Home KATALOGS Jaunumu arhīvs Tūrisms
 

Projekti

Fotoaparāta izvēlehttp://lam.good.lv

Lai tiktu atpakaļ uz šo galveno lapu ir jāspiež kreisā augšējā stūrī Home. Arī gadījumā ja esat izlasījuši top.lv pirmo daļu, tad uz otro daļu var nokļūt caur home. Var izmantot arī:

<=-katalogs-=>


Jaunumi:

09.12.2001

Kādam varbūt likās, ka dt bija taisnība un viņi ar šo rakstu, ko atsūtīja BUGa ir sevi atspēkojuši, bet reāli viņi ir tikai paņirgājušies un nevienu vārdu nav minējuši par to, ka tas būtu viņu kaut kādu dizaineru speciāli izstrādātais projekts. Kā jau minēju, tad nekādu īpašo dizainu tur nepamanīju, kas būtu no viņiem jāpārkopē. Tātad abi daļēji vainīgi, ka paņēmuši gatavus "dzinējus" un neko nav pārmainījuši.
Ja kādam apnicis veco programmu izskats, tad tām var pamainīt izskatu lejuplādējot attiecīgo "ādiņu" skinz.org
Iestaigāju Krievijas lapās un tur projektiņš par sliktākajām web lapām. Tur pat var paņemt arī 2002 gada kalendāru, kas sev vēl tādu nav ieviesis: nepiedienīgais 2002.gada kalendārs no Disney. Tur ir arī Krievijas finansu centra tehnoloģiju kalendārs, kas nav par kapeiku labāks. Varbūt tas ir šī gada bums tādus taisīt?
Pastaigājot vēl pa Krievijas lapām sapratu, ka gribu arī viņu filmas paskatīties (vecās labās). Un lūk uzdūros vienam ļoti labam saitam, kur to var ļoti labi realizēt NoNaME. Viņi paši raksta, ka nav tik labi kā ShareReactor.com, bet tik un tā patīkami ;-). Lai tās filmas dabūtu ir jāieinstalē eDonkey2000. Tālāk jau viss ir vienkārši. Ejam uz tām lapām nospiežam uz linka un filma tiek lādēta no serveriem. Tikai vispirms ir jāpiekonektējas kādam serverim, kuri būs jau sarakstīti, kā arī vēl jaunus var atrast eDonkey mājas lapā (arī tikai nospiežot uz linka). Man tas izdevās minūtes laikā un šādi tas izskatījās. Fails var tikt lādēts no vairākiem lietotājiem un ja jūs esat "šārētajā" direktorijā ielicis kādu failu, tad arī no jums tauta lādēs to failu. Man pa nakti bija palicis atvērts KaZaA (līdzīgs eDonkey2000), un kādi 10 lietotāji bija paspējuši no manis lejuplādēt to, ko es biju atstājis lejuplādēties, kaut gan man ir tikai mājas DSL pieslēgums ar izejošo ātrumu 64kb/s. Tas notiek tāpēc, ka viss kas tiek nolādēts, uzreiz nonāk šajā "šārētajā" direktorijā un līdz ar to pārējie var lejuplādēt to cik vien uziet. Tātad tā ir lieliska iespēja apmainīties ar viskautko, ja ir maz zināšanas, jo tur nav daudz pogas, iestādījumi utt., kur varētu apmaldīties ;-). Tur pat meklēšanas iespēja ir lieliska. Vienīgais trūkums ir tas, ka fails tiek lādēts no vairākiem lietotājiem un galā var tas viss nesanākt tas īstais fails vai arī bojāts.
Ja gadījumā kādam nepietiek ar to, tad vēl dažādu labu lietu nolādēšanai varat apmeklēt avaxhome.ru, kur ir arī jaunumi, kas papildinās jūsu zināšanas.


