Home KATALOGS Jaunumu arhīvs Tūrisms
 

Projekti

Fotoaparāta izvēle


Jaunumu arhīvs

Lai tiktu atpakaļ uz šo galveno lapu ir jāspiež kreisā augšējā stūrī Home. Arī gadījumā ja esat izlasījuši top.lv pirmo daļu, tad uz otro daļu var nokļūt caur home. Var izmantot arī:

<=-katalogu-=>


Jaunumi:

29.12.2007

Es jau otro gadu mokos ar vienu krievu žurnāla pasūtīšanu un nekas nav izdevies. Mani interesē tikai viens žurnāls Foto&Video un vairāk es neko pasūtīt īpaši nevēlos. Bet ir problēma pat brīvā tirgus situācijā. Tā kā vairs nedzīvoju Rīgā, tad šo izdevumu abonēt nepiedāvā Latvijas Pasts, bet Abonēšanas centrs Diena savukārt nepiedāvā piegādi. Šogad vispār acd ir pacēluši cenas un samazinājuši piegādes vietas, tā ka problēmas tikai palielinājās. Uzjautāju savam kursa biedram, kas šobrīd ir VAS Latvijas Pasta mārketinga direktors. Un liekas ir risinājums. Viņš man ieteica abonēt uz kādu radinieku adresi (kaut kā baigi neērti tomēr un pats to variantu biju izdomājis) vai arī mēģināt subscription.lv. Īsti nezinu vai man izdosies, bet esmu šo žurnālu pasūtījis, kaut gan rakstīts, ka krievu preses izdevumi ir jāpasūta līdz 7. decembrim. Ja vēl kādam ir problēmas ar specifiskas preses abonēšanu, tad varat mēģināt darīt tāpat kā es ;-). Ja godīgi, tad nemaz nezināju, ka ir vēl 3-ā kompānija, pie kā ir iespējams abonēt preses izdevumus.
Ja kādreiz lietoju Zl.lv portāla pakalpojumus, kai atrastu uzņēmumu, adreses utt., tad tagad izskatās, ka būs jāpāriet uz www.lursoft.lv pakalpojumiem, jo viņiem datu bāze ir pilnīga un arī google karte tiek attēlota pie atrastā uzņēmuma. Diezgan ērti izskatās ;-).
Es te netīšām pa arhīvu parakājos un atradu 2000. gada cenu lapu no Web lapas foto-shop.de. Tā gada krutākais Canon digitālais fotoaparāts skaitījās Canon - EOS D 2000. To varēja nopirkt par 8809.05 EUR. Un tagad pats interesantākais - fotoaparāta izšķirtspēja bija tikai nieka 2 megapikseļi - 1.152 x 1.728 pikseļi. Līdzi nāca nežēlīga 16 MB atmiņas karte. Ak, jā un jau tajos laikos profesionālajam aparātam bija 1,6 crops (tātad ne pilnā matrica). Vēl tajā lapā interesanti šķita Agfas digitālie fotoaparāti. Tagad tādus laikam vairs neražo. Par 660 EUR varēja nopirkt visai krutu ziepīti un arī tam izšķirtspēja bija 1,9 Mpix - nav tālu no profesionālās kameras ;-). Izskatās tajā gadā parādījās arī pirmais Canon - PowerShot G1 aparāts par 1226.59 EUR. Interesantākais ir tas, ka izšķirtspēja šim aparātam bija augstāka nekā profesionālajam aparātam, respektīvi, 3,34 Megapikseļi. Jau tajā gadā tika piedāvāts fotoattēlus saglabāt RAW formātā. Nez kādēļ tas pēc tam pazuda un tad atkal tika piedāvāta kā ekstra ;-).
Tāpat vēl turpinu testēt savu jauno fotoaparātu un tā kā bija pārmetumi, ka būs nepieciešami ļoti labi objektīvi, tad notestēju savējos "zoomotos" ;-). Ja jums kāds apgalvos, ka ar šo aparātu var strādāt tikai ar L klases fiksēto objektīvu, tad uzreiz skaidrs, ka to jums saka amatieris ;-). Ja neticat, tad lūk testa rezultāti šajā lapā. Tur ir oriģinālais fails pieejams, ko daudzi jautāja. Izlasiet arī par putekļu kratītāju - tur es neesmu vīlies - tas tiešām nestrādā ;-). Nav pagājis mēnesis un izlaists programmaparatūras atjauninājums versijā 1.0.6. Nopērkot aparātu bija versija 1.0.4, tādēļ vienu versiju esmu palaidis garām vai arī viņi izlaiž tikai pāru skaitļu atjauninājuma versijas ;-). Vairāk par to var lasīt te.
Domāju Latvijā pameklēt kaut ko par mākslas foto un lūk ko Google uzskata par mākslas foto Latvijā ;-). Skarbi. Man jau liekas, tur līdz mākslai kā līdz mēnesim. Bet varbūt Latvijā tas skaitās mākslas foto ;-)?
Atradu arhīvā vienu lapu un tagad to atjaunoju - tas ir izlaboju kodu, lai viss atkal strādātu ;-).

