Home KATALOGS Jaunumu arhīvs Tūrisms
 

Projekti

Fotoaparāta izvēle


Jaunumu arhīvs

Lai tiktu atpakaļ uz šo galveno lapu ir jāspiež kreisā augšējā stūrī Home. Arī gadījumā ja esat izlasījuši top.lv pirmo daļu, tad uz otro daļu var nokļūt caur home. Var izmantot arī:

<=-katalogu-=>


Jaunumi:

19.12.2006

Es līdz ar gadiem esmu palicis gudrāks un nu jau pāris gadus nebiju instalējis nevienu Beta versijas programmu. Man nav kur steigties un var jau pagaidīt oficiālo versiju, jo pagaidām it kā nekas netrūkst un savus ikdienas darbiņus varu tīri labi paveikt ar jau esošo programmatūru - tātad neko bojāt negribas ;-). Bet vakar pārkāpu savus principus, jo kārdinājums bija lielāks par manu pieredzi un uzinstalēju pirmo Adobe Photoshop CS3. Vienkārši tik daudz uzlabojumu sen Photoshop nav piedzīvojis. Es gribētu teikt, ka programma ir uztaisīta pilnībā no jauna un neignorējot Windows lietotājus, kā tas bija līdz šim. Bet varbūt tas tika panākts ar Macromedia pārpirkšanu un līdz ar to neskaitāmu unikālu tehnoloģiju iegūšanu savā īpašumā (Firework, Freehand utt.). Principā mani tas viss neinteresē, bet rezultāts pārliecina. Tie, kas grib ietestēt, var iet uz šejieni. Oficiālai lietošanai ir paredzētas divas dienas vai jūsu iepriekšējā Adobes produkta seriālis (ievadīts viņu mājas lapā un iegūts jaunais). Ar lauztās versijas seriāļiem varat pat nemēģināt - viņi nebūs viņu datu bāzē ;-). Toties Beta versijas darbības ilgumu hakeriem izdevies paildzināt, izdzēšot vienu failu vai to pārsaucot. Gan jau paši atradīsiet, kam vajadzēs. Par visām jaunām programmas funkcijām un īpašībām varat lasīt citos portālos, bet gribu teikt, ka Photoshop sāk palikt lamer frienly - jeb iesācējiem saprotamāks un vienkāršāks. Plus bija jūtams uz maniem 1,5 GB RAM labs ātrums kā kārtīgai Windows programmai, nevis kā vecam labam autiņam ar vecām pogām utt. ;-). Reti, kad mani pārsteidz kādas programmas jaunie uzlabojumi, bet šoreiz Adobe tiešām ir pacentušies.  P.S. Papildināts: es kādas 3 dienas ņēmos ar krāsu profiliem, lai saliktu visu kā vajag manam monitoram un pie saglabāšanas arī lai viss izskatītos kā vajag (cerams saprotat par ko domāju). Ar saviem spēkiem un pieredzi man tas nekādi neizdevās un ņēmu talkā Googles tanti. Labi, ka ir internets un lūk kas man pietrūka - tas ir, jāizņem ķeksis no Convert to sRGB. Cerams tas noderēs vēl kādam Windows lietotājam un nebūs jātērē 3 dienas ;-).
Puls.lv mani ilgi nebija traucējis, bet šodien mani pasveicināja un iedeva savu jaunā projekta saiti - ping.eu. It kā noderīgas lietiņas apkopotas vienkopus ;-).

16.11.2006

Kaut kā biju palaidis garām šo enciklopēdijas versiju: uncyclopedia.org un krieviski tas saucās absurdopedija ;-). Tīri interesanti es teikšu. Piemēram, jaunā Windows versija.
Internetā populāras kļuvušas dažādas istabas, no kurām jāmēģina izkļūt. Es teikšu, ka reāli grūti un darbietilpīgi, ja vēl neesi visādas tādas spēlītes spēlējis ;-). Droši vien atradīsiet arī citās vietās šīs istabas, piemēram, te.
Cik es sapratu, tad Microsft arī sācis piedāvāt bezmaksas hostingu (Web vietu), kur izvietot savu mājas lapu. Tiek piedāvāta pat iespēja reģistrēt kompānijas Web lapas adresi bez maksas. Bet droši vien tur būs kādi citi sīkumu, ka beigās nāksies vien maksāt par kaut ko. Pagaidām neesmu sapratis tikai par ko ;-). Varbūt par trafiku, jo 10 GB mūsdienās nav īpaši daudz.