07.12.2001

[4Tus]console atsūtīja ievērtēšanai divas lapas games.times.lv un clubarena.spb.ru. Viņš atsūtīja arī screenshotu, kur vecā clubarena lapa ir identiska ar times.lv lapu. Rodas jautājums, kurš no kura ir nospēris šo dizainu, izkārtojumu utt.? Ja paskatās uz jaunumiem, tad dt tie vēlāk parādījās nekā clubarena lapā, jo dt lapā pirmā ziņa parādās 8 janvārī 2001 gadā, bet clubarena lapā jaunumi bija jau tālajā 2000 gadā. Bet tas nav noteicošais, jo clubarena varēja "dzinēju" uzlikt pa virsu jau esošajai lapai. Un man liekas, ka viņi abi ir paņēmuši gatavu dzinēju, neko nepārtaisot, iemeta webā un sanāca tā, ka ir divi vienādi. Kaut gan man kaut kā liekas, ka šoreiz vainīgie ir dt, jo tas, kas taisa clubarena lapus par spēlēm noreaģēja uz šo apstākli un ieviesa izmaiņas esošajā lapā, un tagad viņa izskatās savādāk. Tātad viņš negrib līdzināties citiem saitiem, jo no paša sākuma viņš taču varēja taisīt savādāk nekā dt. Bet kad ieraudzīja vēl vienu tādu pašu saitu, tad uzreiz mēģināja atkal mainīt savu dizainu, kaut gan dzinēju diez vai viņš tik drīz mainīs.
Sandino atsūtīja ideālu linku ar lapām kur var apskatīties statistiku. Iegāju pirmajā lapā apskatīties statistiku, un ko es redzu!!! Web lapu atkal ar "atklāto administrēšanu". Tikai lūdzu nelieciet tur savas bildes utt., jo cilvēki taču cenšas, lai to visu uztaisītu topmodel.lv/krok_test/admin.
Vēl varar aiziet uz chatsux.yo.lv, ja vēl neesat bijuši.

06.12.2001

Kaut kā aizdomīgi pavisam sanācis, jo tiko tika pacelts jautājums par mājas DSL pieslēguma ātrumu, tā uzreiz nākošajā dienā man viņš beidzot atkal ir. Var jau būt, ka tā ir šoreiz tikai sakritība.
Gribēju uzrakstīt arī nedaudz tālāk pamācību par to, kā tad ir jānosēdina līdz pēdējam tas Interneta tīkls, ja viņš ir pašvaks kā mājas DSL. Ne jau kurš katrs lejuplādē tādos daudzumos kā es, tāpēc laikam arī iekļuvu melnajā saraktā, kam skābekli piegrieza ;-). Tātad nolādējam Flash Get jaunāko versiju (vēlāk pārbaudiet vai nav uz download.times.lv). Šī programmiņa man ir kaut kā iepatikusies, jo ne reizes nav pievīlusi vēl. Ar GetRight, ReGet, Go!zilla, Net Vampire, Download Expert, Alligator, Mass Downloader, Download Accelerator un citām versijām biju vienkārši nomocījies un dažas vēl šobrīd neesmu atinstalējis pilnībā, jo viņas domā, ka ir uzliktas uz mūžu un nav nevienam viņas jāaiztiek - jāatinstalē. Arī Net Ants ir labs, tikai viņam nav dažas labas lietiņas par ko aprakstīšu vēlāk. Uzinstalējam un ja ir bijusi vecā versija, tad to arī var lietot, pie tam jaunajā versijā saglabājas visi vecie uzstādījumi. Papildus nāk iespēja lejuplādēšanas procesā, nepārtaucot to, sadalīt failu vēl vairāk daļās vai arī samazināt šīs lejuplādējamās daļas es parasti nedalu failu vairkāk kā divās daļās, kaut gan lielus failus ir ieteicams dalīt vairāk daļās, lai viņu ātrāk ielādētu. Man parasti lejuplādējas uzreiz 3 faili vienlaicīgi, kas katrs sadalīts divās daļās, kas parasti nodrošina visa Interneta kanāla noslogojumu. Failus var vienkāršā veidā salikt ļoti daudz rindiņā, lai tie pa nakti viens pēc otra ielādējas un pats vari iet gulēt. Automātiski viņš lejuplādē .ZIP;.EXE;.BIN;.GZ;.Z;.TAR;.ARJ;.LZH;.MP3;.A[0-9]?, bet var arī saraktīt savus paplašinājumus vai arī kādu izdzēst. Var arī lejuplādēt nospiežot uz linka un pasakot, ka jāielādē būs tas fails vai arī visa lapa, kur var savukārt vēl nospiežot "select" atšķirot lādējamos failus un nelādējamos.Tālāk izvēlamies direktoriju kur glabāsim, cik daļās saskaldīsim failu, vai izmantosim proxy (ko arī pats vari savadīt pie options/proxy) un vai lādēsim uzreiz, vēlāk palaidīsim ar rociņām vai arī ieliekam lādēšanu laika posmā, kuru būsim iestādījuši (pa nakti piemēram). Visus iestādījumus var saglabāt kā default un nākošreiz tam logam parādoties būs tieši tādi paši uzstādījumi. Es piemēram tā daru katru reizi saglabājot kādu noteiktu dirketoriju. Lai būtu ērtāka lādēšana un ilgi pa tīklu nebūtu jāmeklē vajadzīgie faili, tad var izmantot viņā iebūvēto pārlūku. Viņš ir ļoti ērts arī failu lejuplādēšanai no FTP serveriem, jo ir ļoti parocīga sērfošana - kā explorerī, kur var ātri pārlēkāt uz dažādām direktorijām un lejuplādēt uzreiz neskaitāmus failus.
Gribētu ieteikt šo vietiņu tiem, kas apstrādā savas bildes, jo tur tiešām ļoti vienkārši un labi viss ir aprakstīts.

