Home KATALOGS Jaunumu arhīvs Tūrisms
 

Projekti

Fotoaparāta izvēlehttp://lam.good.lv

Klejošanai pa lapu izmantojiet !!!<=-katalogu-=>!!!.
Informācija, kas apkopota šajā lapā ir tikai izglītošanās mērķiem, un tās ļaunprātīga izmantošana būs uz katra paša sirdsapziņas.


Jaunumi:

8.02.2002

Es te tā stāstu nepārtraukti par eDonkey, tad lūk vakar pulksten 15:19 uz eDonkey2000 mājas lapas parādījās (jūs jau zināt kurā direktorijā ;-)) versija eDonkey2000 v35.16.59, jeb vienkārši eDonkey59 ;-). Vakarā pašam būs jānotestē. Tur pat var atrast arī eDonkey2000 7.februāra versiju. Piemirsu pieminēt arī šīs pašas sistēmas konkurējošās versijas iznākšanu tajā pašā 7.februārī DCPlusPlus-0.152.zip. Es protams pagaidām abus īkšķus turu par DC++, bet nu gan jau redzēsim, kurš kuru izkonkurēs ;-).
Šodien netīšām pamanīju tādu joku, ka man smiekli sanāca konkrēti. Varbūt tas nav joks, bet nu īsti neprofesionāls gājiens - lameru cienīgs izgājiens ;-). Ja esat pamanījuši, tad mans projekts radās tieši tādēļ, ka Internetā tika ignorēti vienkārši lietotāji vai neprofesionāļi. Tāpat es gribēju pamācīt kā pareizi rīkoties darbojoties Internetā, kā arī norādīt uz profesionāļu kļūdām, kuri uztur šo Interneta struktūru - lai arī tie kaut ko padara pareizi, lai mums pašiem nebūtu jākaunas, ka kaut kādi Brazīlieši vienā dienā uzlauž 11 Latvijas web lapas. Tātad šoreiz ir par puls.lv, par to pašu par ko es sāku vispār šajā lapā rakstīt. Toreiz viņi bija varoņi un darīja ar lietotājiem ko gribēja, tādēļ man tādu cemmi parāva, ka tā nedrīkst rīkoties, jo visu taču atceras. Toreiz viņi (tie paši kas top.lv) bija ar fao.lv gandrīz vienīgie, kas piedāvāja daudz maz sakarīgu reitingu sistēmu Latvijā. Tie puls.lv katru reizi izdomāja jaunus noteikumus, kuriem līdzi izsekot bija neiespējami, jo uz e-mailu tos nesūtīja, kā arī tie nekur nebija rakstīti. Vienkārši aizsūti viņiem e-mailu ar jautājumiem vai aizrādījumiem un viņi sliktākā gadījumā neko neatbildēja, bet labākā gadījumā (ja tā laipni uzjautāja), tad kaut ko galīgi bezsakarīgu atbildēja, kas neizskaidroja situāciju. Varu vienkārši minēt konkrētus piemērus, kas tika darīti ar lietotājiem - bez brīdinājuma izmesti no reitinga dēļ:
1) tā, ka viņu skaitītājs neatrodas redzamības zonā 800x600 ;-)
2) viņu skaitītājs nav īpaši izdalīts, vai jūsu lapā atrodas vēl kāds konkurējošs reitingu sistēmas bannerītis.
4) ja jūs paši esat reitingu sistēmas web lapa. Tas nozīmē, ka toreiz no puls.lv tika izsviests supertop.lv, kas tagad kā redzat ir arī leader.lv.
3) protams dēļ tā, ka palaižat muti ;-) u.t.t.
Un dēļ kā tad es tik gardi smējos? Nu gluži vienkārši ieraudzīju puls.lv supertop.lv tabulā pašā apakšā ar 17 apmeklētājiem. Nez vai kāds ir tā smuki pajokojies un viņus tāpat piereģistrējis, ko tur mierīgi var izdarīt, vai arī viņi paši beidzot ir nolēmuši piedalīties citās reitingu sistēmās. Kādēļ kāds cits šajā lapā var noreģistrēt resursu? Tādēļ, ka es pats to testa nolūkos izdarīju, piereģistrējot bez problēmām top.lv. Tālāk ceļš ir vienkāršs - ievietojam kādā citā lapā šo skaitītāju, izgrūžam cauri apmeklētājus un tad samainām piereģistrēto web adresi uz puls.lv. Liela māksla šādam pasākumam nav nepieciešama ;-). Paskatīšos cik ilgi noturēsies piereģistrēts top.lv un ja nekas nemainīsies, tad nometīšu reģistrāciju, jo neesmu nemaz tas sliktais ;-).