13.11.2006

Es visu laiku neesmu sapratis AKKA/LAA darbību un kur viņi to naudu liek. Jau vairākus gadus tiek iekasēta nauda par datu nesējiem, bet kāds no tā labums ir autoriem? Reāli autori saņem tikai nelielu daļu par darbu izmantošanu, ko iekasē AKKA/LAA no konkrētā darba izmantošanas. Tātad ja es Ziemassvētkos uzņēmuma vārdā gribu pasniegt sadarbības partneriem disku ar mūziku, tad par to tiek samaksāts dubultā - pirmais, es samaksāju par CD jau iespējamo autortiesību pārkāpuma nodokli un pēc tam vēl samaksāju AKKA/LAA par konkrēto dziesmu izmantošanu. Vai nav absurds? Tieši tāpat ir ar visu pārējo, bet ar dažām lietām ir vēl absurdāk. Piemēram, ja gribu izmantot gleznas reprodukciju, tad man jāmaksā gleznas īpašniekam (lai viņš dotu atļauju) un standarta nodevu arī jāmaksā AKKA/LAA. Bet ja es to ierakstīšu CD, tad būšu 3 reizes samaksājis par autortiesībām ;-).
Vēl esmu šokā par šiem datiem. Tā vien rodas sajūta, ka Latvijā paliek lameri un domājošie aizbrauc uz Īriju un citām valstīm. Cita izskaidrojuma man nav. Vēl vidusskolās vairs nemācīšot Latvijas vēsturi vai arī es toreiz ziņās kaut ko būšu nepareizi sapratis. Tā vietā mācīs Pasaules vēsturi, kristīgo mācību un citus sū.. (gribās nolamāties ;-)). Valsts nebūs, ja tai nebūs vēstures un nebūs ar ko lepoties. Vai tad mums nav jābūt lepniem, kad ar 5 reiz mazāku karaspēku spējām atsist Vāciešus, kas vienmēr bija labāk bruņoti? Redz kā Otrajā Pasaules karā vācieši aizgāja pastaigādamies līdz Maskavai ar daudz mazāku karaspēku nekā krieviem. Esam maza, bet ņipra tauta un to nevajadzētu aizmirst, kā arī nevajadzētu ignorēt leģionārus, jo viņi necīnījās par vāciešiem, bet gan par Latvijas brīvību un savas tautas nākotni. Man mūžā nav paveicies, jo vienu veco tēvu aizveda uz Sibīrīju, bet otrs bija leģionārs. Viņš cīnījās ne mazāk kā pārējie, tomēr neviens ordenis, nekāda pensija un vispār nekas. Lai nodzīvotu pensijas gadus, viņš pārdeva savu lauku māju un visu iedzīvi. Tā stulbi kaut kā, ja mēs šādi nonicinām savu vēsturi. Tādēļ nolēmu kaut ko lietas labā darīt un nofotografēju šo plāksni, kas ir 11.novembra krastmalā pie Prezidentes pils sienas. Vismaz vienreiz mūžā izlasiet to un iegaumējiet, ka tas nav ne svecīšu vakars ne arī Latvijas eposa varoņa jubileja. Ja tomēr radās kāda lielāka interese, tad ātri var izlasīt arī šo rakstu.
Es esmu daudz mākslas darbus redzējis, bet latviešu mākslinieki mani vienmēr ir šokējuši ;-).

