Home KATALOGS Jaunumu arhīvs Tūrisms
 

Projekti

Fotoaparāta izvēle


Jaunumu arhīvs

Lai tiktu atpakaļ uz šo galveno lapu ir jāspiež kreisā augšējā stūrī Home. Arī gadījumā ja esat izlasījuši top.lv pirmo daļu, tad uz otro daļu var nokļūt caur home. Var izmantot arī:

<=-katalogu-=>

Jaunumi:

31.12.2005

Šinī gadā man liekas ir bijis labākais Ziemassvētku pārsteigums - saņēmu Latvijas Valsts Radio un Televīzijas centra gada kalendārus. Šogad tur ir viena bilde (manējā protams ;-)). Tāpēc novēlu visiem Jaunajā Gadā sasniegt iecerēto un lai sapņi piepildās.

19.12.2005

Nedaudz paspēlējos ar lielāko enciklopēdiju un atzinu par labu esam ;-). Izrādās, ka viens no Dreef tulkojumiem vai skaidrojumiem ir pavisam interesants wikipedia.org/Geography_of_Belgium. Kā redzam apakšā kartē, tad Dreef ir Beļģijas ziemeļu "ekstrēmais punkts" ;-). Vēl spēlējoties ar enciklopēdiju uzdūros šim camerapedia.org.  Tātad tā ir enciklopēdija par fotoaparātiem. Tur ir pat Krievijā ražoti fotoaparāti aprakstīti. Informācijas tur pagaidām nav daudz, bet šo to var atrast. Labākais ir tas, ka jūs paši varat pievienot un koriģēt informāciju. Atradu arī informāciju par savu jauno aparātu. Varbūt jāuztaisa kāds foto Blogs un jāpiereģistrējas, kamēr tur nav vesela kaudze ;-).

06.12.2005

-= ilmisimo =- atsūtīja info:
uzduros netaa mazai kljudai
www.tavidraugi.lv/view&pho_id=5612
Vardu sakot, ja interesee vari paskatiitties bildiites
bez jebkadas autorizzaacijas :D

Uzrakstīju par fotoblogiem un attiecīgā kustība aizgāja arī Latvijā ;-). Lūk mēģinājums apkopot šos blogus vienkopus. Ir pat fotoblogu forums, kas jau pastāv labu laiku ;-).
Arī Vācu stokā biju testam ielicis 3 savas bildes un 3 mēnešu gaidīšanas process ir nācis par labu - viena bilde pārdota un uzreiz ķešā iekrita 5 EUR ;-). Laikam būs vēl kāda bilde jāpieliek klāt, bet visam laika nesanāk. Vispār dīvaini, ka ar manām spama bildēm var kaut ko nopelnīt - 4 mēneši un jau 800 USD. Vakarā ik pa stundai piestrādājot sanāk vidēji pa 200 USD katru mēnesi  ;-). Cerams spams ies tikai uz augšu un zemāk nekritīs. Miljonu gan nenopelnīsi, bet jaunu fotoaparātu gan ;-). Ak jā! Novembrī es gandrīz nemaz nepiestrādāju pie šīm fotolapām, jo nebija laika.

14.11.2005

Šobrīd vai pareizāk sakot visu laiku viens jautājums paliek neatbildēts: "kādu digitālo fotoaparātu man izvēlēties?". Man tas jau ir uzdots simtiem reižu, tāpēc vienreiz nolēmu ļoti īsi uzrakstīt kas ir kas un ja kāds vēlreiz jautās, tad nosūtīšu uz šo rakstu ;-). Tas nav profesionāļiem, bet parastiem iesācējiem kā arī visa šī lapa - viss tikai izglītības mērķiem ;-).
Ā, un amīši arī čeku atsūtīja par manām bildēm ;-). Mēnesī no divām fotobankām sanāk ap 200USD. Ja būtu vairāk laika un labāks fotoaparāts vai dizainera iemaņas, tad noteikti būtu vairāk ;-).