7.02.2002

CooLynX ievietojis pēdējās versijas Light Alloy 1.5 daļēji latviskoto versiju. Katrs protams pats izvēlas ko lietot, bet tā programma tiešām baigi labā.
Tātad noslēdzies sapņu salas pusfināls tvnet, kur var saprast, ka tik tiešām būs jauki jaunieši uz ko skatīties. Un tie kas neturēs spriedzīti pēc nedēļas varēs doties mājās, jo katru nedēļu nāk klāt jaunais dalībnieks un iet prom kāds vecais. Jo vairāk konkurences, jo lielāka spriedzīte, jo vairāk skatītājiem patīk. Tāpat bija arī kādreizējā za steklom šovā, ko raidīja tv6, bet par ko vēl raksta pat šodien dažādos mēdijos. Tātad šovam ir bijusi kārtīga atdeve. Ja kas tad Krievijā arī šobrīd jau aizgājis otrais šovs. Paskatīsimies kurš šoreiz būs pievilcīgāks un interesantāks.
Beidzot kāds arī bez manis ir aizdomājies kā izjokot Internet Exploreri (IE), ko es jau praktizēju kādu laiku taisot dažnedažādus jokus, izmantojot bilžu formātus. Tur nav nekā sarežģīta, toties ļoti daudz iespēju ja šo variantu modificē un pielieto konkrētām vajadzībām. IE ir visādā veidā draudzīgs un tādēļ daudzi izmanto šo "labvēlību" savām vajadzībām. Piemēram, ļoti populāri kādreiz bija likt html sourcē šādu rindiņu img src="c:/con/con" vai background="c:/con/con". Tā bija vienkārša spēlēšanās un neko labu vai jautru nedeva, ja nu vienīgi datoru pārstartēšanu. Pagāja laiks un tauta ik pa laikam izlaida kādu joku, kur pēdējais ir tas, par ko rakstīju pirmīt, jo saistīts ar IE un bilžu formātiem. Zem adreses maxxx.ath.cx/hacked.jpg varat apskatīties kā tas tiek pielietots praktiski. Tur nav nekā jauna, ja nu vienīgi divu ideju apkopošana. Jūsu cietā diska saturu varējāt arī pie manis jau hakot diezgan ilgu laiku zem adreses joke.htm un toreiz biju publicējis arī ups.htm, kur var bīdīt freimus kā pašam patī. Bet par tām bildēm es tā arī līdz galam nepastāstīju, ko izdarīšu šoreiz, kas ir pavisam elementāri. Uztaisām pavisam vienkāršu html dokumentu, kuru nosaucam nevis par htm vai html failu, bet par jpg vai par gif. Tajā html dokumentā tad arī sarakstam visu ko vēlamies attēlot - kaut vai visu savu mājas lapu. Un tad to bildi var ievietot kādā sistēmā. Biju domājis, ka šis joks ies cauri ar TVNET, ko toreiz publicēju, bet nē. Sarakstījāmies ar Laacz un izrādās tur viss process iziet cauri četriem aizsardzības līmeņiem. Pirmais no kuriem ir pārbaudīšana, vai vispār tā ir bilde. Tādas aizsardzības varētu būt daudzās vietās - kaut vai meeting.oho.lv un fotoklubs.lv, kaut gan pats neesmu pārbaudījis, tādēļ varētu arī strādāt html variants ;-). Ar ko tik pievilcīgs ir html variants? Nu ja padomā, tad tajā var ielikt ne tikai bildi, bet arī kaut ko citu - piemēram, skriptu, kas to bildi maina, un tādu bildi savukārt ievietojam kaut kur Internetā. Smieklīgas lietas dažreiz šādā veidā var sataisīt citu lapās, kur šis process ir automatizēts. Piemēram izlecošos popupus ar jūsu lapu vai kaut ko tādu. Šādā veidā var spēlēties arī ar banneriem, tos ievietojot citu lapās kā bildes ;-). Pats neesmu to izmantojis, izņemot pāris testēšanas mēģinājumus. Arī times.lv UFES apmaiņas sistēmā tas nostrādāja, jo vēstules tiek sūtītas html formātā ar viņu banneri. Es savukārt tās piezīmes uzrakstīju html formā un viss aizgāja. Kā demonstrācijas paraugu varētu apskatīties šo variantu dd.gif. Es to reāli neizmantoju, bet varat novērtēt kāds tas ir "spēks" ;-). Cerams jūs šo paraugu neizmantosiet ļauniem nolūkiem. Protams jaunajā IE6 šī manis aprakstītā kļūda jau ir novērsta, tāpēc šis joks pēc gadiem nebūs aktuāls.
Šis atkal bija tikai demonstrācijas paraugs kas varētu stipri bojāt tos PHP Nukes veidīgos un citus automatizētos portālus, kur nav viss līdz galam izdomāts. Kaut gan ne tikai. Tas pats arī attiecas uz visu pārējo - komentāriem, viesu grāmatām, čatiem utt.