15.12.2007

Gribat pārliecināties, vai esat īsts fotogrāfs ;-)? Tad sākat ar šo spēlīti un saņemsiet objektīvu kritiku vai novērtējumu ;-).
Es te Krievijā redzēju vieniem kāzu fotogrāfiem ļoti labu fotoalbumu (virtuālo), ko viņi piedāvā saviem klientiem. Latvijā neko tādu no vietējiem fotogrāfiem nebiju redzējis un tā arī neuzzināju kā viņi to dabūja gatavu. Bet nepagāja necik ilgs laiks un atradu netīšām to albumu bez maksas blurb.com. Cerams arī mūsu fotogrāfi tagad pratīsies un piedāvās šo vienkāršo iespēju, kas neko daudz nemaksā ;-). Var to taisīt arī paši savās mājas lapās kā fotoalbūmu, jo tie citi flash fotoalbūmi, kas noslogo tikai tīklu (jo ielādē visu uzreiz) un datoru, man īpaši nepatīk. Šis kaut kāds tīri veiksmīgs risinājums manuprāt viņiem sanācis ;-).
Tāpat varat turpināt sekot līdzi izmaiņām par Canon 1Ds Mark III fotoaparātu. Mēģināšu ik pa laikam koriģēt tās lapas un papildināt ar jaunumiem (tās, kas tur ir labajā pusē izvēlnē). Ja to pirmo lapu jau lasījāt, tad arī tur ir šādas tādas izmaiņas un visticamāk būs vēl - teksti tiek koriģēti un uzlaboti, lai lasītājam būtu labāks priekšstats par šo aparātu.
Kaut kā nebiju pamanījis, ka Google tagad piedāvā arī Marsa karti un mēnesi arī ;-).

12.12.2007

Nu tā. Izskatās esmu Latvijā pirmais un pagaidām vienīgais, kurš iegādājies profesionālo Canon 1Ds Mark III fotoaparātu. Vismaz mans draugs no Dators Tev dators.lv tā teica, ka GNT noliktavā tikai viens tāds aparāts ienāca un tas pats tika man ;-). Varbūt Canon IB servisā arī kāda partija pa tiešo ienākusi, bet tur kaut kā nežēlīgi dārgi sanāk. Viņi vismaz pāris dienas atpakaļ lielījās, ka esot aparāti ceļā un visi jau rezervēti. Nezinu cik tur taisnība cik nē, bet ASV to aparātu normāli vēl nevar nopirkt. Domāju normālā tirdzniecībā viņš parādīsies tikai nākošgad. Īstenībā uz šo aparātu es gāju jau kādus 3 gadus. Sākumā sapirku nopietnu optiku un aksesuārus, jo uzskatu, ka attēla veidošanai svarīgāka tomēr ir optika (objektīvi), bet aparāts ir sekundāra lieta. Fotoaparāta uzdevums ir tikai fiksēt šo "sagatavoto gaismu". Gaismu sagatavo fotogrāfs un optika. To daudzi amatieri nesaprot un tādēļ man regulāri jautā nevis ar kādu optiku es strādāju, bet kāds man ir fotoaparāts ;-). Daudzi savukārt izsakās par maniem foto darbiem tā: nu te jau tikai profesionāla fototehnika ir pastrādājusi un nekādas mākslas te nav. Bet kad viņi pēc tam uzzina to, ka fotoaparāts ir pat "sliktāks" nekā viņiem pašiem, tad es saku: priļiķela pķica oblamingo ;-). Nav fotoaparāts tik svarīgs attēla veidošanā, bet pats šo aparātu nopirku tikai tādēļ, lai varētu taisīt fotogrāfijas reklāmai (plakāta izmēra bildēm). Man tas ir arī darbs, tādēļ darbam vajadzīga normāla tehnika ar ko strādāt un kas būtu uzticama. Vēl es kā ar ekonomista izglītību sarēķināju, ka tāds aparāts īstenībā var sanākt pat lētāk nekā ik pa pāris gadiem mainīt vidējā līmeņa fotoaparātus. Šī aparāta morālā novecošana notiek daudz lēnāk nekā, piemēram, Canon 400D - tātad savus 2-3 gadus aparāts būs samērā moderns un noteikti nekas labāks tirgū nebūs gaidāms. Tad vēl savus 2 gadus varēs normāli strādāt un viņš būs kā pārējiem - tātad 4 gadi darba mūžs, bet šajā laikā jūs būsiet strādājis ar profesionālu aparatūru un ieguvis daudz labākas fotogrāfijas (vismaz lielāka izmēra) nekā pārējie. Kā saka, tad skopais maksā divreiz un ar sākuma līmeņa aparātiem tā arī ir. Ziepju traukiem vispār morālā novecošanās ir gads - pēc gada jau gribas ko labāku un jaunāku. To arī zina ražotāji un tādēļ katru gadu piedāvā jaunu modeli (uzlabojumu) iepriekšējam.
Pagaidām ar šo jauno Canon 1Ds Mark III fotoaparātu neesmu iepazinies padziļināti, bet apmazgāt paspēju ;-). Savus testus un novērojumus mēģināšu rakstīt šajā lapā. Aparāts iespaidīgs un bildes sanāk visai labas pie miksētās gaismas (bārā). Par trokšņiem gribu uzreiz teikt, ka tas nav brīnumaparāts un skatos bāra bildes, kur pat pie ISO 400 ir diezgan manāms troksnis ja skatās izgriezumus pilnā izmērā. Ja kaut kā nedaudz samazina, tad vispār neko no trokšņiem neredz ;-). Lai saprastu kāds rodas attēls auto uzstādījumos, tad ielādēju te arī vēsturisku oriģinālo attēlu. Kādēļ vēsturisku? Tādēļ, ka tā ir pirmā bilde, kas tapusi ar šo aparātu un pat faila nosaukums to norāda 0T3Y0001.JPG ;-).
Ak, jā, ja gribat lētāk iegādāties šo aparātu nekā Canon IB servisā, tad varat rakstīt manam draugam no Dators Tev uz e-pastu guntars@dators.lv. Iespējams viņi nav tik labi konsultanti tehniskajos jautājumos vai kaut kādās niansēs kā Canon IB serviss, bet ja jūs pats zināt ko gribat pirkt, tad neieteiktu pārmaksāt par konsultācijām, jo viss pārējais ir tas pats. Gribu brīdināt, ka šim 1Ds Mark III aparātam instrukcija gan ir krievu valodā un nedomāju, ka būs arī kādreiz pieejama valsts valodā ;-). Gaidiet apskata turpinājumu par maniem iespaidiem darbojoties ar šo aparātu un ja kādam gadījumā ir nepieciešams uzzināt kaut ko (testa veikšana) un tas būtu interesanti arī pārējiem, tad varētu mēģināt to izveikt.