31.10.2006

Priecīgus Helovīnus vai kā tur tos Amerikāņu svētkus sauc. Mums bērni jau vakar atnāca ciemos ar tekstu - saldumus vai izjokosim. Es vēl tādā latviskā vidē dzīvoju un pabrīnījos par tādu stulbumu. Nācās pateikt, lai pienāk rīt, ja jau tie viņiem ir svētki. Bet ne par to gribēju rakstīt. Šoreiz pieskaršos Firefox slavināšanai. Mana interneta pārlūku lietošana sākās ar kaut kādu Netscape 3, tad 4, tad Internet Explorer 3 vai 4 (lāga neatceros), tad tur vēl visādas versijas, tad Opera kādi divi gadi un tad grūti, bet pamatīgi pārgāju uz Firefox (kaut gan ik pa laikam pamokos ;-)). Vienkārši patīk, ka ir standarta funkcijas un pats vari pielikt klāt to kas nepieciešams. Bieži sanāk tā, ka tas ko esmu izvēlējies papildus, tad tiek iekļauts standarta funkcijās nākošajās FF versijās ;-). Izņemot, šo pēdējo FF 2.0 versiju, kur viņi sačakarējuši visu Tab būšanu un gaidīšu, kamēr tas tiks salabots. Bet atkal ne par to gribēju rakstīt ;-). Vienkārši man te nesen uzjautāja kā zinošākam kā saglabāt youtube.com video materiālu. Draugiem.lv jau ieteicu šādam nolūkam izmantot FF spraudni un tas visiem bija skaidrs, bet youtube.com es tā īsti nebiju lietojis un nebija nekādas vajadzības saglabāt. Tādēļ ieteicu diezgan sarežģītu metodi, bet tādu, kas ļauj saglabāt jebko ;-). Tad nu vakar uzgāju vienkāršāku metodi, kas būs pa spēkam ikvienam - tas ir FF spraudnis (Extensions) Ook? Video Ook! vai VideoDownloader. Pats gan neesmu notestējis, bet izskatās, ka tas strādās bez problēmām un tur ir viss nepieciešamais. Bet ja ar to ir par maz, vai vajadzīgs kas nopietnāks, tad var ietestēt pārējos. Liekas pieejami kādi 10 paplašinājumi un nekādu problēmu. Bet visi pārējo Interneta pārlūku lietotāji var mēģināt to sarežģīto metodi, ko šoreiz nestāstīšu ;-).
Vēl par Firefox tēmu varētu pastāstīt kādu HACKU ;-). Man te cilvēki stāstīja, ka nav iespējams no viena datora ieiet kādā Web lapā ar diviem lietotājiem. Nu es kā vienmēr piekrītu, ja neesmu par to lietas kursā. Tagad lieta ir notestēta un varu pavēstīt funktieri (tas gan patiks tiem tīņiem, kas vēlas palikt anonīmi un ārdīties zem vairākiem lietotājvārdiem ;-)). Funktieris ir tāds, ka uzliekam uz Firefox paplašinājumu IE Tab un pieslēdzamies kā FF un kā IE lietotājs ;-). Piemēram, ja jums ir divi Google akonti un vajadzīgs regulāri sekot līdzi abām pastkastītēm, tad tas lieti noderēs. Šis spraudnis gan vairāk domāts Web lapu izstrādātājiem, kam jāpārbauda kā tas izskatās uz Internet Explorer un ja viņi nevēlas startēt otru pārlūku.

24.10.2006

Vakar kaut kā iedomājos par vistu. Nu ne jau par to, kura dēj olas, bet gan par jauno Microsoft operētājsistēmu. Tad izdomāju, ka latviešiem tas jau sen bija jautri - tipa vista katru reizi kārsies vai kausies nost utt. Bet iedomājos to pavisam citā sakarā. Padomāju vai kāds gudrimelis nebūs jau šo domēnu piereģistrējis, jo tā taču ir vista, kas dēj olas un Microsoft tur nevajadzētu būt nekādām autortiesībām ;-). Tad izrādījās, ka mēs esam lameri un nevienam tas neinteresē kā visur citur pasaulē. Pat pašam bagātajam Microsoft šis domēns nav vajadzīgs kā pāradresācija - tātad operētājsistēma atkal paredzēta diviem gadiem, lai būtu ar ko noslaukt naudiņu. Un man gluži vai nostrādāja intuīcija, jo tieši šodien par to tēmu ierunājās paši NIC, kuri šos domēna vārdus reģistrē. Strādāju uzņēmumā, kurš arī cieta no šiem taiposkvateriem. Turēja viņi to domēnu kādus 6 gadus vēl cerībā, ka varēs nopelnīt, bet nekā nenopelnīja. Bet varbūt nopelnīja, jo dambis.lv bija viņu īpašumā un tagad pieder tā īstenajiem saimniekiem. Toties otrs domēns tagad ir building.lv un varu oficiāli pateikt, ka viņi ir pidari taiposkvateri ;-). Un ja Dambis par to samaksāja, tad arī Dambis nav labāki - vienkārši lameri, kas atbalsta šo pagrīdes biznesu. Principā es domāju, ka vajadzētu pieņemt stingrākus likumus un sodīt ar likumu tādus pārkāpējus. Sanāk, ka valsts interesēs viss notiek, piemēram, latvija.lv, latvia.lv, riga.lv utt., bet uzņēmumi lai sūkā ledu un paši lai tiek galā ar problēmām - tas ir, maksā šiem taiposkvateriem. Bet ar vista.lv viss atkal var sākties no gala un kāds, kam šis netīrais bizness patīk, var atkal ķerties pie lietas.
Šodien internetā ir palaista jauna db.lv versija un konkurējoša lapa ldiena.lv. Lūk to es saprotu - beidzot mums būs kārtīga izvēle biznesa informācijas iegūšanai ;-). Sen par to esmu sapņojis, jo apskraidīt visus tos portālus un kaut ko sakarīgu atrast, kas notiek biznesa jomā (arī pasaulē) ir gaužām grūti. Nu tā īsi un koncentrēti gribas, jo visu jau nepaspēsi tik un tā izlasīt.