04.12.2001

Netīšām uzdūros krievu web lapai xakzone.com/raznoe/lamer.htm, kur arī direktorijas ir sērfojamas xakzone.com/raznoe. Tur var palasīt arī daudz ko noderīgu un smieklīgu. Piemēram, kā tiek lauzti web e-maili. Ja par izlaboto inbox.lv nekā vairs nav dzirdēts, ka kāds īpaši lauztu, tad izskatās, ka jaunais navigatora mails ir pavisam aizdomīgi uztaisīts. Viņš nemaz lāga negrib strādāt, ja nav ieslēgti java scripti. Pie tam vēstules arī tiek standratā lasītas html formātā. Tātad ir tāda paliela iespēja šo mail akontu pabojāt, ja ienākošās vēstules tiek lasītas no web nevis caur POP3 ar e-pasta programmu.
Te savukārt kāds paspēlējies dangerhost.cjb.net. Aizmirsu pateikt, ka tā lapa ir ar caurumu, kas bija pazīstams jau Front Page 2, jeb Win95 ēras laikā. Tātad ja jūsu dators to nav izturējis, tad ziniet, ka tam nav uzlikts ielāps jau vairākus gadus no vietas ;-). Tur ir ļoti vienkārši uzrakstīts con\con joks <body background="c:\con\con">, kas izsauc tik populāro zilo logu. Tādi paši pamuļķīši ir uztaisījuši uz javascriptiem web lapu dalig.net, kur pat domēna vārdu dabūjuši tādām muļķībām.
Man te nedaudz "aizķēra", ka aiz muguras, man nezinot, tieku nepatiesi apmelots un nācās uzrakstīt skarbākus vārdus pods.lv/story.php?storyid=2001/11/27. Jaunumi podā šobrīd nonāk gandrīz katru dienu ;-).
No Pavela saņēmu šādu vēstulīti. Katram ir savs viedoklis un arī man ir savs izveidojies. Kad man tiko pieslēdza mājas DSL, tad tik tiešām ātrums bija ļoti labs gan pa Latviju, gan uz ārzemēm. Un tad vienu dienu (pirms vēl aizbraucu atpūsites) sāka ļoti lēnām nākt dati. Arī no Latvijas ļoti lēnām. Nācās ļoti piepūlēties, lai kaut ko izspiestu. Ja kādreiz varēja atnākt mājās un normāli skatīties jaunumus Internetā, tad tagad atnāc mājās un tikai pēc pusnakts kaut ko normālu vari padarīt. Līgumā starp mani un Lattelekom nav atrunāts minimālais ātrums ko viņi nodrošina, tāpēc ar laiku viņi savu "tēlu" vēl vairāk nomelninās un pēc gada vai diviem, kad būs reāli jācīnās par klientiem, viņiem grūti ies, jo būs jau šādi rakstiņi kā šis pilns Internets. Un slikto tēlu uztaisīt par labo ir ļoti grūti. Pēc pusnakts es tomēr vēl "izspiežu" no ārzemēm vairāk nekā 20kb/s. Bet ātruma testu lapā dslreports.com man pat pavisam ačgārnus ātrumus rādīja. No sākuma man augšup lādēšanas ātrums visu laiku bija lielāks nekā lejuplādēšanas ātrums un tikai pēc vairākiem mēģinājumiem es panācu kaut ko cilvēcīgu linkLINE un MegaPATCH.
Kaut gan dažiem par DSL ir izveidojies cits viedoklis 29.novembra zina.