Izrādās mūsu valodnieki ir ar ļoti labu humora izjūtu. Pēdējā laika labākais termins ko viņi ir iztulkojuši (pēc manām domām) ir Magenta ;-). Nekad nebūtu iedomājies, ka fuksīns varētu nozīmēt šādu krāsu. To noteikti vajadzētu iekļaut kādā atjautības spēlē miljonārs vai kur tamlīdzīgi. Man liekas, ka pat speciālisti, kas šajā nozarē strādā un lieto šo terminu pat iedomāties nevar fuksīna jēgu ;-).
Man te vairāki modeļi taisa kalendāru Ziemassvētku dāvanām un daudzi prasa kur var pasūtīt savu kalendāru ar savām bildēm. Bija te visādi Latvijā, bet manuprāt diezgan padārgi un ne visai kvalitatīvi. Tad nu lūk ko atradu tepat Vācijā:
fotofunxxl.de
It kā Latvijā arī var šo to uztaisīt:
picturehappy.lv/calendars
nara.lv/sad.php?sad_id=28
fotokolors.lv/foto.php?lang=lv&id=58
Tajā picturehappy man ir arī dāvanu karte, ko vinnēju vienā fotokonkursā, bet kaut kā nav sanācis izlietot ;-).
Bet ja neuzticaties nevienam, tad var taisīt kalendāru paša spēkiem ar Microsoft palīdzību:
office.microsoft.com/templates/CT101425391062.aspx
Aptuveni šādi:
office.microsoft.com/templates
Bet ja vispār neko drukāt negribās, tad var vienkārši skatīties interneta lapu:
wild-rock.lv/calendar
Jūs esat bijuši Harkovā (visai piedauzīgs nosaukums pats par sevi ;-)? Nē? Es ar arī nē ;-). Tad nu visai savdabīga pilsētas ekskursija.