19.10.2006

Palaists jauns bilžu un video meklētājs pixsy.com, kurā jau var meklēt starp vairākiem miljoniem dažādu bilžu un kuras var arī par lētu naudu iegādāties. Vairāk par to jau rakstīju sadaļā fotobankas.
Tā kā biju pieminējis draugu spraudni Firefox pārlūkam, tad laikam būs jāpiemin vēl viena programmiņa: draugiemfck. Neko daudz noderīga viņa nav, tikai visādas stulbības ;-), piemēram, kā uzdzīt sev apmeklētāju statistiku, lai jūs būtu populārs (stārs) un visi nāktu jūs skatīties ;-). Tā kā draugiem ir ļoti populārs, tad arī administratori sāk piegriezt šo izklaidi. Bet citi atkal izdomā kā to apiet ;-). Ir vairāki veidi, ja ļoti gribās, bet man ļoti negribas un tādēļ es to varētu arī nerakstīt ;-). Nu labi, daži vienkāršākie veidi lameriem pret lameru administratoriem - pamēģiniet citas draugu valodu versijas, piemēram, druzya.lv vai frype.com. Neiet? Nu tad ietestējiet IP adresi: http://80.232.163.5. Arī neiet? Nu tad var mēģināt izveidotos spoguļus, kas ir viena kaudzīte jau saveidoti caur proxy, piemēram, draugiem.eparks.lv. Tomēr nekā? Tad var testēt kādu kaudzīti anonīmos Web proxy, piemēram, atunnel.com, proxify.com utt. Sākumam vajadzētu pietikt. Ja ar šīm metodēm netikāt cauri, tad zināsiet, ka jūsu admins nemaz tik liels lamers nav un varat ar viņu lepoties ;-).

6.10.2006

Es it kā politikā īpaši negribēju līst, bet tās visas priekšvēlēšanu kampaņas liek man domāt, ka Latvijā pilns ar lameriem un ka arī mani uzskata par lameri. Visas reklāmas neanalizēšu, jo daudzi paši var sekot līdzi jaunumiem, bet viena reklāma reāli uzkrita uz nerva. Jaunais Laiks savās reklāmās stāsta cik viņi ir labi (it kā nav labi sevi slavināt, tādēļ Tautas Partiju slavina citi ;-)), bet interesantākais ir tas ko viņi stāsta tālāk - ka tieši viņi neļāva privatizēt lielākos Latvijas uzņēmumus un uzskaita tos. Bet man patīk atcerēties būtiskus faktus Latvijas ekonomikā un tādēļ atceros to kā Jaunā Laika deputāte (bijušā tieslietu ministre) Āboltiņa nometa no amata Valsts Zemes Dienesta dibinātāju, veidotāju un ilggadīgo ģenerāldirektoru Grūbes kungu. Bet vietā tika ielikts Āboltiņas 25 gadīgais krustdēls. Tad viss tika smuki sadalīts trīs daļās - Valsts Zemes Dienestam tika peļņu nenesošās struktūras, vecās iekārtas un viss viss tas sliktākais, viena daļa aizgāja Aizsardzības ministrijai, bet jaunizveidotā Valsts Kapitālsabiedrība saņēma visu labumu un tika sagatavota privatizācijai. Kāds reāli pastrādāja un izdomāja vēl privatizēt to ko reāli nevajadzētu privatizēt ;-). Vēl Jaunais Laiks kaut ko reklāmā ieminējās par Lucavsalu, bet kurš tad šobrīd ir tās īpašnieks? Ja pareizi atceros, tad Šlesers, kurš gan cits ;-)! Tas saucās mēs vēl laupām to, kas palicis pāri pēc iepriekšējām valdībām un kāpēc lai mēs būtu sliktāki? Ja tiks ievēlētas jaunas partijas, tad arī viņiem kādu kumosiņu vajadzēs. Un izrādās ir nostrādājusi antireklāma pret Lembergu, jo laucinieki vēlas viņu pažēlot un tieši par viņu arī balsos. Vai mēs tiešām esam lameri, ja mākam šādi vēlēt un skatīties uz padarīto? Esmu savu sāpi izkliedzis ;-).
Atjaunošu sarakstiņu ar lielo draudzīgo Latvijas internetu ;-).
LAT:
draugiem.lv
poga.lv
draugi.good.lv
tavidraugi.lv
avenes.lv (laikam miris)
amigos.inbox.lv
miamigo.lv
one.lv
vse.lv
orb.lv
friendsclub.lv
Tikai RUS:
druzja.lv