12.10.2005

Ja pareizi saprotu, tad reģistrējoties mājas lapā gallery.4u.lv, var pēc tam spamot ar bildēm uz nebēdu ;-).
Ja jums kādreiz vajag virtuāli pasūtīt dirst (atvainojos par rupjībām), tad droši sūtiet viņu uz "ej dirst" ;-).
Saņēmu pirmo čeku no Kanādiešiem. Amīši vēl mīkstie nesūta ;-). Toties varu parādīt kā tagad izskatās manas Mikrofotobankas izdruka. Es pat teiktu, ka jaunās akcijas ir labi noguldītas, jo visu laiku jūtams pieaugums ;-). Tāpat papildināju banku (par kurām nemaz nezināju) sarakstu, kuras pieņem čekus uz inkaso un cik tas izmaksās. Daži pēc manis pirmā veiktā pētījuma pamainījuši datus (nelieši ;-)). Ja interesē vairāk šis jautājums tad skatīt aprakstu par fotobankām.

22.09.2005

Visai dīvaini tautieši veic datu savākšanu un rezultāts līdz ar to arī tāds, kā tiek vākti dati. Top 500 skatāms te. Google nav tikai .com un tādēļ arī tāda netaisnība ;-).
Es te vienu dienu izdomāju, ka vajadzētu apkopot arī visas Latvijas Blogošanās lapas, bet tā vēlēšanās ātri pārgāja pēc pirmās lapas atvēršanas blog.lv ;-). Bet ja nu tomēr kādam ātri vajag izveidot dienas grāmatu, tad lūk ko var izmantot:
blogs.lv
klab.lv
zurnals.id.lv
Blogu katalogu var apskatīt te. Bet ja galīgi neko atrast nevar, tad ņemat talkā blogu meklētāju ;-). Skatos, ka populāri parādījušies blogi, kur nemaz nav jāraksta sava dienas grāmata ;-).
Kā es izņēmu mirušo saiti uz cietnis.lv, tā viņš ņēma un atdzīvojās ;-).
Par to sistēmu - apollo monopolu un darbinieku lielajām algām nekad neesmu sapratis. Viņi ar LMT cenšas, lai darbiniekiem būtu lielākās algas Latvijā, bet darbā tiek pieņemti vai nu kaut kādi analfabēti vai arī es nekā nesaprotu. Atzīšos, ka neesmu nekāds programmētājs un man no visiem tiem PHP, SQL utt. ir tumša bilde, bet toties māku loģiski, matemātiski un visādi citādi labi domāt un mācīties ;-). Arī hakeri nav nekādi pārcilvēki, bet vienkārši gudri cilvēki, kas orientējās savā lietā. Es toties neesmu nekāds hakeris un man liekas, ka ja es loģiski izdomāju kā apiet sistēmu, tad tā vairs nav nekāda sistēmas hakošana vai laušana - tā vienkārši ir izstrādātāju nolaidība. Ja lasīsiet tālāk, tad sapratīsiet par ko iet runa ;-). Jau vairāk kā pusgadu darbojas foto.apollo.lv, par ko arī sākumā informēju un minēju, ka viņa nav droša. Tad tagad tika palaists nākošā versija un reklāmas raksts par jaunajām iespējām un uzlabojumiem. Izlasīju, apskatījos un secināju, ka joprojām visiem zināmā kļūda sistēmā ir palikusies. Nu varbūt visiem nav zināma un varbūt tā nemaz nav kļūda, bet katrs ar pirmās klases izglītības līmeni to var izdomāt. Runa iet par foto pievienošanu, kas aizsargātas ar paroli. Kam tas ir vajadzīgs, ja nekas nav aizsargāts, nesaprotu. Tātad ja ir albums zem paroles, tad viņam parādās mazā bildīte no paša albuma. Paskatāmies bildes atrašanās vietu, pamainām thumbs uz large un skatāmies bildes pilnā izmērā mainot pēdējo bilžu ciparu ;-). Kaut ko tik stulbu sen nebija nācies redzēt Latvijas internetā ;-). Fotki, inbox, meeting un poga tādā ziņā nehaltūrē. Vismaz es pagaidām neesmu izdomājis kā vienkāršā veidā apiet sistēmu ;-). Un stāsta morāle ir tāda - lielākās algas nedod labāko rezultātu ;-).