01.12.2001

Esam atpakaļ ziemā no Kanāriju salām, kur tiešām ir ļoti jauki. Nav tā kā aizbrauc uz kādu Eiropas zemi, kur tev neviens lāgā atbildēt nemāk, kad tu viņam piedāvā runāt vāciski, angiski vai krieviski (neiet runa par vāciski runājošām zemēm). Parasti jāmēģina saprast ko viņš savā valodā murmina. Biju pārsteigts, ka tur tā nebija, jo daudzi runāja gan angliski, gan vāciski. Peldēties var visu gadu okeānā, kur temperatūra laikam nenokrītas zem 20 grādiem. Tieši nedēļu pirms mūsu ierašanās bija tā vētra ar lietus gāzēm. Vietējie stāstīja, ka 7 gadi nebija lijis. Daudz ir ko stāstīt, bet tam būs jāvelta speciāls web projektiņš ;-).
Atgriežoties izlasīju labākos jaunumu saitus - pods.lv cietnis.lv un vēl dažus, ievēroju "smieklīgu" rakstiņu par to ko šeit mēģinu rakstīt jau kādu pus gadu - tas ir par lapu bojāšanu ar html tagiem http://lat.times.lv/news.php. Kāpēc smieklīgu, nu tāpēc, ka manuprāt tā nebūt nav mājas lapu laušana, bet tāda kā niekošanās ar html tagiem. Esmu jau vairāk kārt rakstījis par to - kur un kā tas viss izmantojas. Šobrīd tas ķēra arī http://www.baznica.lv, jo tur var ievietot pat vēl tagad savus aizlūgumus, vai html tagus "pašmāju koderi" (digital times). Spēcīgākie "pašmāju koderi" ievietos <iframe>, kas dod tādu efektu, ka parādās viņu personīgās lapas baznica.lv vietā, vai arī redirektus uz savām lapām. Gandriiz jebkas, kas ienāk prātā.
Vēl vienu lietu nesapratu no Latvijas ziņu lapām - kādēļ visiem reizē rakstīt par vienu un to pašu, pie tam ja tā ir ļoti veca ziņa? Šoreiz nesauksim vārdos, bet runa iet par SMS "vīrusiņiem". Tas joks jau bija zināms kaut kad pagāšgad vai vēl agrāk. Pats nelietoju mobīlo telefonu, tādēļ arī precīzi nevarēšu pateikt kad.
Iemēģināju arī jaunās google.com iespējas. Vienkārši lieliski un nevar vairs pat pamanīt tuvākos konkurentus-sekotājus kas uz kaut ko tādu būtu spējīgi.

23.11.2001

CooLynX aizgāja apskatīties fbi.lv lapu un te pēkšņi saka, ka iegājis ar pirmo reizi sadaļā "Tikai akreditētiem žurnālistiem", kas ir aiz paroles. Padomāju, ka jokojās un aizgāju paskatīties. Man tieši tāda pati situācija - kā ievadīju loginu un paroli, kuru protams es nezināju, tā viņš pat nenopīkstējās, ka kaut kas būtu nepareizi un biju iekšā. Tik profesionāli ir jāmāk "hackot", jo ne kurš katrs tā varētu ;-). Iemēginiet arī jūs savu veiksmi. Kaut gan tur tāpat nekā interesanta nebūs. Pie tam var paskatīties kā notiek administrātora izvēle fbi.lv/adm. Tur ir arī MySQL service, kam nez kāpēc nav nekādas paroles.
Tāpat arī nesaprotu to, ka visa web lapa jāliek aiz paroles www.svk.tom.ru, kur nekā īpaša slēpjama nemaz nav.
login: wtsvk
password: kdhd735f
Pa Internetu sāka klejot I-Worm.Aliz vīrusiņš, kas mani pārsteidza ar saviem mazajiem izmēriem - 4kb. Viņš darbojas uz HTML principiem, kad tiek ieslēpta šī programma <iframe> (līdzīgi Nimdai). Nemaz nav jāatver attachments, ja visas vēstules nepienāk plaint tekstā, lai palaistu šo vīrusu, kas attarhivē un palaiž sevi sistēmas direktorijā (windows) zem temp. Tieši to pašu var izdarīt nemaz nesūtot vēstules. Teiksim šitādu joku ieliec tajos forumos vai viesu grāmatās, kurās var izmantot html tagus (appolo.lv, cv.lv, iauto.lv utt.) un vīruss izplatīsies vēl straujāk, ja IT speciālisti pie tā nepiestrādās. Html tagos var ar java scriptiem pat ierakstīt tādas lietas, kā cietā diska formatēšana. Man piemēram ir šāds fails, ko tik pat labi var izmantot cīņai pret e-mailu spameriem. Nav jānosūta neskaitāmi mb, bet tikai pāris kb. Es protams nesmu tik ļauns, bet dažreiz nākas izmantot "drakoniskas metodes". Tad viņš cerams atvadīsies no manas e-pasta adreses uz kuru spamot. Izmantojot <iframe> tagu var ievietot, piemēram, html vēstulēs vai attiecīgajos forumos, pat veselas mājas lapas, ko es kādu laiku atpakaļ biju nodemonstrējis. Tātad html tagu izmantošana nevietā sagādā lielas galvassāpes un ar to būtu jācīnās jau pašā sākumā - vienalga vai lieto tikai e-pasta programmu, vai ej uz forumiem, vai arī administrē kādu no web projektiem.
Kārtējā index direktorija prorietumi.lv:443/doc
Cerams, ka izturēsiet nedēļu bez jaunumiem, jo šorīt es jau izlidoju uz aplūdušajiem Kanārijiem ;-). Citiem likās, ka par to naudu var nopirkt P4, bet es domāju, ka labāk jaunībā izceļoties un vecumdienās sākt domāt par mantību.