4.10.2006

Vēlaties savu mājas lapu, bet nav programmas ar ko to uzkodēt? Lūk lieliska alternatīva: aptana.com.
Izrādās šobrīd pirktākā Rīgas apsveikuma kartiņa ir šī:

Un droši vien jau uzminējāt kurš ir šīs fotogrāfijas autors ;-). Varat pameklēt veikalos un novērtēt kvalitāti ;-). Ļoti ceru, ka esmu kaut nedaudz palīdzējis tūrisma attīstībai Latvijā.
Pēdējā laikā daudz darba un visādiem privātiem projektiem neatliek laika, tādēļ arī neatceros vai rakstīju jau par draugiem.lv paplašinājumu Firefox lietotājiem. Ja nerakstīju, tad tagad atgādināšu, ka iznākusi jauna versija ;-). Izstrādātājs 2xa.

19.09.2006

Izrādās kāds ir ieklausījies manos spriedelējumos par izdevīgu biznesa nišu un arī Latvijā uztaisījis pirmo micropayment fotobanku. Kādēļ domāju, ka ieklausījies tieši manī? Nu tādēļ, ka tie ir mūsu pašu Fotki.lv ar galastock.com (jā, jā, referals, ar ko jūs neko nezaudējat, bet man kāds prieks, ka esmu kaut ko labu izdarījis ;-)) un modeļu relīze ir 1:1 paņemta no manas mājas lapas ;-). Bet varbūt atkal kā jau vienmēr sagadīšanās ;-). Tur jau reģistrējas dažādi populāri ārzemju fotogrāfi, bet ir viena cita nelaime - klienti, kas pirks šīs fotogrāfijas. Tas jau ir galvenais, jo no tā būs atkarīgs cik daudz nopelnīsiet par ieguldīto darbu. Varbūt tomēr arī mūsējiem izdosies pastumdīties šajā lauciņā ar lielajiem monstriem un turēsim par viņiem īkšķus ;-). Bet varbūt arī reģistrēsimies? Es gan vēl nezinu kā jūs to naudu saņemsiet, jo dikti maz informācijas tajā lapā un to nemaz nevar uzzināt pirms neesat nopelnījuši pirmos 100 USD ;-). Zinu, ka minimālais ir 3 megapikseļi un labākais ir tas, ka tiek atbalstīta EXIF/IPTC informācija. Jaunāki par 18 gadiem nevar reģistrēties - nu tipa pelnīt naudu ;-).

29.08.2006

Dikti jautri komiksi par foto tēmu.
Vēl jautrībai Vaards iesūtīja šo. Nu dikti smieklīgi un lameriski ;-). Tā vien liekas, ka kāds jautrībai to speciāli uzrakstījis, bet iespējams kāds no Zimbaves ;-).

21.08.2006

Gribēju atkal kaut ko par foto uzrakstīt, jo pēdējā laikā tā ir man ļoti tuva tēma ;-). Šogad ir bijis kārtīgs kāzu laiks (un vēl būs ;-)), vai arī cilvēkiem ir parādījusies nauda, ko maksāt par papildus pakalpojumiem un ne tikai par telpām un ēdienu. Runāju ar vienu ļoti labu filmētāju un viņš teica, ka šogad visiem operatoriem pa brīvdienām bijis jāraujas pa kāzām, kas tā ne vienu gadu nav bijis. Viņam tas pats. Bet kā jau minēju, tad viņš ir labs filmētājs, tad ticis uzaicināts uz vienām ļoti nopietnām kāzām (nezināju, ka tādas arī tiek taisītas ;-)). Es tur neiedziļināšos sīkumos, bet kopējais budžets bijis uz 70.000 Ls (iespējams arī vairāk), jo pasākums bija noorganizēts tā, lai būtu vislabākais Latvijā. Tad es secināju no personiskajiem kontaktiem, ka bez darba nesēdēja arī fotogrāfi un izķerti pat tādi, kas nekad kāzas nav fotografējuši, vai dara to ar ziepju traukiem. Piemēram, šāds fotogrāfs. Domājat viņš to dara pa lēto ar savu ziepju trauku ;-)? Ai kā jūs kļūdāties ;-). Ja nu kāds nezin kā atrast fotogrāfu savām kāzām, tad to labāk darīt te un skatīties konkrētā autora darba rezultātus.
Intervija ar Oskaru Lekunu. Ja nu kādam noder ;-).
Tāds neliels amerikāņu lameru jociņš. Biki pasmējos ko Google izdod pirmajā vietā ;-).