08.12.2007

Ļoti daudziem parasti grūtības sagādā izvēlēties pareizo atmiņas karti (zibatmiņu), jo viņas ir tik dažādas un katra sola kaut ko savu. Es nekad neesmu uzticējies reklāmām (jo pats ar to nodarbojos), tādēļ parasti ir jāsalīdzina tehniskie dati un cena. Tagad nestāstīšu par atmiņu karšu veidiem un visādiem specifiskiem datiem, kas jāņem vērā izvēloties karti. Man patīk pieiet lietām matemātiski, vienkārši un saprotami. Tātad galvenais atmiņas kartes uzdevums ir ātri un droši saglabāt datus, no kā secinām, ka svarīgākais parametrs ir ierakstīšanas ātrums kartē. Ja nu kādam svarīgāk ir ātri ielādēt datorā bildes no atmiņas kartes, tad būs jāskatās datu nolasīšanas ātrums. Tad skatāmies cik maksā šī karte un izvēlamies sev vēlamo. Piemēram, skatāmies tabulā:
hjreggel.net/cardspeed/speed-cards.html
visātrākā ierakstīšana notiek kartē SONY CF 300x 8GB - 46.30MB/s = 316.0×. Cik noprotu, tad viņa varētu būt arī visdārgākā. Toties jūs zinat par ko maksājat - par visātrāko karti ;-). Vislēnākā būs A-Data 266x CF 8GB - 29.29MB/s = 199.9×, tātad arī cik noprotu tā varētu būt vislētākā. Vienkārša matemātika, vai ne ;-)? Tikai pārāk ar šo lietu neaizraujaties, jo tāpat ne jūsu karšu lasītājs ne fotoaparāts visticamāk nevarēs tik ātri apstrādāt datus, tomēr uz pilnību var tiekties un varbūt kādreiz varēsiet izmantot šo karšu maksimālos ātrumus. Piemēram, Canon 1D Mark II rakstīšanas ātrums ir tikai ap 7mb/s, un tas no kaut kādiem 46mb/s ir dikti tālu. Tādēļ padomājiet vai šobrīd ir jēga par ko tādu pārmaksāt un vai jums ir jaunākās paaudzes fotoaparāts, kas spēs šādu ātrumu uzturēt.
Vēl dati par kartēm:
hjreggel.net/cardspeed/speed-by-cards.html
Interesanti fakti:

01.12.2007

Jau kādus divus gadus atpakaļ pirmo reizi uzzināju par šo jauno Microsoft bilžu formātu, ko izmantošot Windows Vista, bet neticēju, ka viņi to iedabūs tirgū, kur jau visas vajadzības ir apmierinātas. Tomēr izrādījās, ka dabūs gan to formātu tirgū iekšā. Jaunais formāts sauksies JPEG XR un to ir oficiāli apstiprinājuši Joint Photographic Experts Group.
Kāda ir jaunā formāta atšķirība no vecā? Manuprāt visbūtiskākā ir tā, ka ir paplašināta krāsu palete. Cik es saprotu, tad tas vairs nebūs sRGB ko mēs tagad skatamies, bet kaut kas vairāk. Microsoft to nosaucis par scRGB. Rodas tikai jautājums vai mūsu monitori spēs to attēlot ;-)? Tā ka droši varat netērēt lielas naudas par monitoriem, jo standarti nav nostiprinājušies un pēc gadiem varēsiet atkal pirkt jaunu ;-). Vēl kāds būtisks aspekts ir tas, ka šo formātu atbalsta arī Adobe, kurai pieder tāds formāts kā AdobeRGB, kas tīri teorētiski arī skaitās ar plašāku krāsu spektru. Plus tas viss būs par velti (atvērtais formāts).
Otra un varbūt mazāk būtiska priekšrocība jaunajam formātam ir labāka kompresija - tātad mazāk vietas aizņems.
Kaut kādas paplašinātas iespējas būs HDR lauciņā - būs iespējams labākus attēlus iegūt ar plašāku diapazonu, tā kā redz mūsu acs dabā, bet nu nezinu kā tas var būt, jo attēls jau jāiegūst fotoaparātā ar šo paplašināto diapazonu un nekāds tur attēla formāts nelīdzēs ;-). Bet jebkurā gadījumā par to var palasīt te:
blogs.msdn.com/high-dynamic-range-editing.aspx
Vairāk par šo formātu atradīsiet internetā:
google.lv/search?q=JPEG+XR
TV ļoti maz skatos vai gandrīz neskatos, bet šis esot bijis labs. Tāda ir mūsu politiķu attieksme pret Latviju, jo dziesma jau ir par Latviju. Es teiktu melnais humors ;-).