11.09.2005

Internetā ceļošanai ar vien vairāk parādās Web lapas, kas palīdz saplānot maršrutus. Latvijā, piemēram, ir vietas.lv, bet pasaulē to ir ļoti daudz. Netīšām atradu vienu progresīvu lapu world66.com, kas gan ir beta stadijā, bet vienalga labs. Tur var pats pievienot vietas, foto, savus ceļojumu aprakstus, iespaidus un daudz ko citu. Ja kādam ir interese, tad varat atstāt arī kaut ko par Latviju, lai tūristi uz šejieni atbraucot saprastu, ka te arī ir ko skatīties ;-). Ak jā, un ja kādam tas dikti dikti patīk, tad ar to var pelnīt arī naudiņu ;-). Vēl ceļojumu plānošanā ļoti labi var noderēt objekti, kas iekļauti UNESCO mantojumu sarakstā. Uzreiz var apskatīties kur tas atrodas, nelielu aprakstu un galvenais fotogrāfijas.
Pie apraksta par micropayment fotobankām pievienoju fotolia.com. Vēl šur tur atjaunoju informāciju un galvenais sarakstīju info par čeku izmaksu uz inkaso. Runājot kopumā, pagaidām neko daudz nopelnījis neesmu, jo strādāju tikai tā nopietnāk pie divām lapām un ar 100 bildēm sanācis nopelnīt ap 80 USD. It kā nav slikti tik īsā laikā, bet gribētos vairāk ;-). Tādēļ pievienoju ar vien vairāk bilžu un peļņa kļūst ar vien lielāka. Patīkami, ja katru mēnesi nāk klāt vismaz 100 USD par hobiju ;-). Ja kāds ar to ir sācis nodarboties, tad iesaku lietot nelielu palīdzības programmu priekš iStockphoto im.lauchenauer.info, bet priekš citām lapām šitādu monstru ;-). Pagaidām ielādēt var te.
Ja gribas par fototehniku palasīt, tad labs resurss par Canon ir te eos.nmi.ru/articles.

08.08.2005

Skatos, ka daudzi reģistrējās, lai pārdotu savas fotogrāfijas, bet bizness tā arī neiet. Tur viss tomēr nav tik vienkārši kā sākumā izskatās. Es kādus 2 mēnešus pētīju un pētījuma rezultātā uztaisīju rakstiņu precīzāk sakot visa nepieciešamā apkopojumu, kas nepieciešams, lai pārdotu savas fotogrāfijas internetā. Domāju, ka tie kas ar to jau nodarbojas, arī sev atradīs daudz saistošas lietas un uzzinās kaut ko jaunu ;-).