12.08.2006

O, pods.lv arī par šo tēmu latvija.lv ierunājās. Pat vēl spēcīgāk nekā es ;-). Sākumā vēl pabrīnījos kā mūsu kanalizācijas speciālistiem tā izdodas to IT jomu novadīt pareizā gultnē. Bet izrādās nekāda jauna Amerika nav jāatklāj ;-). Cerams mēs neiebrauksim vēl dziļākos sūdos.
Latvijā viena no populārākajām lapām ir draugiem.lv. Bet tur tie izstrādātāji taisa dažādus ierobežojumus lameriem. Tad nu kāds arī parūpējies par pārējiem un uztaisījis šo. Ietestēju un pagaidām viss strādā lieliski ;-).
 

10.08.2006

Latvijā atgriezies viens no labākajiem latviešu ceļojumu fotogrāfiem Kaspars Ieviņš. Cik es sapratu, tad pēc 7 gadu apkārt braukāšanas beidzot nolēmis palikt Latvijā ;-). Iespējams tuvākā nākotnē varētu būt arī kāda personālizstāde. Kaut kāda paveca informācija ir lasāma šeit. Izglītība? Nu jūs jau saprotat kāda ir foto izglītība Latvijā ;-).

09.08.2006

Vakar Dienas biznesā izlasīju par jauno projektu latvija.lv ko vadījusi manuprāt viena no lameru cilts pārstāvēm. Dēļ tādiem mūsu Latvija ir ne tikai pēdējā vietā e-valdības pētījumā par ko minēju 30. jūnijā, bet vispār nenotiek normāla attīstība IT jomā. Praktiski labākie speciālisti tiek izglītoti par nodokļu maksātāju naudu un pēc tam viņi mierīgi aizbrauc pelnīt lielo naudu uz ārzemēm. Kārtības nav ;-). Pārbaudot saiti vakarā, man jau no pirmās lapas neļāva iet tālāk, jo tika norādīta saite http://tanaro.telekom.lv/LV/WebLinks. Vai tad tas ir normāls projekts par 88 tūkstošiem latu? Bet tas vēl nav viss, jo plānots iztērēt vēl 57 tūkstošus par kaut kādām e-lietām. Tas nav tas e-paraksts, ko par nezin cik miljoniem ieviesa Latvijas Pasts. Labi, ka es orientējos tehnoloģijās un nomainot telekom pret latvija sanāk atvērt to ko vajag - respektīvi šo dārgo interneta saišu katalogu ;-). Mani tikai izbrīnīja ko tur cilvēki ir darījuši, ja veikuši tādu apkopojumu. Man pa vienu dienu sanāktu savākt daudz sakarīgākas saites un es domāju, ka man pietiktu ar DAUDZ mazāku atalgojumu ;-). Ja neticat, tad paši pārliecināties, jo es tur tikai tā ātri dažas vietas pārbaudīju:
atvija.lv/LV/WebLinks/Culture_/maksla
latvija.lv/LV/WebLinks/Tourism/kartes/
Izrādās Latvijā ar mākslu ir pavisam švaki ;-). Bet kartes ir noteikti jāparāda caur kādu citu mājas lapu. Zem tūrisma informācijas (to ko nāks apmeklētāji skatīties zem latvija.lv) mēs skatāmies un šausmās saķeram galvu. Kā tad tā? Vai tiešām par 80 tūkstošiem bija iespējams uztaisīt tik superīgu saišu katalogu, kuram Latvijā vēl nav pagaidām analogu? Zināt kādēļ man ir cemme, tādēļ, ka tas notika par manu naudu (nodokļa maksātāja) un atkal izskatāmies visu citu valstu priekšā kā pēdējie... (nu tur vārdu paši piemeklējiet ;-)). Laikam jau pie mums nekas nemainīsies un es te varu savā nodabā rakstīt un rakstīt.
Ieklīdu tādā lapā kā lvra.lv un izrādās to lapu taisījuši acteq.com (lapas apakšā). Viss jau būtu labi, ja šis domēns nebūtu nodots uz pārdošanu. Droši vien atkal kāds izbīdījis kreisās lietas ;-). Bet mēs dzīvojam brīvā valstī, jo pasaulē esam ierindojušies 20. vietā. Dīvaini, ka mūs apsteidz Lietuvieši, bet Igauņi pat tikuši pirmajā vietā, kur IT lietas ir savestas daudz maz pareizā kārtībā ;-).
Un nobeigumā izklaidei babynamewizard.com ASV populārākie cilvēku vārdi sakārtoti pēc alfabēta un pa gadiem. Izrādās arī viņiem populārākais ir Jānis (John) ;-). Vienīgais 2005. gadā izrāvies kaut kāds Jacob (Jēkabs). Mums arī derētu šādu lapiņu, kur brīvā brīdī iemest acis ;-).
 

