Home KATALOGS Jaunumu arhīvs Tūrisms
 

Projekti

Fotoaparāta izvēlehttp://lam.good.lv

Iepirkšanās internetā 3


Izrādās mūsu kredītkartes neņem pretī ārzemju interneta veikalos. Ir jāmeklē ne tikai lētākais interneta veikals, bet arī jāpārliecinās, vai ir iespēja maksāt ar Latvijas VISA kredītkartēm. Mūsu variantā bija iespējams pārskaitīt naudu Vaarda māsai un viņa norēķinātos, tikai tad tiktu zaudēts laiks. Pie tam mums paveicās un atradām interneta veikalu, kurš ņēma pretī ne tikai Latvijas kredītkartes, bet arī piedāvāja par ļoti pieņemamu cenu nosūtīt iegādātās preces uz Latviju. Aprēķinājām, ka mūsu fotoaparāti kopā varēja svērt ap 2 kg (reāli bija 1,8 mārciņas x 2 = 1,18kg) un kompānija "B&H Photo-Video" mums varēja visu piegādāt par ~83$, kas bija ļoti laba cena salīdzinot ar pārējiem. Citas firmas piedāvāja ne tikai dārgāku preci, bet arī dārgāku transportu - ap 280 USD par viena fotoaparāta piegādi ;-))). Laikam jau neviens negrib čakarēties ar tām pārējām valstīm (visādiem ķīniešiem), jo no tiem rodas tikai papildus problēmas. Vēl no veikaliem var ieteikt "Adorama" un "NY Camera" vai lētākos interneta veikalus vienā lapā var salīdzināt dealtime.com. Daudzos interneta veikalos var sarunāt uzrādīto cenu vēl zemāku (ne pārāk lielos veikalos). Par mūsu izvēlēto un "Adorama" interneta veikaliem var teikt, ka tie ir diezgan lieli un cenu diez vai izdosies sarunāt zemāku, jo tā jau tāpat ir pietiekoši zema, liela izvēle un ir garantija, ka nepiečakarēs. Jāsaka gan, ka šo veikalu īpašnieki un lielākā daļa darbinieku ir ebreji, kas ļoti stingri ievēro reliģiskos principus. Tādēļ šie veikali nestrādās piektdien pēcpusdienā un visu sestdienu. Cerams tas nevienu neatturēs iegādāties sev vēlamo preci ;-).
Galu galā mēs tomēr nolēmām izmantot Vaarda māsas "pakalpojumus" ;-). Tas tika izlemts galvenokārt vadoties no diviem faktoriem. Pirmkārt, sanāks tik un tā lētāk sūtīšana - 83$ viņu cena, bet sūtīšana līdz ASV adresei 19,3$. Un māsa varēja nosūtīt to paciņu par !!!!25USD!!!!. Tātad kopā tas ir !!!! un ekonomija sanāca !!!! USD. Un otrais faktors (pats galvenais) ir tas, ka nepieciešams paciņu sūtīt no fiziskas personas kā dāvanu. Tātad ja tas ir liels interneta veikals, tad diez vai tur dēļ jums ies kāds laiku tērēt un sūtīt no sava vārda. Bet visu protams var sarunāt un tad galvenais ir ar kādu konkrētu atbildīgo pirms tam sakontaktēt. Kādēļ jāsūta kā dāvana un no fiziskas personas? Tādēļ, ka tādā veidā iespējams izvairīties no mūsu lielajiem nodokļiem. Aprakstīsim standarta situāciju:
1) Viņu PVN nebūs jāmaksā ja sūtīsiet pa tiešo uz Latviju. ASV PVN likme jebkurā gadījumā ir zemāka - NY štatā 8,25%, un mēs to izmantojām savā labā (starpība gandrīz 10% jeb ~ 130USD no kopējās summas 1300USD). Mūsu gadījumā pat viņu PVN, jeb Sales Tax nez kādēļ nebija jāmaksā, kaut gan sūtījām uz ASV adresi ;-).
2) Piegādes izmaksas. Vienmēr izmēģiniet izspaidīt pasūtījumu gandrīz līdz galam, lai pārliecinātos cik viņi prasīs par piegādi. Parasti uz to tiek taisīta kārtīga "varka". Ir gadījumi, ka atsevišķos veikalos (vecās sistēmās) viņu Web kalkulators neizmet precīzu summu par preces piegādi uz Latviju, jo tiek rēķinātas vidējās izmaksas līdz ASV adresēm. Tādēļ arī uz to nevajadzētu uzķerties, ja piegādes summa ir pārāk maza (mazāk par 20USD plus aptuveni 1USD par 100USD vērtu preci - apdrošināšana) - tad vajadzētu pierēķināt kaut ko klāt.
3) Nodokļi. Praktiski viņu nodokļi atkrīt un jārēķinās Latvijā ar PVN 18%, ja sūta juridiska firma uzrādot preces cenu. Ir vēl muitas nodoklis 1% (foto precēm it kā 0%) un vēl kaut kādas figņas. Kopā sanāk ap 20%, bet precīzi nepateikšu. Mūsu pastā tika paskaidrots, ka PVN arī būs jāmaksā, ja paciņas vērtība pārsniegs 100Ls - negodīgi, bet fakts. Tādēļ var mēģināt runāt ar pārdevējiem, lai norāda kā dāvanu (gift) nevis kā merchandise, jo tad jau pēc 50Ls sasniegšanas būs jāsāk maksāt PVN. Gribiet riskēt, tad lieciet pārdevējam uzrādīt samazinātu paciņas vērtību, bet viss uz pašu atbildību ...
Ieteiktu izlasīt "Parex bankas" ieteikumus par iepirkšanos internetā, kurus visādam gadījumam saglabāju arī šai lapai kā pielikumu. Tie sniegs vēl padziļinātāku informāciju par norēķiniem.
Tā kā mūsu izvēlētā kamera bija uz izķeršanu (pagaidām kameru atkal nekur nevar nopirkt), tad bijām kā uz adatām pārstaigājot visus izvēlētos veikalus, kur solīja drīzas piegādes. Pat piereģistrējāmies, lai uzreiz tiktu paziņots par to, kad kamera parādīsies pārdošanā. Joki bija tādi, ka nekāds paziņojums neatnāca, bet kamera pirmdienas rītā parādījās pārdošanā (amerikāņiem tas vēl bija vēls svētdienas vakars ;-)). Un mēs tajā pašā dienā nolēmām pārskaitīt naudu. Izmēģinājām norēķināties, bet kredītkarti nepaņēma pretī - pirkuma summa pārsniedza konta atlikumu. Ātri no visiem kontiem saskaitījām uz īsto kontu naudiņu un mēģinājām maksāt vēlreiz.
Tātad mēs norēķinājāmies ar Ego VISA Classic un cenas bija šādas:
 