04.07.2005

Es te tā paskatījos, ka Latvijā ir kādu laiku atpakaļ sācies draugu bums. Un galvenais tas nespēj rimties ;-). Jaunās mājas lapas aug kā sēnes pēc lietus un visi tik piedāvā draudzēties. Jāatzīmē, ka pirmie bija draugiem.lv un tie vēl joprojām tur līderpozīcijas, ko nemaz netaisās nevienam atdot pat neskatoties uz daudzajām kļūdām un lēno darbību ;-). Tad noklīda tīklā viņu dzinējs un šāda tipa mājas lapas jau parādījās gandrīz visiem ;-). Viena no pēdējām un manuprāt sakarīgākajām draugu sistēmām ir poga.lv. Tiesa viņi daudz ko ņēmuši no populārā ārzemju resursa, bet kam gan par to galva sāp ;-). Lai redzētu cik tad Latvijā ir draugu sistēmas, tad nolēmu tās apkopot vienkopus:
LAT:
draugiem.lv
poga.lv
draugi.good.lv
tavidraugi.lv
avenes.lv
amigos.inbox.lv
miamigo.lv
traktoristiem.lv
one.lv
Tikai RUS:
druzjam.lv
druzja.lv
Manuprāt tas ir pārāk daudz vienai mazai Latvijai un tas nekas, ka viņa kādreiz bija draudzīgā padomju republika ;-). Ja kādam zināma vēl kāda adresīte, tad to šeit pievienošu ;-).
Ietestēju tā kārtīgāk 9-to Photoshop versiju un teikšu, ka patīk labāk nekā 8-tā. Liekas vizuāli pat ātrāk strādā. Bet galvenais, jau nāk papildus iespējas "uzgreidot" bildītes ar labākām krāsām un labāku asumu ar vienkāršākiem paņēmieniem nekā līdz šim. Liekas gļuki mazāk nekā 8-tā versijā, bet varbūt vienkārši ir citi, kurus es tā ātrumā vēl neesmu atklājis ;-).
Vēl runājot par fotografēšanu ir viena baigā fīča. Ja jums ir daudz bildes un tās nav kur likt, tad var mēģināt ielādēt bez maksas šajā sistēmā submit.shutterstock.com. Tur tās bildes stāvēs un par to jums nāks vēl papildus naudiņa (cerams ;-)). No sākuma tur ir jāpiereģistrējas. Tad jāaizsūta uz kaut kādu e-pastu tiesības vai pases noskenēto versiju. Ja viss ir ok, tad viņi jūs apstiprina kā oficiālo bilžu izvietotāju (fotogrāfu ;-)). Tad pirmajā reizē ir jāievieto 10 bildes. Iesaku ievietot pašas labākās bildes un ne mazākas par 2,5 Mpix, jo pēc tām viņi secinās, vai atļaut jums pievienot bildes vai nē. Man no 10 pievienotajām (ne tām pašām labākajām ;-)), tika apstiprinātas 9 bildes un pirmajā dienā jau kāds paspēja lejupielādēt divas manas bildes. Tādejādi, es praktiski neko nedarot nopelnīju savus 40 centus ;-). Tālāk jau var ielādēt cik bildes vien vēlies. Es ielādēju, bet sākās brīvdienas un neviens viņas neapstiprināja. Tādejādi nākošā dienā tika ielādēta vēl viena mana bilde un esmu nopelnījis 60 centus ar Latvijā iespējams nevienam nevajadzīgām bildēm ;-). Keksi forumā raksta, ka nepieciešamas ~3800 bildes, lai varētu pelnīt 20USD dienā. Neslikta papildus peļņa, ne? Ak, jā, jums par katru lejupielādēto bildi samaksā 20 centus, kas nav īpaši daudz, bet tāpat patīkami - sākumam var sanākt saldējumam, bet vēlāk, ja aktīvi pievienosiet, sanāks arī jaunam fotoaparātam ;-). Nauda uz Latviju tiek sūtīta čeka formā, tāpēc problēmām nevajadzētu būt. Toties, ja neuzticies čekam un negribat maksāt kaut kādus 5Ls komisijas maksu (man tā liekas, ka tā bija), tad šobrīd Latvija ir uzņemta PayPal sistēmā un naudu variet saņemt caur to ;-). Tā nauda tur var arī palikt un par to iepirkt jaunu fototehniku kaut vai eBay sistēmā ;-). Bet ja esat dizaineris/mākslinieks un vēlaties nevis ielādēt savas bildes, bet pirkt citu bildes, tad ejat uz www.shutterstock.com un piereģistrējaties. Mēnesī tas izmaksās 139 USD, bet gadā 1359 USD. Nav jau īpaši lēti, bet ja esat nopietnā reklāmas aģentūrā, kur bildes ir nepieciešamas regulāri dažādiem dizainiem, tad šāda sistēma ir labāka nekā meklēt vajadzīgo no kāda CD un pirkt tos neskaitāmos CD. Šajā interneta sistēmā ir ap 220.000 bildēm, kas aptver gandrīz visas iespējamās nozares. Pie tam tur nav tikai fotogrāfijas, bet arī grafiki, kas taisīti vektorgrafikā. Visām bildēm tur nav perfekta kvalitāte, bet var atrast arī ļoti labas. Un galvenais, ka tās visas bildes varēsiet legāli izmantot ne par ko neuztraucoties ;-). Varat pamēģināt meklēšanu un redzēsiet, ka atradīsies diezgan daudz vajadzīgu bilžu.
Ja esat tikuši pie 2005. gada Tildes biroja, kas parādījās šī gada pavasarī un ir tīri sakarīgs, tad tam jau paspēja iznākt divi labojumi birojs.tilde.lv/update2005.