29.07.2006

Lasīju foto resursu un uzjautrinājos par krievu humoru, jeb QuickDick ;-).Vēl interesanti palasīt kā no tualetes poda sūkņa uztaisīt tilt-shift objektīvu. Manu ideju no 19. jūnija kāds "profesionālis" pārķēris un papildinājis Delfi rakstā. Nav nekā oriģināla, toties pa tēmu ;-). Te arī kaut kas interesants ko palasīt. Vispār pēdējā laikā daudz sanāk visādas lietas lasīt - nespēju vairs visam sekot līdzi ;-). Nikonisti var uzgavilēt, jo liekas top kaut kas jauns uz 8.augustu ;-). Vai tas būs D80 vai D3X, tad to jau redzēsim. Vēl palasiet kas tad īsti ir profesionāls fotogrāfs, profesionāls fotoaparāts un kāpēc fotografēšana nav profesija.
Ja runā par lameru būšanu, tad pirmo reizi redzu šādu gada pārskatu.

30.06.2006

Es jau zināju, ka Latvijā ir pilns ar lameriem, bet nedomāju, ka pie mums ir tik slikta situācija. Vairāk par to lasiet apollo.

19.06.2006

Sen neesmu rakstījis par kādiem lamer jociņiem, bet tagad man kaut kas iešāvās prātā, kaut gan pats to neesmu izmantojis un nez vai izmantošu. Cik man zināms, tad kādu laiku atpakaļ zelta zivtiņas lietotājiem (tīņiem) bija modē zvanīties uz dullo un ātri nolikt klausuli, lai adresāts viņam attiecīgi pārzvanītu un tad nāktu klāt bonusa minūtes. Kaut kā stulbi un garlaicīgi man tas liekas, bet lai atvieglotu šiem zvanītājiem dzīvi, tad zl.lv izdomājuši uztaisīt bezmaksas zvanu. Sanāk, ka tu internetā sameklē kādu ar kuru gribi parunāties un viņi tev paši piezvana ;-).
Un vēl es uzgāju tādu kā interneta portālu skolēniem, lai zinātu kur iet mācīties tālāk. Domāju paskatīšos vai beidzot ir kaut kas akreditēts saistībā ar foto jomu un neko neatradu, pat tīri sakarīgajā meklētājā. Tātad visas foto skolas Latvijā ķer lamerus un neviena nav akreditēta, piemēram, šādas fotoskola.lv, fotoakademija.lv utt. (uz ātru roku vairāk neko neatradu). Un tas ka viņi visi raksta: akreditēta, licencēta vai vēl kā savādāk, tas viss ir kaķim zem astes - reāli tiek iedots parasts uz printera izdrukāts papīrs, ko iedod pēc jebkuriem Latvijā pieejamiem kursiem. Bet tas nenozīmē, ka jums neko neiemācīs - mācīties vienmēr vajag ;-).

