Home KATALOGS Jaunumu arhīvs Tūrisms
 

Projekti

Fotoaparāta izvēle

http://lamers.from.lv

eDonkey aiz firewall

Tomēr vajadzēs uzrakstīt vēl vienu sadaļu speciāli tiem, kas ir aiz firewall (uguns mūra). Daudzi rakta vēstules un saka, ka viņiem nekā neejot, jo firewalls priekšā. Tai noteikti nevajadzētu būt problēmai izņemot ārzemju trafikam. Man pašam vēl nav uzlikts firewall, bet esmu daudz lasījis un tādēļ apkopošu izlasīto. Ja kādam tomēr neaizies, tad noteikti rakstiet par attiecīgo problēmu.
Atveram eDonkey un tur kur download apakšējā labajā stūrī (tur jāparādās pie kāda servera pieslēdzaties, kādu failu pievienojat utt.) jāierakta port 80, port 21 vai kāds cits, kuru jūsu firewalls laiž cauri un tad Enter. 80-to portu labāk neizmantojat, ja uz jūsu datora griežas web serveris drošības apsvērumu dēļ. Pēc port komandas ievadīšanas pārstartējiet ēzelīti un visam vajadzētu aiziet. Varat sākt konektēties pie serveriem. Lai pārbaudītu, ka viss strādā, jāievada tajā pašā labajā apakšējā logā burts g un tiks parādīts jūsu statuss ;-). Sīkāk par statusu lasāt eDonkey I. Šis paņēmiens atrisinās aptuveni 90-80% lietotāju problēmas, kas atrodas aiz uguns mūra. Pārējiem tā lieta būs sarežģītāka, ja pie options ievadot savu firewallu nekā neaiziet.
P.S. Noteikti kādas 10min vismaz mēģiniet slēgties pie serveriem, jo viņi parasti ir pārpildīti un varbūt jums viss iet, tikai nespējat tikt kādā brīvā serverī iekšā. Noteikti pie serveriem pieliekat arī Latvijas serveri no divx.team.lv 195.13.235.76 port:4661 un 80.232.131.178
Pārējiem lietotājiem aiz firewall būs jāpamokās ;-). Tātad velkam HTTPort un Squid no izstrādātāju lapām. Palaižam HTTPort un dubultklikšķis uz ikoniņas SysTray-ā. Ja uz Proxy lejā ir poga Stop, tad spiežam to un gaidām, kamēr parādās Start. Tālāk turpat logā Host name or IP address: ievadam sava Proxy servera adresi, bet lauciņā Port: ievadam portu uz kāda darbojas jūsu proxy. Pēc noklusēšanas visi Proxy serveri strādā uz 3128 porta.
Lauciņā Bypass mode: ievadat Remote host. Tālāk pie Port mapping un Build-in SOCKS4 server ieķeksējam Run SOCKS4 server (port 1080) un Full SOCKS4 support (BIND). Ja otrais ķeksis nav pieejams, tad jāpārstartē HTTPort un visam jāparādās.
Tālāk varam iet pie Proxy un spiest Start. Pie System vēl būtu ieteicams ieķeksēt sekojošo: Accept only connections from this PC
Start and Minimize automatically
Enable strong data encription
Tālāk palaižam eDonkey un pie Options atrodam Proxy Settings. Tur pie Proxy Type: izvēlamies Socks v4, lauciņā Server name: ierakstam 127.0.0.1 (lokālā adrese), pie Port: rakstam 1080, bet pie User name: un Password: visu izdzēšam un spiežam OK. Tagad problēmām nevajadzētu rasties ;-).
Ja tomēr kaut kas nepalika skaidrs vai arī gribat kaut ko vairāk uzzināt par HTTPort un tunelingu, tad sīkāk par to varat izlasīt krievu valodā nestor.minsk.by.


eDonkey

 
 
 
 


Dreef © 2001
Dreef@sveiks.lv