01.06.2005

Latvijas meitenēm ir uztaisīta visai dīvaina mājas lapa latvian-girls.com.
Man jau sen nekādas saistības ar puls.lv nav un biju kādreiz iesaistījies antipuls pasākumā par ko liecina šeit esošie rakstiņi un banerītis lapas apakšā ;-). Bet tas izrādās neko nemaina, jo spamu var tāpat piesūtīt - atnāca reklāma par to, ka es varot izdrukāt fotogrāfijas par tādu un tādu summu un 1GB fotki.lv varu izmantot, bet apakšā pierakstīts:
Reklāma nosūtīta saskaņā ar PULS.LV noteikumiem.
Ge ge.
Tauta cīnās tur ar BitTorrent tīkliem un raud, ka FIB viņus klopē ciet un savāc visus datus par lietotājiem. Izstrādātāji arī sāk apsvērt domu par Kademlia sistēmu, bet vecajā labajā eMulē (Kad Network) tas jau sen ir iekšā ;-). Beigās tāpat visiem BitTorrent lietotājiem nāksies sēdēt tajā pašā tīklā kur eMule ;-). Nu lai tas paliek izstrādātāju ziņā un es joprojām esmu uzticīgs eMulei, jo gandrīz nav tādu lietu, ko tur nevarētu atrast. Ja jums trūkst zināšanu kā pareizi meklēt un kā neuzrauties uz viltotiem failiem, tad izmantojiet visiem sen zināmās eDonkey mājas lapas. Tās es te iepriekš esmu minējis kaudzēm, bet nesen atradu vēl vienu ļoti labu, kur reizēm ir norādes arī uz ftp serveriem un http saitēm - kinokabra.ru.
Interneta veikalā atradu interesantu dāvanu vai pareizāk sakot dāvanas iespējas ;-). Laikam jau vairāk domāts meitenēm, bet ja nu pēkšņi iepatīkas ;-).
Ja kādam interesē viedtālrunis, tad noteikti jāpiedalās fotokonkursā ;-).

17.03.2005

Vēlēšanas ir viens liels teātris un uz šīm kārtējām pašvaldību vēlēšanām varēja pārsmieties par visādām izdarībām. Bet lai teātris būtu labāks, tad kandidātu sarakstos ar vien vairāk tiek iekļauti aktieri. Ja kādreiz ņēma visādas Kantānes, Raimondus Paulus, Kastēnus utt., tad tagad kandidātu sarakstos parādījās kadri no talantu fabrikām ;-). Ui kā pārsmējos. Keksiem pat izglītības nav, bet jau kandidē kā nopietni partiju pārstāvji. Interesants spams, jeb slēptā reklāma bija lasāma pat LU studentu avīzē par jaunajiem kandidātiem, ka šie arī domā stāties LU un iegūt labu izglītību ;-). Vēl kandidē visādi uzņēmumu direktori un firmu pārstāvji. Interesanti vai pēc tam neveidojas interešu konflikts, bet tas laikam nevienu neuztrauc ;-). Latvijā politika vēl joprojām ir viens liels bizness.
Jaunajā Windows XP SP2 izrādās ir viena nepatīkama lieta - konekciju ierobežojums, ko pats nevari koriģēt un izmainīt. Tas tika darīts aiz drošības apsvērumiem, jo liela daļa no vīrusiem veido ļoti daudz konekcijas un izplata sevi tālāk. Bet ja lietojat tādas programmas kā eMule, tad tas radīs sarežģījumus jo neļaus veidot daudz konekcijas un lejupielādēt ar maksimālo ātrumu. Ja esat pieredzējis lietotājs, tad pagaidām problēmas risinājumu atradīsiet googlē 4226fix.