6.02.2002

Tātad solīju atsauksmes par DC++ un tās arī ir. Vienu dienu testēju to programmiņu, kas dabūjama šeit zem nosaukuma DCPlusPlus-0.151.zip. Visi kas vēl joprojām baidās lietot Direct Connect, tiem šī ir lieliska iespēja pamēģināt, jo šo versiju pat nav jāinstalē un to var lietot pat darbā. Šīs versijas arhīvs aizņem tikai 195KB, kur iekš zip faila ir tikai viens exe un ar to arī strādā. Palaižam exe jebkurā direktorijā, saliekam visus uzstādījumus - tas ir vārds, e-mails, šārētus datus (filmas, mūziku, programmas vai vēl kādas interesantas lietas) vismaz 2Gb apjomā un spiežam connect pie Latvijas servera, ko varēsiet atrast tajā sarakstā kas būs parādījies. Lai vieglāk varētu atrast, tad Latvijas serverī pagaidām ir ap 100 lietotājiem un tas saucās Alfa LV. Var arī vienkārši ievadīt ip 62.85.47.109 un pieslēgties. Ja kāds nosacījums nebūs izpildījies, tad tiksiet izmesti, lai sakārtotu datus ar attiecīgu paziņojumu. Kāpēc iesaku šobrīd mēģināt. Nu vienkārši, lai visu ātri iemācītos, jo šobrīd tur noteikumi nav īpaši stingri, bet ar 1.martu vajadzēs jau nošārēt 3Gb. Paies vēl kāds laiks un būs vēl grūtāk, jo lietotāji būs saradušies pārāk daudz ;-). Šajā versijā nav arī nekādu banneru un viņa ir ļoti viegla. Iesāciet ar šo versiju, lai saprastu kā tas viss darbojās, bet vēlāk pārejiet uz šo versiju (kas labota 31/1/2002)vai arī uzreiz ņemiet īsto versiju un strādājat pa īstam. Kādēļ neiesaku to mazo un ņipro versiju, kas ātri strādā un ir tikai viens exe fails? Nu gluži vienkārši viņai ir vēl daudz nepilnības, kuru labošanai varētu paiet vismaz pāris mēneši. Es viņu turpinātu lietot, ja ne stulbs joks, kas atmet to no citiem konkurentiem. Respektīvi, ja ir ielādēta daļa faila un ir pārtrūkusi konekcija, tad nav iespējams atsākt lejuplādēšanu no pārtrauktās vietas. Tātad filmu vilkšanai viņa atkrīt, bet ļoti labi noderētu mūzikas lejuplādēšanai. Otrajā versijā, jeb sākotnēja Direct Connect versijā, šādi joki nav novēroti. Kaut gan tur maisās pa augšu tāds nelāgs bannerītis, bet tas arī nav šķērslis, jo ievadot DC meklētājā Optionz.exe, varēs noteikti kādam uz serverīša atrast nošārētu šo palīg programmiņu ;-).
Tad manās rokās netīšām tika Ligt Alloy 1.2 programiņa. Protams viņu lapā šobrīd ir pieejama arī 1.5 versija, bet es jau ar šo versiju biju sajūsmā. Teikšu atkal jau kuro reizi, ka krieviņi ir monstri un māk taisīt visādas lietas. Arī šoreiz šie ir uztaisījuši video failu skatīšanās programmu, kur ir tikai exe un tā aizņem 21503KB. Tik vieglu video skatīšanās programmu vēl nebiju redzējis. Tā kā uz mana datora ar Celeron 300A jau grūti paliek skatīties DivX filmas, tad jāmeklē izeja kā to tomēr izdarīt. Un ja vēl kāds saskaras ar šāda tipa problēmām, tad šī programmiņa varētu būt viena no kandidātēm uz atrisinājumu. Viņa ielādējas zibenīgi un dara savu darbu lieliski. Varbūt no dizaina viedokļa tur nav nekas īpašs, toties iespējas ir unikālas - kaut vai visādas video un audio pieregulēšanas iespējas, skatīšanās pa kadram, screen-shots taisīšana, subtitru pievienošana, un daudz kas cits. Peles pogas arī parocīgi nodefinētas manuprāt. Problēmas varētu rasties ar reģistrēšanu, jo nereģistrēta versija rāda tikai 3min un bļaustās, ka tu esi sliktais un nevari vienu programmu noreģistrēt. Kaut gan krievu valodā runājošajiem tā programma ir par brīvu (laikam jau tai skaitā arī mums ;-)). Tur pie reģistrācijas ir mīkla krievu valodā "po goram, po dolam, hodit shuba da kaftan", kurai atminējums manā variantā bija ovca (arī krievu burtiem). Cerams, ka novērtēsiet šo ģeniālo programmu. Un nu atkal esam nedaudz apguvuši kaut ko jaunu un noderīgu.