08.11.2007

Ja ar foto nozari viss skaidrs - tā plaukst un attīstās, tad par kino var teikt gluži pretējo. Liekas pēdējos 5 gados ir tapusi viena filma par privātuzņēmēju naudu - "Rīgas sargi". Ceru, ka tikšu uz kinoteātri, lai apskatītu šo veikumu un novērtētu. Pēdējā laika kuriozs, kas noticies ar Latvijas kino arhīvu ir tāds, ka mēs esam palikuši bez savas vēstures - visas filmas pārdotas kaut kādam mistiskam Dāņu uzņēmumam. Liekas tas būs pirmais gads, kad uz Jāņiem vairs nerādīs visiem tik iecienīto filmu "Limuzīns Jāņu nakts krāsā". Kā tas varēja notikt, ja jau Saeima nobalsoja pret filmu privatizāciju? Gluži vienkārši - 2007. gada 27. martā valsts pārdeva a/s Rīgas kinostudijas kontrolpaketi (citur raksta, ka atteikusies, bet tas jau būtu pavisam skarbi ;-)). Un tā būs un ir ar visu ko valsts pārdod. Tādēļ man nekādīgi nepaliek skaidrs kādēļ valsts cenšas pārdot peļņu nesošus un normālus uzņēmumus. Teiksim, ja pārdos visus HESus kas mums it kā vēl ir palikuši - tā ir reālā nauda un ļoti daudz miljoni, dabas resursu izmantošana utt.
Bet pats galvenais kas man nepaliek skaidrs - kādēļ par visiem šiem pārdotajiem objektiem valsts nenopērk kaut ko vietā un kur tā nauda paliek? Teiksim to pašu bibliotēku par to naudu varētu uzcelt, ja jau tā atteicāmies no sava kultūras mantojuma. Bet vispār es nesaprotu arī to bibliotēku. Ja jau tauta vairākus gadus prasa jaunu Mežaparka estrādi vai vismaz restaurēt veco, bet tur pat miljons netiek ieguldīts, tad kādēļ jāiztērē bija 16 miljoni par neko (bibliotēkas projektiem, kaut kādiem sagatavošanās darbiem utt.)? Dziesmu svētki ir iekļauti UNESCO mantojumā un tas mums ir jāsaglabā un tas tik tiešām ir kultūrvēsturisks mantojums, ko par bibliotēku, koncertzāli, Laikmetīgās mākslas muzeju un nez ko tur vēl, nevarētu teikt. Vai tiešām gribam palikt bez vēstures? Vēl pārdodam Barona Dainu skapi (varbūt jau ir pārdots ;-)) un tad Latvijai kā tādai vairs nebūs savas identitātes, ko varēs pielīdzināt Krievijai un citām tautām, jo nekā taču mums no vēstures pašiem sava nav. Pat Jūgendstils ir ievazāts.

01.11.2007

Es parasti daudz fotografēju JPG un RAW formātu atstāju tikai sarežģītākiem gaismas apstākļiem, kad neesmu pārliecināts par rezultātu. Tad man bieži sanāk koriģēt JPG attēlos baltā balansu un tādu universālu vai vienkāršu metodi vēl neesmu atradis - pat ar Photoshop nekas prātīgs nesanāk izmantojot, RGB, LAB un citas krāsu tehnoloģiskās apstrādes iespējas. Testēju arī dažādus spraudņus, bet nekas nav man pa prātam ;-). Nu neizskatās tā kā dabā un tā kā gribētu es to korekciju veikt un viss. Tagad uzdūros jaunām iespējām bezmaksas programmā Picasa:
googlephotos.blogspot.com/lesser-known-secret-picasa-features
Nezinu vai pats lietošu šo "secretu" ;-), bet ļoti daudziem mājas studijas fotogrāfiem to ieteiktu darīt, jo man vienkārši skumji skatīties fotoportālos, kur tiek publicētas fotogrāfijas ar ļoti nepareizu baltā balansu. Vismaz nedaudz pacenšaties un izmantojat kaut vai šo bezmaksas programmu, lai uzlabotu savas fotogrāfijas. Tas ir gadījumos ja pareizā krāsu balansā neizdodas nofotografēt. Tā bieži sanāk, kad jāfotografē telpās pie mākslīgā apgaismojuma.
Un vēl viena interesanta lieta. Ja jums interesē fotografēšana un neko daudz vēl nemākat, tad šī ir lielā iespēja vinnēt fotokonkursā. Es pat viņu nenosauktu par fotokonkursu, bet vienkārši izloze. Ja jums paveiksies, tad vinnēsiet 15000 USD vērtu ekspedīciju uz Antarktīdu kopā ar kursiem un labākiem pasaules ekspertiem tajā jomā. Vienkārši jānopērk video pamācība: luminous-landscape.com/antarctic-contest
Un iespējams nākošgad jūs jau laižat uz Antarktīdu kopā ar krutajiem džekiem ;-). Izlozes biļete maksās 35USD. Tas ir tik pat cik maksāt par kādu FIAP fotokonkursu vai tamlīdzīgi, kur balvas nebūt nav tuvu tam un laimes spēle ir tieši tāda pati.
Vēl kāda spēlīte kas noskaidros jūsu zināšanas mākslas vēsturē modestypanel.com/artorcrap