17.03.2005

Daudzi neizvēlas bezmaksas operētājsistēmu Linux dēļ tā, ka tur nav iestrādāts latviešu valodas gramatiķis. Arī Tilde jau daudzus gadus neko lietas labā nedara (uzpirkta). Bet ja viņi tā ilgi gulēs uz lauriem, tad biznesa lauciņš tiks lēnām un klusi atņemts. Jau tagad tiek piedāvāts latviešu valodas gramatiķis OppenOffice (bezmaksas) programmai Linux vidē. Par to kā to uzstādīt var lasīt šajā rakstā. Paies vēl pāris gadi un būs arī vārdnīcas no citiem izstrādātājiem, ja viss attīstīsies tādiem tempiem un tādā virzienā kā tas ir šobrīd.
Esmu jau ieguvis ielūgumu uz IT&T izstādi un cerams varēšu aiziet apskatīt kādas jaunas tendences šobrīd ir Latvijā ;-).

02.03.2005

Kā jau sapratāt, tad esmu pieķēries tā nopietnāk fotografēšanas pasākumam un pavisam maz laika atliek internetam un Web lapai. Brīvais laiks praktiski ir pa galam ;-).
Ir palaista testa "Apollo" foto lapa. Tur var saglabāt bildes līdz pat 100MB bez maksas. Ir reitings, meklēšana, drukāšana un daudz kas cits, bet tāpat daudz kas vēl nestrādā. Nosūtot maksas īsziņu (0,35Ls) var palielināt diska vietu par 50MB.
Tā kā šī Web lapa domāta apmācībai, tad ieteikšu vienu Web lapu www.answersthatwork.com, kurai vajadzētu būt katra lamera adrešu grāmatiņā ;-). Tur jūs atradīsiet atbildes uz daudziem jautājumiem. Piemēram, kādi procesi ir palaisti jūsu Windows operētājsistēmā un ko katrs process nozīmē. Tā var ātri atrast "liekos" procesus un nokaut tos, lai netraucē strādāt (vīrusi, spyware, trojieši utt.). Tad lapa ar draiveriem palīdzēs ātri atrast vajadzīgo. Ir arī lejupielādes serveris ar ļoti noderīgām lietām. Dizains gan nav tāds pārdomāts, bet to jau var arī pieciest ;-).
Tipa bezmaksas Latvijas proxy ;-).
Bezmaksas Web serveris 5MB Perl, PHP, MySQL ;-).

28.11.2004

Daudzi droši vien jau zina kā meklēt interneta pakalpojumu sniedzējus konkrētā rajonā, respektīvi, izmantojot www.providers.lv apkopoto informāciju. Bet ir vēl pilnīgāks saraksts, jeb tie, kam ir oficiāli piešķirta licence: www.sprk.gov.lv.
Admina dzīve itmaster.ru/admin
Kādu laiku atpakaļ "dzeltenajā presē" lasīju par to, ka Latvijas valdība nepareizi dara, iepērkot "Microsoft" licences no Īrijas, jo neatbalstot vietējos uzņēmumus un daudz naudas nodokļos tiek samaksāts viņiem (nepaliek mūsu valstī). Nezinu vai tas kas rakstīja ir vispār kaut ko dziļāk painteresējies, bet lai tas paliek uz viņa paša sirdsapziņas. Vienkārši "Microsoft" oficiālā mītne ir Īrijā un nevis ASV vai vēl kaut kur un kā lai savādāk tās licences nopērk vairumā? Mani tikai pārsteidz oficiālās pārstāvniecības mājas lapa www.microsoft.ie.
Latvijā iepatikās viena laba lapa, kur apkopota noderīga informācija par radio, TV un web kameras, interneta veikali un daudz kas cits.
Pašam man dikti patīk ceļot un pie reizes visu fotografēt, tādēļ arī skatos ko citi sabildējuši un kur vēl ir vērts aizbraukt. Tīri labs apkopojums ir šajā lapā adventures.lv.
Ja kāds ir dikti azartisks un grib izmēģināt laimi savdabīgā loterijā, tad šis varētu būt viens no risinājumiem www.prizes.co.uk.
Ja esat pazaudējuši savus senčus vai senču senčus, tad var pamēģināt laimi ar www.ancestry.com. Atceros kā mūsu Misene Sintija pateicoties internetam atrada savus senčus Vācijā ;-). Bet ja ar šo senču meklētāju nepietiek, tad droši dodieties pie mammas ;-) mamma.com.