5.02.2002

Sandino atsūtīja patiešām smieklīgu caurumu core.lv/proxy.cgi. Tas nav vienkāršs caurums, bet burvju caurums, jo ļauj darīt visādus brīnumus. Kaut vai ietaupīt naudiņu nemaksājot par ārzemju trafiku ;-). Tas izskatās aptuveni šādi core.lv/proxy.cgi/00010/http/www.cnet.com Lūdzams uzreiz serveri pirmā dienā nenogāzt spēlējoties, bet lietot var. It kā zem adreses freeproxy.yo.lv arī ir parādījies uz jauno gadu Lattelekom Latvijas proxy. Varbūt tādēļ mums mājas DSL lietotājiem jācieš, jo dažās vietās administratori ar līkām rokām un nedomā ar galvu. Tas nekas, ka tas ir LTK un nav jāmaksā par trafiku. Šonakt atkal pieslēguma ātrums uz ārzemēm praktiski nekāds (mājas DSL lietotājam), jo knapi pat pa Latviju var noturēt konekciju.

4.02.2002

Vakar iznāca DC++. Kaut gan mājas lapa viņiem tiešām brīnišķīga šobrīd dcplusplus.sourceforge.net. Pats vēl neesmu apskatījies šo jauko lietiņu, tādēļ savas atsauksmes laikam ielikšu rīt. Ja kāds vēl nezin, tad tā ir DirectConnect (DC) jaunākā versija. Un Latvijā ir jau dati virs 1TB lejuplādējami par brīvu.
Stefuks norādīja uz lamer projekta cienīgu konkursu, ko organizē laikam blondīnēm. Cerams blondās meitenes man piedos par šo salīdzinājumu, bet tik veiksmīgu konkursu vēl nebija nācies redzēt. Ja serveris.lv konkurss bija daudz maz reāls, tad šeit var iepazīties ar konkursu, kur jautājumi ir tiešām grūti un balva ir ļoti smieklīga. Ja pēkšņi esat vinnējuši konkursā, tad dabūjat 20% atlaidi no dārgajiem pakalpojumiem skaistumkopšanas salonā "Ģertrūde". Ja arī tie skaistumkopšanas pakalpojumi būtu nepieciešami, tad var taču izvēlēties normālu skaistumkopšanas salonu, kas atrodas pa ceļam uz mājām, kurā ir pieņemamākas cenas (droši vien zemākas, nekā pieminētajā salonā), vai kādas citas priekšrocības, pie tam nav jāvinnē nekādā konkursā. Varbūt tā vienkārši ir apmaksāta reklāma? Jo konkursu rīkošana skaitās viena no efektīvākajām reklāmām. Ne par velti cigarešu kompānijām neļauj reklamēties TV, radio un ārzemēs arī avīzēs/žurnālos, tāpēc šie veikli uzrīko visādus konkursiņus. Arī Coca-Cola, čipsu ražotāji, alkohola (Aldaris) ražotāji un daudzas citas kompānijas izmanto šo triku. Tāpēc neuzķersimies Internetā uz šiem lētajiem jociņiem, kas te sastopas ļoti bieži.

