Home KATALOGS Jaunumu arhīvs Tūrisms
 

Projekti

Fotoaparāta izvēle

http://lam.good.lv

Reālā laika video saglabāšana (stream video)

Nepārtraukti Internetā nākas dzirdēt jautājumus par to kā saglabāt strīmu (stream), jeb pareizāk sakot reālā laika video. Tas nav nekāds mākslas darbs, jo varēšu uzrakstīt tāpat kā par flash web lapu saglabāšanu pāris rindkopās, vai pat teikumos. Viss kas ir nepieciešams būs programma ASFRecorder, kuru varat novilkt kaut vai te. Pārsvarā visur tiek izmantota microsoft tehnoloģija, tādēļ arī pietiek ar ASFRecorder, kaut gan ir vēl viena laba programmiņa, kas saucās VCR Streambox, tikai ar to nevar kvalitatīvi saglabāt WMV8 failus, jo tiek nojaukta failā indexācija. Laikam jau neuztur šī programmiņa VBR vai kaut ko tādu, jo tikai izdomāta un izlaista tālajā 1999gadā, bet vēl joprojām ir dikti laba. Viņa ļoti labi noder Real Media *.rm failiņu saglabāšanai no Interneta. Tāpat palīdz dažreiz atrast specifisko adresi - zem kuras slēpjas konkrētais video failiņš. ASFRecorder nemaz nav jāinstalē. Tur nepieciešms tikai exe failiņš. Lai zinātu kādu URL jāievada, ir jāpalaiž konkrētais video fails ar to pašu veco Windows Media Player 6.4.x vai citu WMP versiju. Varbūt viņš tiek palaists kādā html lapā (integrēts), tad ir vēl vieglāk. Uz video faila spiežam labo peles pogu un skatamies Properties. Tālāk skatamies zem Show kas rakstiits pie Location. Kā paraugu, piemēram, varam paņemt sapņu salas video. Tur pie location ir http://www.tvnet.lv/onlinetv/tv5. Tad nokopējam arī augšpusē atrodošos faila nosaukumu video_play.php?stid=946651, ko ievietojam jau iekopētajam ASFRecorder URLim galā. Talāk tikai ok un visam jānotiek. Šādi var pat ierakstīt failus, kuriem nepieciešama autorizācija.
Updete: Vēl var mēģināt rakstīt arī ar HiNet Recorder un SDP
Bet labākais protams kā vienmēr ir Streambox VCR v1.0 beta 3.1 kopā ar StreamBox VCR v1.0 beta 3.1 SMF+ Update v2 ;-).

Tātad papildinājums seko, jo viss ātri mainās ;-))):
Ja turpinām tēmu par video, tad laikam būs jālabo sen neatbildēts jautājums, ko man jau kādi 10 būs jautājuši pa e-pastu. Laikam jau cilvēkiem patīk mācīties un lamer projekts ir noderīgs šādu mērķu realizācijai. Galvenā problēma ir tā, ka cilvēki grib ierakstīt video savam arhīvam no tv.lv. Bet tur kaut kādi riebīgi onkuļi sataisījuši tā, ka ar parastām programmām to izdarīt nevar. Kādreiz man tā nebija problēma, jo it kā viss rakstījās bez problēmām, bet tagad gribēju ierakstīt "zemenes izskrējienu", bet nekas neizdevās. Nācās pašam "izkost" kā to lietu realizēt ;-). Ja es pareizi sapratu, tad problēma ir tajā apstāklī, ka nevar ierakstīt visu video failu, jo tam vienkārši nav sākuma vai arī sākums ir nobojāts. Protams, var izmantot jau sen manis ieteikto hidownload.com, bet manuprāt tas nav tik efektīvi, jo tiek ierakstīts baigais klucis (viss video fails) un reāli no tā gabala vajadzīgs ir tikai pāris minūtes. Ko tad lietas labā var darīt? Ir parādījušās jaunas stream video ierakstīšanas programmas versijas ar daudz plašākām iespējām, tādēļ mēģināsim apskatīt manuprāt vienu no vienkāršākajiem variantiem. Operāciju veikšanai būs nepieciešams kaut vai FlashGet (vai kāds cits lejupielādes menedžeris) un WM Recorder. Izvēlamies nepieciešamo video tiešsaistes failu tv.lv portālā un atveram skatīšanai. Tikko video ir atvēries, tad spiežam ar peles labo taustiņu uz video un izvēlamies Properties. Iezīmējam garo saiti ailītē Location: un iekopējam apmaiņas buferī (Ctrl+C vai labais peles taustiņš un Copy). Tālāk šo saiti iekopējam kādā lejupielādes menedžerī (FlashGet utt.) un ielādējam uz cietā diska. Saglabāto failu mēģinām atvērt kā parastu teksta failu (var pārsaukt par txt utt.). Tas ir nepieciešams lai redzētu no kuras minūtes mums būs jāsāk lejupielādi. Tas izskatīsies aptuveni šādi:
<STARTTIME VALUE="00:32:46"/>
<DURATION VALUE="00:00:56"/>
Tātad jāsāk būtu lejupielādēt no kādas 32-ās minūtes un 45 sekundes, bet jābeidz aptuveni pēc 1 min. Tālāk mēs to pašu garo URL iekopējam WM Recorder ailītē URL. Record nespiežam, jo nekas labs nesanāks ;-). Jāspiež URL's un jaunatvērtajā logā spiežam ar labo taustiņu->Paste. Parādīsies mūsu iekopētā garā saite uz kuras atkal spiežam peles labo taustiņu un izvēlamies Restart Recording. Tiks piedāvāts lodziņš Resume Recording un 3 lodziņi ar stundām, minūtēm un sekundēm. Tagad ierakstam 32 lauciņā minūtes un 45 pie sekundes (Seconds). Spiežam OK. Tālāk jāatveras skaistam melnam logam, kur parādīsies ierakstāmais laiks. Pēc 1 minūtes ieraksta vai nedaudz vairāk variet atkal spiest ar peles labo taustiņu vai vienkārši aizvērt logu. Fails būs saglabāts tajā vietā, kas būs norādīts pie Settings/Recordings Folder. Cerams visiem izdevās un ja kādam ir vienkāršāka un labāka tiešsaistes video failu ierakstīšanas metode, tad nekautrējaties un sūtat savus ieteikumus ;-).

Reklāma

CooLynX

Good

 

Dreef © 2001
Dreef@sveiks.lv