25.10.2007

Te tiek visādi pasākumi veidoti ar algu iesaldēšanu, ministru maiņu, biedēšanu ar inflāciju, ekonomisko krīzi, visādi mītiņi un citi jautri pasākumi, bet tas viss man tā liekas ir saistīts ar gadsimta lielāko projektu - Lattelecom pārdošanu. Tiek ziņots, ka valstij tas ir ļoti izdevīgs risinājums, pārdodot, šo uzņēmumu par 290 miljoniem latu. Tā apgalvo arī Ģirts Rungainis, tātad viennozīmīgi tā ir ieinteresētā persona. Man ar maģistra grādu ekonomikā visa šī sarežģītā shēma netika skaidra, tādēļ paskaidrošu īsumā ko es sapratu no tā visa. Tiek ņemts kredīts, kas paliek uz uzņēmuma pleciem (nu tipa paņemam naudu ko atdosim pēc tam no uzņēmuma peļņas - tātad iegūstam visu par velti, tikai jāiesaistās pasākumā). Vēl tiek piesaistīts it kā kaut kāds mistisks partneris Blackstone, kas ieguldīs tikai 1/3 no summas, bet par to saņemšot 51% uzņēmuma daļu - izdevīgs partneris vai ne ;-)? Tātad nevis vienkārši tiek pārdots uzņēmums darbiniekiem vai kādam mistiskam investoram, bet tā viltīgi izsaimniekots tas pasākums. Ā, darbiniekiem arī no tā visa kaut kas tiks par šīm sāpēm un klusēšanu - vesels miljons tiks izdalīts bez maksas un 4 miljoni akciju veidā tiks piedāvātas kā papildus nopērkamas. Cik tas ir procenti no uzņēmuma 290 miljonu vērtības? Pareizi - tik pat maz kā Latvijas iedzīvotāji pa sertifikātiem ieguva Latvijas Gāzes akcijas privatizācijas procesā - kaut kādi nulle komats cik tur procenti. Bet tālāk nāk viselementārākā matemātika un tur nebūs vajadzīgs beigt pat speciālu skolu (liekas ar palīgskolu vajadzētu pietikt, ko nevarētu teikt par mūsu vadošā aparāta ekonomistiem, ja uzskata šo darījumu par izdevīgu). Tātad uzņēmuma pagājušā gada peļņa ir 36 miljoni Ls. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir bijis 11% pieaugums, bet to mūsu elementārajā aprēķinā neņemsim vērā. Neņemsim vērā arī lielās investīcijas, kas izdarītas šajā gada laikā un ko reāli uzņēmums nopelnījis. Apskatīsim tikai tīro peļņu - skaidrā nauda, par kuru visi nodokļi ir samaksāti un ko varam tērēt kaut vai bibliotēkas celtniecībai. Tātad 290 izdalot uz 36 mēs iegūstam 8, kas ir tieši tik daudz gadu, cik vajadzīgs, lai mēs iegūtu šo uzņēmumu savā īpašumā neko tajā no savas naudas neieguldot. Tas ir jāpaņem kredīts visās bankās uz 8 gadiem un tad no uzņēmuma peļņas to arī atmaksājam. Vai nav lielisks bizness valstij? Nu labi, es varbūt nepareizi rēķinu, jo valstij, ja pareizi atceros, pieder tikai 51% no uzņēmuma, bet tad aprēķins nav daudz sarežģītāks - vienkārši gadi jāpareizina ar 2 un mēs iegūstam divreiz ilgākā laika posmā šo uzņēmumu - 16 gados. Bet ja ņemam vērā, ka katru gadu peļņas pieaugums ir vismaz 10%, tad pāris gadus nometam, jo naudai tāpat vērtība krītas, bet uzņēmumam tik ceļas. Arī, ja kādu gadu neveicam īpašas investīcijas, kā tas bija šobrīd - visādi jūras optikas kabeļi uz Zviedriju utt., tad šī summa mums savāksies jau kādos 10 gados. Vai kāds man var izskaidrot kur šajā pārdošanas procesā ir izdevīgums valstij un tautas kalpiem - Saeimai, kas par šo pasākumu balso un vispār virza šo pasākumu? Es izlasīju šo: db.lv un tā arī neko nesapratu. Varbūt man iet strādāt uz Lattelecom un tikšu starp tiem laimīgajiem, kuriem vismaz to vienu miljonu uzdāvinās ;-)? Pārējais cik saprotu jau ir godīgi sadalīts. P.S. komentāros vēl izlasīju, ka ir pēdējos 10 gados veiktas investīcijas 600 miljonu Ls apmērā. Tātad es savos aprēķinos būšu kļūdījies - nevajadzēs pat 10 gadus, lai šo summu varētu atmaksāt ;-). Pie mūsdienu cenām pilnīgi pietiks, ja pārdos to centrālo ēku Vecrīgā ar aparatūru, mēbelēm un visu kas tur ir. Pāri vēl paliks tik daudz, ka sapņos nerādās.
Vēl nedaudz parēķināju un izdomāju, ja pēdējos gados ir investēti 600 miljoni, tad cik miljardi tas uzņēmums varētu būt vērts, jo visas telefona līnijas jau eksistēja? Un pārdodot to pasākumu par 290 miljoniem, mēs pat pusi no bibliotēkas nevarēsim uzcelt? Starp citu Demakovai es ieteiktu saspringt nevis par bibliotēku, bet par kaut ko pieticīgāku - Mežaparkā dziesmu svētkiem nepieciešama jauna skatuve un par to jau vairākus gadus tauta sūdzās. Nemaksās pat vienu miljonu, toties tas ir UNESCO mantojumā un tas tiešām būtu labs darbs kultūras saglabāšanas/attīstības un nez kādu vēl cēlu mērķu labā. Kā reizi nākošgad atkal ir dziesmu svētki, bet kur tauta sadziedāsies, tas gan nav skaidrs.
Jautrs pasākums: at-gps-locate.com.