2.02.2002

Ienāca galvā doma, ka vajadzētu pamainīt manu jauko Dreamweaver 4 pret kaut ko citu, jo gribējās dažādas papildus iespējas. Tad nu es apskatījos Lorenz Graf's HTMLtool un izrādījās tajā mazajā programmiņā ieliktas daudzas iespējas screen, kas nepieciešamas tieši manām vajadzībām. Tad vēl ļoti labi man iepatikās Site Publisher un screen. Sanāca ļoti veiksmīgi sinhronizēt to drazu kas man uz cietā diska un tas kas ir uzmests uz weba.
Biju publicējis 909.lv saitu kā kaut ko jocīgu kur visu laiku mainās info, bet izrādās, ka tā ir sex web lapa, jo ieraudzīju oriģinālo versiju. Tagad sapratu kas par lietu. Vai nu lapas izstrādātāji cenšas ievietot lapas ar ļoti lielu informācijas daudzumu un reģistrējas meklētājos vai arī kāds tos pamatīgi izjoko. Īsti neesmu pētījis kā var tādā veidā izjokot, bet it kā ir atvērts 53 dns (Domain Name Service) ports, anonīmais FTP ar MP3 un laikam jau vēl vesela kaudze ar jaukām lietām. Humora izjūta arī viņiem ir laba 909.lv/images. Kaut gan joki uz ko viņus tur kāds var izjokot ir pietiekami daudz un dažādi. Šis bija kaut kas vēl neredzēts 909.lv/cgi-bin/ssi/cgi-bin/ssi, un 909.lv/cgi-bin/stats.cgi protams tur ir vēl no šādas sērijas vesela kaudze ar šādām lietām.
Nedaudz vēl atgriezīšos pie serveris.lv tēmas. Tur tagad, lai dabūtu reitingu visi cenšas kā māk. Ievēroju ļoti necilu lapu vazelins.yo.lv, kas serveris.lv reitingu sistēmā ir ļoti augstā vietā. No sākuma nesapratu kā šis to panāk, bet tagad viss ir skaidrs, ja aizejam uz postit.lv/ad.php?&id=4755.