  Qty

Price

Total

Sandisk SASD256MB 256MB Secure Digital (SD) Card

2

69.95 139.90

Sandisk SARSDMMCU ImageMate, Secure Digital/MultiMedia, USB 2.0 Interface, Card Reader

2 19.95

39.90

Panasonic PADMCFZ10S Lumix DMC-FZ10S, 4.0 Megapixel, 12x Optical/3x Digital Zoom, SLR 2 549.95 1,099.90

Sub Total

    1,279.70

Shipping

   

19.30

Sales Tax

   

0.00

Total

    1,299.00

Piegāde līdz citai vietai ASV ietvaros ar UPS bija 7 dienas, bet jāņem vērā, ka pa vidu bija Ziemassvētki un diezgan garas brīvdienas. Varēja pat internetā sekot līdzi paciņas vietas maiņai, lai būtu drošāka sajūta ;-).
Ui, nedaudz pasteidzos, jo pirms visa šitā pasākuma panesās īstā jautrība un gandrīz jau izskatījās, ka paliksim gan bez naudas, gan bez fotoaparātiem ;-). Par to visu nākošajā rakstā.


 

Iepirkšanās

Iepirkšanās 1

Iepirkšanās 2

Iepirkšanās 3

Iepirkšanās 4

Komentāri

Iepirkšanās pielikums
 
Meklēt jaunumu arhīvā ar   latnet      

Dreef © 2001
Dreef@sveiks.lv