26.07.2007

Nelietoju Apollo, tādēļ nepamanīju mirkli, kad parādījās arī tur failu apmaiņas serviss: faili.apollo.lv.
Iepirku jaunu 500 GB cieto disku. Digitālajā laikmetā datu uzglabāšana kļūst arvien aktuālāka un aktuālāka, bet universālu risinājumu vēl nav. Līdz ar to man datoram jāpērk visu laiku jauni cietie diski, kas nu jau ir 6 gb., ja neskaita pavisam vecos (10GB-40GB utt., kas mētājas atvilktnēs ;-)). Datu glabāšana kompaktdiskos nav īpaši pateicīga, jo bieži vien man tie ir sabojājušies. Nav arī ērti atrast kaut ko, ja nepieciešams. Gadu gaitā man šādi dati ir krājušies cietajos diskos un nu jau kopējais apjoms pārsniedz terabaitu (arī bildes ir vairāk par terabaitu un pārsvarā visas JPEG). Bet principā gribēju pateikt, ka man paveicās, jo tieši šobrīd uz brukšanas robežas bija sistēmas cietais disks. Tad nu nolēmu visu datoru nepārinstalēt (ko jau neesmu darījis kādus 2 gadus noteikti), bet uztaisīt esošā diska kopiju uz jaunā diska. Kādas 3 dienas mocījos, jo izrādās nekādīgi nevar uztaisīt diska kopiju, ja ir Bad sektori. Salabot tos bad sektorus arī neizdevās, jo disks viņus labojot vienkārši sastingst un procesi apstājas. Izmēģināju arī saslavēto Norton Ghost uz disketes no DOSa, bet nekā. Tad nonācu pie Acronis True Image 10. Jāsaka, ka tā tomēr ir labākā no līdzīga tipa programmām (izmēģināju daudzas un neviena nevarēja veikt vienkāršu diska kopēšanu ja ir bad sektori). Vienīgais, ka šī programma nemācēja kopēt konkrētas partīcijas, bet tas nekas - nolēmu šim pasākumam ziedot visu disku un pēc tam sabīdīt partīcijas kā vajadzēs, jo mirstošais disks bija uz divām partīcijām un vissvarīgākais bija pirmajā partīcijā ar boot sektoru. Arī šai programmai DOSā nenācās viegli, jo tieši tāpat kā pārējām nepatika bad sektori. Toties bija iespēja uzlikt Ignore. Tādejādi, attiecīgais sektors tika ignorēts un kopēts nākamais. Toties pie otras partīcijas arī tur viss apstājās (uzkārās) un domāju, ka process ar 61% noteikti nebūs pabeigts. Toties paveicās un tieši pirmā partīcija bija kārtībā. Pie restarta Acronis nobļaustījās, ka vajag vēlreiz restartēt un pēc viņa piespiedu restarta un attiecīgā jaunā diska iekabināšanu BIOSā kā primāro (būtojamo), viss aizgāja no jaunā diska. Otru partīciju pats uzmontēju un vienkārši datus Windowsā ar Norton Commander pārkopēju, skipojot nenolasāmos failus (ar bad sektoriem). Ļoti ceru, ka kādā dienā man netrūks kāds svarīgs fails. Tā ka tagad zināsiet kā var nepārinstalējot Windows un nezaudējot datus, nomainīt cieto disku ar bad sektoriem. Domāju, ka šādu operāciju neveiks arī nevienā datorservisā.