31.01.2002

Ja kāds jūtas spēcīgs informātikā, tad ļoti labi noderētu ievingrināt smadzeni un pamēģināt atrisināt kādu no olimpiāžu jautājumiem vip.latnet.lv/lio. Kad es mācījos, tad vēl nebija pc, bet bija dziļais sociālisms un populāri visādi Andžāni, tādēļ tālāk par visādām matemātikas olimpiādēm un atzinībām neesmu ticis ;-). Kaut gan atceros tos "labos" laikus, kad gāju uz prezidenta/es pili visādos pulciņos. Vieni bija domāti pat bundziniekiem, kuros arī vienu brīdi kaut kā biju iesaistījies nemaz nerunājot par pārējiem ;-). Apskatot 2001g. rezultātus var redzēt, ka Rīgas pirmā ģimnāzija pārsvarā "ieliek" pārējiem ar sieviešu kārtas pārstāvi/pasniedzēju, kaut gan olimpiādē piedalījušies pārsvarā tikai puiši izņemot divas meitenes, no kurām viena nav pat vienu uzdevumu atrisinājusi.
Vēl no izglītojošām lapām vajadzētu apmeklēt arī izgudrojumi.lza.lv, kur ir ļoti daudz kā interesanta, kas saistīts ar Latvijas izgudrojumiem. Piemēram, izrādās, ka Latvijas brūnā govs arī ir Latvijas nozīmīgākais izgudrojums, tikai nesapratu kam tas patents pieder ;-). Tāpat arī izolācijas materiāls Ripors vai Citronskābe pieder pie Latvijas izgudrojumiem. Nu ļoti noderīga informācija. Arī man dzīvē gribētos kaut ko noderīgu izgudrot.
Draugs pačukstēja, ka uz truba.times.lv var atrast jauno Lattelekom datu bāzīti, kas bija atrodama 1503.janvāra jaunumos, bet kad es to novilku, tad kaut kas tur samainījās un 1503.janvāra jaunumi pazuda ;-). Tātad mēģinam izmantot tiešo linku, ja tas vēl strādās truba.times.lv/Soft/baza.zip. Tur tiešām ir visi jaunākie telefoni un dizains kā priekš XP taisīts.
Wamp Masquerade atsūtīja linku uz 909.lv. Tur it kā katru reizi mainoties lapa. Kad es skatījos, tad bija mūzikas lapa muzika.lv, kas apvienota ar domēniem autotirgus.lv, notars.lv, advokats.lv, mazda.lv un ezers.lv.
Izklaidei varat pasērfot pa šo lapu afi.lv/nedelas_bilde_foto, kur atrodamas ļoti kvalitatīvas bildes.

30.01.2002

Daudzi man raksta un jautā par meeting.oho.lv datu bāzi. Laikam jau nevajadzēja publicēt, jo šobrīd liekas dēļ manis ir salaboti visi caurumi un bildēm var piekļūt tikai caur php no meeting.oho.lv servera uz faces.oho.lv. Tas nozīmē, ka nevaru arī pārtaisīt esošo datu bāzi, lai pa tiešo vērtu vaļā to bildi. Nāksies vien pašiem meklēt caurumiņus ;-).
Tāda sajūta, ka šo jau biju publicējis, bet tik un tā jauks links ar visām parolēm autolats.lv/~autolats/cgi-bin/auto
Jauka lapa victim.com
eDonkey sistēmā parādījusies versija no Adobe Indesign 2.0 RIP ShareReactor.rar Pašam man uz mājas DSL ātrums maziņš, tādēļ arī varbūt skatīšos to tikai pēc nedēļas.
Yaris atsūtīja vēl vienu banners.lv sistēmas "čakarētāju" Kostja. Labi, ka šis atstājis savu e-mailu uz kurieni sūtīt atsauksmes ;-).
Vilnis atsūtīja savu e-mailu sarakstu. tas izskatās, kad uz servera ir uzlikta beidzot antivīrusu programma.
Tad es nevaru nekādi saprast vienu lietu un laikam nesapratīšu, jo pašam vēl nav DVD aparatūras. Kā var tā būt, ka ārzemēs nekur nevar dabūt Indiana Jones DVD filmas, bet Latvijā var? To es uzzināju no dvdshop.yo.lv/New.htm. Tas puisis apgalvo, ka tie ir kaut kādi multizonu diski 6+1, kas derīgi visām zonām. Tātad ja ir pirmās zonas atskaņotājs, tad tas disks derēs un derēs arī, ja ir 5-tās (Latvijas) zonas atskaņotājs. Sīkāk par šo lietu lasiet dvdclub.lv. Pie tam tas puisis no dvdshop arī apgalvo, ka skaņa ir 5:1 un tie visi ir jauni-iepakojumā. Tāpat nav uzreiz saprotams, kādēļ tad Latvijā neparādās pirmie DVDripi no šīs leģendārās filmas? Tātad tur kaut kas nav tīrs.
Interesanti ko tik nevar sataisīt ar Flash palīdzību (iestūķēt pāris kilobaitos) darch.flashmaster.ru.