11.11.2004

Sen nebiju saķēris nevienu vīrusu, bet nāk rudens, laiks tāds pašvaks un izskatās vienu nelieti tomēr noķēru. Nezinu kas tas ir par vīrusu, bet kaut kas līdzīgs kā šis. Vismaz nosaukums tāds pats un palaižas no reģistra līdzīgi. Bet funkcionē viņš kaut kā savādāk - tipa slēdzas klāt pie servera www.winupdate.org un laikam meklē sevis papildinājumu. Un tas vēl nav viss, jo ir vēl viens tieši tāds pats rezerves fails, kas saucas process.exe. Tikai kā tas domā palaisties galīgi nav saprotams. Drošības pēc arī to iztīrīju ;-). Un pats interesantākais ir tas, ka Norton Antivirus 2004 ar visiem updeitiem un Windows SP2 ar visiem updeitiem ne uz ko nereaģē - vienkārši ļauj tai drazai dzīvot manā datorā ;-). Pirmo reizi mani NAV 2004 ir pievīlis šajā dzīvē un tas vēl helovīnu vakarā ;-). Starp citu ja kāds ir uzlicis sev jauno Outpost Firewall, tad tur ir reāls gļuks. Uzrakstīju viņiem lai labo un lūk ko man atbildēja:
Thank you for email.

Please follow the instruction:

1. Download Debug plug-in from
http://www.agnitum.com/download/OutpostDebug25Install.exe install it
and reboot your PC.
2. Reproduce your problem.
3. Right click on Outpost system tray icon and select "Save & archive
logs" item in menu.
4. Right click on Outpost system tray icon and select "Explore logs
folder" item in menu.
5. Send us logs.zip file
6. Send us your configuration file ( *.cfg and configuration.ini files
which are located in Outpost install folder).

Best regards,
Ksenia,
Agnitum Support Team
www.agnitum.com/support

Viss nav tik vienkārši kā liekas. Nāksies vēlreiz pačikāties ;-(. Ja kas, tad jaunajā versijā viss ir salabots.
Starp citu nesaprotu tos mudakus, kas DC++ sistēmā izmanto visus kreisos portus. Izdomāju uztaisīt filtrēšanu/audzināšanas pasākumu. Tā kā man šārē ir virs 100GB ļoti labas mantas un cilvēki sēž rindā nedēļām, kā arī ātrums ir foršs, tad nolēmu sākt bloķēt visus kreisos portus. Nav ko man te piesārņot visus portus pēc kārtas. Ja nemāk vienoties par pāris portiem, tad nevajag.

