+v. Tā bilde būs jpg un tieši tik liela cik vajadzīga. Vēlāk šādu Excel dokumentu var nest uz kādu datoru, kur ir grafikas apstrādes programmas un strādāt tālāk. Principā ļoti ērti, jo katrā excel lapā var saglabāt savu bildi un nekādas problēmas. Ir vēl gudrīši, kam Paint neuztur ne jpg ne gif un šie sūta bildes apkārt bmp formātā, kas ir vismaz 10 reizes lielākas konkrētās situācijās. Vēl viens variants ir atvērt video failu ar Virtual Dub un tad zem Video menu paņemt Copy Source Frame to Clipboard (vai Ctrl+1). Arī diezgan vienkārši ;-). Piemēram gala rezultāts varētu būt šāds.
Webmasteriem iesaku izlasīt lat.times.lv_kā lauzt Google. Visi pakustinām ātri smadzeni un rīkojamies, kamēr vēl šo prieku nav pievēruši ;-)
Izklaidei varat paspēlēt spiritonin.com. Tikai tās ir ārzemes un spēlīte aizņem ap 1,6mb. Varat uz savu cieto disku vienreiz uzkopēt un nebūs vairāk problēmu. Tajā web lapā vēl daudz tādu jauku lietiņu - spēlītes. Šī piemēram būs daudz mazāka jetgame.

14.03.2002

Internetā nepārtraukti tiek pacelts jautājums par to kā saglabāt reālā laika video failus. Man jau apnika katram atsevišķi skaidrot, tādēļ uzrakstīšu latviski, ko vispār var arī citās lapās ārzemēs izlasīt. Tātad kā saglabājam video.
Vēl gribējās pateikt, ka banners.leader.lv pagaidām šmaucās. Pētu jau 3-o dienu un man attiecība sanāk ne vairāk kā 10:5, nevis kā tur ir rakstīts 10:8. Ja tā turpināsies nedēļu, tad nāksies uzrakstīt kaut ko skarbāku. Varbūt tas tikai man vienam tā sanāk, bet es precīzi visu sakaitu katru dienu un skatos kas sanāk. Bet sanāk pavisam nesmuki manis parādītie banneri un manējais banneris parādīts citās lapās.
Vienkārši apmeklēšanas vērta lapiņa the-ctrl-alt-del.com


Ja nepaspējāt izlasīt ziņas, kas šeit bijušas kādreiz, tad tās šobrīd var lasīt jaunumu arhīvā


Lapas adrese ir http://lam.good.lv

Reklāma

CooLynX

Good

 

Submit Photos to Shutterstock and make $$$!

Dreef © 2001
Dreef@sveiks.lv