28.01.2002

Pastaigāju pa Latvijas lapām un nopriecājos ko mūsu "pašdarbnieki" (tādi kā es) raksta. Palasīju ieteikumus web lapu veidotājiem, kur puse vai varētu pat teikt paši galvenie "āķi" nav uzrakstīti nekur. Piemēram, šajā lapā webschool.4f.lv/raskrutka.htm ir šis tas interesants, bet nu lasītāju arī uz muļķi ķer. Tas pat nav ieteikums, bet tīrākais SPAMS. Tur rakstīts, ka "neko nedarot" nāks apmeklētāji kaudzēm. Ir tikai jāspiež next un viss notiksies. Vēl izmantojot tā saucamo "bug" var iegūt papildus 200 punktus. Ja aiziet uz to lapu un apskatās, tad tur kur jāievada Referrer tas keks grib, lai mēs ievadam "dianmit". Un ko tas reāli nozīmē? Tas nozīmē, ka tam pašam keksam, kas to SPAMU uzrakstīja arī nāks tie punkti klāt un nekāda "bug" tur nav. Vienkārši viņš šādā veidā piesaista apmeklētājus tiešām neko nedarot ;-). Ja gribat nopietni piesaistīt apmeklētājus, tad sākumam palīdzēs reģistrēšanās visādos meklētājos un banneru apmaiņas programmās. Vēlāk jau būs grūtāk, jo tas apmeklētājs ir "jānotur" - lai viņš vēlētos atgriezties. Tātad jāievieto kaut kas vilinošs un tas kas piesaistītu lasītāju. Citi to dara ar porno bildītēm, bet es ar vienkāršiem tekstiem, jo web labas nepietiek vienkāršām paraugbildītēm ;-). Vakar piemēram man 2-as times.lv lapas aizvēra un kā reizi arī divas yo.lv lapas. Nākas cītīgi strādāt, lai būtu apmeklētāji, kā arī zīmēt jaunus bannerus un darīt visu pārējo. Apbrīnoju tos, kas ir vēl uzņēmīgāki. Piemēram, atradu šo "necilo" lapu, kas jums palīdzēs sākumā reģistrēties kādos meklētājos fraktali.849pm.com/searchsub.html. Iesaku pa to lapu pastaigāt un paskatīties tā pamatīgāk, jo puisis tiešām ļoti daudz informācijas apkopojis, kas būtu nepieciešama web lapu veidošanai un strādāšanai ar datoru, kaut vai šis MP3 fanātiem un šis DivX-DVD-MPEG-Webvideo apstrādei.
Kādu laiku atpakaļ publicēju lapu xyu.lv, bet tagad netīšām uzgāju arī cocute.bce.xyu.lv, tikai pārliecinieties, ka jūsu browserim ir atslēgti java scripti.
Lietojot Internetu var atrast daudzas noderīgas lietiņas, kas plīdz strādāt ar datoru. Piemēram es lēnām tagad laikam pāriešu no Internet Explorera uz NetCaptor, kas ir tas pats IE, jo sēž uz viņa "dzinēja", tikai ar papildus iespējām. Tāpat es jau ilgāku laiku meklēju "normālu" programmu, kas varētu atjaunot manu sistēmu pēc visādu programmu uzinstalēšanas. Visu laiku lietoju Norton Uninstall Deluxe 2, bet uz WinXP viņa vairs negrib lāga strādāt, tāpat kā daudzas citas. Ar šo programmu var sekot līdzi instalācijas procesam un arī programmas darbībai to palaižot. Vienkārša un ērta. Godīgi teikšu, ka neesmu vēl atradis vajadzīgo, bet varbūt kaut kad atradīšu. Atradu tādu ļoti patīkamu programmu WinRollBack, kura instalācija aizņem 319KB, bet ir īsts zvērs. Palaižot viņu ir iespējams ar datoru ārdīties kā gribi - laist trojānus, vīrusus, instalācijas, mainīt reģistrus utt., bet restartējot datoru viss ir atkaļ savās vietās. Tik vienkāršu sistēmu es vēl nebiju redzējis. Reģistrēta versija no nereģistrētas atšķiras tikai ar to, ka ir iespējams uzlikt paroli, lai šo protekciju neatceltu, kas svarīgi būtu dažādās publiskajās datorklasēs vai Interneta kafejnīcās. Varbūt kādam interesēs arī kur kādu programmu dabūt, tad šis forums varētu būt interesants soft-forum.ru. Cerams tas viss ko sarakstīju atvieglos darbu Internetā ;-).