23.10.2004

Mums te parādījās Lattelekomam konkurenti, kas piedāvāja gan internetu, gan arī citus pakalpojumus. Uz Neonet es "neuzķēros" un vēl nepārgāju no apollo mājas DSL pieslēguma (parasti nelēkāju no viena pie otra), bet tad nāca Livas.lv, kas mani pārliecināja pamainīt provaideri. Ne jau tā, ka viņi uzbāzās, bet izlasīju info par viņiem, un ka viņi var pievilkt arī manā rajonā internetu plus kabeļtelevīziju, tad tagad man ir lētāk un labāk ;-). Ja kādreiz bija Baltkom TV, tad tagad ir lētāk un kvalitatīvāka kabeļu televīzija. Un ja kādreiz bija apollo mājas DSL pieslēgums par 15Ls+PVN, tad tagad arī ir lētāk un ātrāk - par 15Ls 1Mbit ātrums, kas ir 4 ātrāk par lētāku cenu ;-). Vienīgais ar ko jārēķinās, ka viņi nesēž uz telefonu 24 h diennaktī un ja vakarā kaut kas saplīst, tad nav kam pažēloties ;-). Sākumā uz viņiem biju škrobīgs, ka samaksāju mēnesi uz priekšu par 1 Mbit/s, bet šie man knapi pusi no tā piedāvāja. Tad pēc pusotras nedēļas zvanīšanās man tomēr pagrieza trubu vaļā un esmu samērā apmierināts. Tagad tika nāk reklāmas pa pastu - vai es negribot Apollo "Pilsētas internetu" ;-). Bet ar Baltkom TV izgāja jautrāk - vakarā šie man piezvana un sāk jautāt kas par štokiem - kādēļ atteicos no viņu super-puper pakalpojuma ;-). Nācās pateikt, ka iemesls bija cena un kvalitāte (bilde un stereo skaņa). Otrā galā bez maz bļāviens - nevar būt! Un sāk ar mani strīdēties, ka nevarot būt stereo skaņa pa kabeļu televīziju, bet es šim saku, lai atnāk pats paskatās, ja netic ;-). Tad pateicu, ka man televizors uzrāda vai ir stereo vai nav un šis nomierinājās, jo saprata, ka man tiešām ir tā stereo skaņa. Tad es tā nospriedu, ka ar TV reklāmām mūs reāli muļķo - pēdējā laika reklāma no Baltkom TV skan aptuveni tā - ja būs pieejama 3D televīzija, tad Baltkom to piedāvās pirmie. Izskatās, ka viņi nevar pat stereo piedāvāt, kur nu vēl 3 D ;-).
Izdomāju atjaunot pa brīvdienām Direct Connect sadaļas informāciju, kas jau bija paspējusi novecot - aptuveni 4/5 mirušu hubu, gandrīz tik pat daudz jaunu, piemēram, MEGAHUB un citas fīčas. Ja esmu izmetis kaut ko par daudz, tad ziņojiet ;-). Apstaigāju gandrīz visus hubus un secināju, ka līmenis ir cēlies. Vienam šāre bija 2,06 TB. Nezinu kur tik daudz cieto disku var dabūt, bet nu visai iespaidīgi. Ja pirms pāris gadiem tāds apjoms bija pa visiem lietotājiem uz vienu hubu, tad tagad tas ir vienam lietotājam ;-). Un vēl mani pārsteidz e-mule lietotāji. Uzstādīju jauno eMule Plus versiju, kur parādās lietotāji ar karodziņiem (no attiecīgās valsts) - tāpat kā Azureus P2P programmā. Visu laiku domāju, ka velku filmas no Krievijas, bet izrādās no Izraēlas un dažādām citādām valstīm un no Krievijas tikai labi ja 1/10 daļu ;-).
Pie reizes pamācīšu dažādas viltībiņas ar meklētājiem, ko it kā nekur neraksta un varbūt izstrādātāji paši nezin ;-). Man reizēm ir problēmas atrast kādu firmu vai pēc kāda telefona saprast kas tā par firmu vari rajonu. Tad nākas "muhļīt", lai atrastu vajadzīgo ;-). Piemēram, 117.lv portālā labi var izmantot zīmi % tā vietā lai rakstītu * (kā parastā meklētājā). Tātad telefona numura vietā ierakstam sākumu un beigās pierakstam %, piemēram, 77707%%. Tādejādi tiks atrasti visi telefoni visām iespējamām firmām, kas sāksies ar šiem cipariem. Līdzīgi var meklēt arī 118 portālā, piemēram, šādi. Šo metodi variet izmantot gandrīz jebkur internetā, kad netiekat galā ar zvaigznīti * ;-). Vēl informācijas meklēšanai internetā var apmeklēt diezgan parocīgu meklētāju ixquick.com.
Jauns statistikas serviss eironet.lv/count.
Un ja ir interese par interneta konkursiem, tad pēdējā laikā interesantākie ir šie:
20mln.mail.ru/20 - divi žiguļi un daudz citas labas balvas
usafis.org/index.asp?af=tms_lv_pass_220_lv - ASV vīzas un bezmaksas avio biļetes tiem, kas vēlas pārvākties uz šo zemi
riga.lv - naudas balvas 500 un 300 EUR.

Reklāma

CooLynX

Good

 


Dreef © 2001
Dreef@sveiks.lv