22.11.2001

Kas jūsuprāt varētu slēpties zem šādas adreses www.sexte.com:8080/.../ Noteikti, ka neuzminēja ne vieni ne otri pirms neuzspieda un neapskatījās ;-). Domāju, ka daudzi bija gaidījuši kaut ko šādu sexte.com/.../. Tā ir mūžīgā administrātora problēma, kas jau sen visiem zināma.
Tā kā plašajā Internetā ir diezgan daudz dažādas labas lietas aprakstītas, tad nolēmu ievietot šo adresi hackingtruths.box.sk/manuals.htm, kur var šo to pamācīties un saprast kā tas viss notiek, lai pats uz to neiekristu vai lai vienkārši būtu lietas kursā kas un kā.
Un tagad uz nedēļu jaunumu nebūs, jo jāaizbrauc uz Kanāriju salām pasauļoties ;-).

21.11.2001

Nolēmu nedaudz pievērsties arī apmācības procesam, lai tauta pareizi, ērti, droši un visādi citādi labi "sērfotu" Internetā. Izveidoju šim nolūkam speciālu sadaļu karstie taustiņi.
Vēl gribētos pamācīt vilkt no tīkla tādos daudzumos informācijas, kā es uz sava šaurā HDSL vai pat vairāk. Kā nekā 4Gb pāris dienās ir diezgan daudz. Tātad sākumā varētu palietot programmu, kas saucās Offline Explorer Enterprise. Viņu mājas lapā ir tikai 1.9 SR4 versija, bet dažiem jau ir pieejama versija 2.0 Beta 2. Kaut gan paskatieties kāds joks tur parādās. Ja nepieciešams no visas web lapas pa nakti atvilkt tikai bildes, tad ņemam File/Templates un uztaisam jaunu Template (aptuveni šādi). Katrai lapai var iestādīt savādāk - attiecīgi ko vajadzīgs dabūt. Vēl es ieteiktu pie URL Filters/Servers ieķeksēt Load files only within the starting Server/Domain. Iestādīt var arī to cik dziļi viņam saitā jālien, lai dabūtu ārā informāciju. Iesaku sākumā patestēt teiksim http://foto.kala.ee vai arī fotoklubs.lv. Vēlāk aprakstīsim arī citas programmas, kas atvieglos dzīvi Internetā.
Andris atsūtīja kārtējo reizi jauku lapu http://security.nsys.by:8101/etc&cfile=passwd
Žurnāls bērniem par Internetu Pele.
Izklaidei šoreiz varētu piemēram aiziet uz directlinks.ru/mp3_download/gorodok.php un apskatīties jautrās krievu pārraides "Gorodok" ierakstus. Tur protams ir vēl visādas jaukas lietas ;-).Lapas adrese ir http://lam.good.lv

Reklāma

CooLynX

Good

 

Submit Photos to Shutterstock and make $$$!
Latfoto - viss par fotogrāfiju

Dreef © 2001
Dreef@sveiks.lv