25.01.2002

Visu ko šodien lasīsiet un redzēsiet LŪDZU NELAUZT, jo to var izdarīt pat bērnu dārza audzēkņi. Visa informācija ir tikai paraugs un izziņas avots.
Apskatīju lapu lp.lv un nodomāju, ka tur vēl viss taps kaut kad, bet izrādās lapa ir te. Tad paskatījāmies statistiku, un nolēmām, ka jāapskatās arī administrācijas rīki pie reizes [screen] ;-). Tā neko sev taisa lapas. Labi, ka nebija nemaz tik viegli atrast.
Un visu laiku priecājos, ka Apollo nespamo uz mailu, bet lūk ko saņēmu vakar:
Sveicināts!
Ar prieku vēlamies iepazīstināt Tevi ar ērtu iespēju, kā iegūt jaunāko informāciju par Lattelekom piedāvājumiem, akcijām, atlaidēm, konkursiem un balvu izlozēm. Saņemot Jaunumi Tavā
pastkastītē, Tu pirmais uzzināsi karstākās ziņas un aktuālāko informāciju telekomunikāciju jomā!

Esi kopā ar mums un esi starp pirmajiem!

Tavs Lattelekom

Ja vēlies atteikties no ziņām Jaunumi Tavā pastkastītē, nosūti atteikuma vēstuli uz e-pasta
adresi "jaunumi@lattelekom.lv" un rindā "Subject" ieraksti vārdu "Atsakos".
Pierakstīšanos vai atrakstīšanos var veikt arī Lattelekom mājas lapā. http://www.lattelekom.lv/ltk/?id=10
Nu tā. Tagad man jāiet kaut kur un speciāli jāatrakstās no viņu spama. Man šādi jaunumi pasta kastītē ir katru dienu. Un ja es būšu kopā ar viņiem tad tiešām būšu pirmais (spameris). Un vispār viņi mani vēstulē uzrunājuši tiešām kā studentu, kas neko neprotestēs pret viņu pakalpojumiem, kam var tā vienkārši uz***, un neapkalpot pienācīgi. Kā viņi zina, ka jāuzrunā mani uz TU? Un kāda velna pēc tas būtu mans Lattelekom? Man tā likās, ka pat netika dota pat iespēja kādu Lattelekoma akciju iegādāties. Par nākošo šādu joku es viņiem "subject" laukā ierakstīšu 2mb ar "Atsakos", jo šie ļoti labi zina, ka nesen ievilkuši man Internetu un es no tām lietām daudz neko nesapratīšu, tādēļ varēs paspamot. Bet es varbūt ļoti labi zinu kur atrodas "Subject".
Frances atsūtīja kaut kādu lapu 195.122.0.197/_vti_cnf
Pats arī aizgāju uz laikam tikko atvērto lapu jl.lv, kas pieder Repšes jaunajai partijai (un arī atgādina "Jauno Partiju" pēc nosaukuma), par ko sīkāk var palasīt tvnet.lv/news/latvia. Un ko es sapratu no tā visa? Nu neko jaunu, bet to pašu veco:
jl.lv/_vti_bin/winnt/system32/cmd.exe?/c+dir+c:\ un tā tālāk [screen]. Cerams mani par šo nesūtīs uz Sibīriju ;-).
Slyboot Pro atsūtīja jautājošu vēstuli par doska.lv. Lasām tajā lapā apakšā, kur rakstīts, ka Dial Up lietotajiem bezmaksas pieeja http://doska.lv.
Iezvanpieejas Nr. 7019998, user: getinfree, password: getinfree
Nu ko, tagad beidzot arī Dial Up lietotāji varēs lietot bez maksas doska.lv ;-). Vēlu veiksmi.


Lapas adrese ir http://lam.good.lv

Reklāma

CooLynX

Good

 

Dreef © 2001
Dreef@sveiks.lv