15.06.2006

Man te sanāca pabūt Birmingemā un Kopenhāgenā uz manuprāt viena no pasaulē labākā zvēru/dabas fotogrāfa Steve Bloom fotoizstādi. Jūs vēl varat paspēt, jo foto izstāde "Spirit of the Wild" būs apskatāma līdz 15. augustam. Kaut ko tik iespaidīgu sen nebiju redzējis (pēdējā iespaidīgākā foto izstāde bija redzēta kādus divus gadus atpakaļ Kannās). Tās fotogrāfijas ir jāskatās oriģinālā izmērā uz vietas, bet nelielu ieskatu var gūt no Steve Bloom mājas lapas. Tur nav daudzas fotogrāfijas, bet liekas, ka lielākā daļa tomēr ir. Skatot oriģinālās fotogrāfijas, man nekādi nekļuva skaidrs kā kaut ko tādu vispār var nofotografēt, piemēram, šis, šis, šis, šis un vēl viena čupiņa, kas nav nemaz apskatāmas internetā mazā izmērā. It kā viss normāli nofotografēts, tikai kā tas tehniski izdarīts galīgi nav skaidrs.
Vēl es lidojuma laikā palasīju literatūru (angliski, tādēļ daļu varbūt nesapratu ;-)), bet galveno domu atstāstīšu. Varbūt jau kādreiz rakstīju par to, ka Skype izstrādājuši igauņi, bet nezināju tā pirmsākumus utt. Izrādās džeki bija sākuši ar Kazaa, kas radīja kārtīgu apvērsumu P2P tīklu attīstībā - nebija vajadzīgs serveris, kuram pieslēgties un iegūt informāciju un vēl visādi labi uzlabojumi. Bet igauņi bija tikai programmētāji, jo galvenie lietas bīdītāji bija Zviedrs un Dānis, kas to projektu pārdeva kaut kādai ASV kompānijai, kas savukārt to Kazaa nolaida pa burbuli. Bet paši ķērās klāt kaut kam legālākam, respektīvi Skype. Un tagad jau droši vien zināt, ka Igaunijā ir kļuvis par pāris miljonāriem vairāk, jo Skype projekts tika atkal pārdots amerikāņiem, jeb konkrēti eBay. Sīkāk par to var palasīt te. Lielākā naudas daļa tika zviedram un dānim, bet arī igauņu programmētāji (ja nemaldos 6 gab.) var būt itin priecīgi par cik tur miljoniem USD ;-). Tagad uz Skype strādā aptuveni 600 programmētāju Tallinā (varbūt kaut ko nepareizi atceros) un vēl citās valstīs pa bišķiņam. Un IT attīstība Igaunijā šobrīd ir tādā līmenī, ka viņiem jau tagad trūkstot 3000 IT speciālistu. Vēl Igaunija vēlas "izsist" savu vietu arī Eiropas Komisijā, respektīvi, IT padomnieka vietu. Tātad Igaunija jau atradusi savu nišu, bet mēs vēl meklējam un kaut ko fantazējam par zinātni.

05.05.2006

Olē, olē, olē, Latvijā, uzvarā ;-).

20.03.2006

Kaut kā sen nebiju redzējis Latvijas interneta mājas lapās tādus ritīgus lamera gājienus (laikam īpaši nemeklēju ;-)). Šoreiz arī tā īpaši nemeklēju, bet pats kaut kā atradās - Labklājības Ministrija. Tāda dīvaina sadaļa un kam tāda vajadzīga? ;-). Un ko mēs varam mācīties no šādas kļūdas? Pareizi - nelikt publiskai apskatei savas testa versijas ;-).
Mani sajūsmina fakts, ka vienam inbox.lv e-pasta lietotājam sūtot otram inbox.lv e-pasta lietotājam apakšā visu laiku pievienojas reklāma par bezmaksas e-pastu inbox.lv. Jautri kaut kā ;-).

20.02.2006

Netīšām uzgāju vēl vienai Latvijas bilžu lapai: bildez.lv. Nekādus noteikumus īpašos es tur neatradu, bet sapratu, ka tur ir jāreģistrējas un tad var pievienot visādas bildes, kuras nepieciešamas citām Web lapām, piemēram, man šeit kādu bildi ziņām derēja ;-).
Turpinot tematu par fotoblogiem, tad aktīvu darbību sācis fotoblog.lv, kas pārtapa no vienkārša foruma par aktīvi darbojošos lapu. Cerams kāds tur atradīs sev vietiņu pačubināties ;-). Vispār digitālai fotogrāfijai ir laba nākotne un tā šobrīd ir viena no straujāk augošajām nozarēm. Fotoaparātus iestrādā visur, piemēram, mobilie telefoni, pulksteņi, visa veida datori, mašīnās, kosmiskos kuģos utt. Tāpat attīstās papildus nozares, kas ar to saistīts. Drīz neviens lameris nebūs iedomājams bez digitālā fotoaparāta, interneta pieslēguma un savas virtuālās vietas, piemēram, dienasgrāmatas (Blog) ;-).

Ja nepaspējāt izlasīt ziņas, kas šeit bijušas kādreiz, tad tās šobrīd var lasīt jaunumu arhīvā

Reklāma

CooLynX

Good
www.hackers.lv network


 
Meklēt jaunumu arhīvā ar   latnet      

Top.Good.lv - Good Rating system Submit Photos to Shutterstock and make $$$!

Dreef © 2001
Dreef@sveiks.lv