11.06.2007

Dikti sakrājies bija uz sirds un tādēļ mēģināju to visu izlikt rakstiskā veidā. Varbūt paliks labāk, nezinu. Varbūt vēlāk papildināšu, kad vēl ko interesantu atcerēšos vai ja vēl kas interesants notiks.
Diemžēl Direct Connect programmas lietošanu kāda privātfirma uzskata par nelegālu, kā rezultātā nosūtījusi privātas vēstules šo DC hubu uzturētājiem ar atklātiem draudiem par krimināllietu. Tādēļ daudzi serveri nestrādās un es netaisos šo sarakstu atjaunot sakarā ar šīs firmas aktivitātēm.

04.06.2007

Es tikai nesaprotu vienu - kādēļ no tā visa jātaisa kaut kādi svētki, pasākumi un vispār kādēļ tā lieta jāpopularizē? Neviens taču netraucē viņiem dzīvot tāpat savā nodabā. Tagad tur tiek iesaistīti jaunieši, kam psihe vēl nav nostabilizējusies - tātad tiek iesaistīti bērni, kam vēl nav 18 (gan pride, gan antipride). Lielākā daļa pat neapzinās kam par godu tas pasākums. Bet visvairāk no tā visa man nepatīk tas, ka viss notiek par manu naudu - nodokļa maksātāja naudu. Viņi naudu saņem no ES, kurā mēs veicam maksājumus no savas kabatas. Kādēļ tas viss vēl ir jāfinansē? Vai tad naudu nav kur likt. Būtu ieguldījuši, rūpniecībā, zinātnē vai galu galā izglītībā. Pāris nedēļas atpakaļ kristīgo pasākums ar visu gājienu tika finansēts no ziedojumiem. Vai jūtat atšķirību? Es jūtu šo diskrimināciju ;-).

02.06.2007

Patīk man interesantas fotogrāfijas ar fotogrāfiem ;-).
Izdomāju apkopot jaunumus sakarā ar Google. Nu tādu nelielu datu fiksāciju, kas uz šo brīdi ir nācis klāt. Pirmkārt, jau beidzot Latvijas karte ir sakarīgā formātā iekļuvusi Google meklētājā:
maps.google.com/?q=Ogre,+Latvia
Mierīgi tagad varam atrast vajadzīgo ielu utt. Satelīta karte gan nav tik detalizēti visām vietām, bet gan jau pārdzīvosim ;-).
Vēl man patika virtuālā pastaiga pa pilsētu. Vienīgais tas pagaidām ir tikai pāris ASV pilsētās, bet nepaies ne pāris gadu, ka amerikāņi šādi staigās pa Rīgas ielām ;-).
Ar Gmail varam tagad pārsūtīt līdz pat 20MB pielikumos.
mail.google.com/about_whatsnew.html
Operatīvāk ar šo e-pasta servisu jūs varēsiet pēc šī raksta izlasīšanas:
webworkerdaily.com/how-to-crank-through-your-gmail

31.05.2007

Jau labu laiku internetā bija pieejami visādi video kā jāzīmē ar Paintu. Izrādās ar Photoshopu arī var ļoti līdzīgi zīmēt ;-). Lūk kaut kādi piemēri: creat1ve.nnm.ru. Tomēr vēl joprojām patīk arī tas kā mākslinieki māk zīmēt ar parastu Paintu. Piemēram, paskatieties kā jāzīmē Mona Liza. Es teiktu vairāk nekā iespaidīgi ;-).
Aktuālākais jautājums tagad Latvijā bija prezidenta vēlēšanas. Tā kā dzīvojam brīvā valstī, tad es droši varu izteikties ko par to visu domāju (cerams droši ;-)). Tikko tika ievēlēts ar balsu pārsvaru Valdis Zatlers. Arī es esmu no tiem, kas uzskata, ka ārstiem nav ko darīt politikā, bet jurists prezidenta amatam būtu daudz pieņemamāks, jo mācēs viltīgi izvairīties no visādiem jautājumiem un sakarīgi pārstāvēt Latviju ārvalstīs. Bet tomēr uzskatu, ka katrs var sevi pierādīt ar darbiem un tādēļ galējo viedokli droši vien varēšu pateikt pēc kāda laika. Vienkārši ļoti aizdomīgi, ka viss tik organizēti ar pirmo reizi tika ievēlēts bez nekādiem strīdiem, no mūsu Tautas Partijas izvirzītais kandidāts. Un vēl aizdomīgi, ka tas izdarīts mūsu prezidentes Vairas Vīķes Freibergas prombūtnes laikā. Vai tas ir tik nesvarīgs jautājums un viņai nebija jābūt uz vietas? Tātad tur viss ir ļoti labi pārdomāts un izplānots. Ja neatceraties, tad pirms 2 mēnešiem tieši Tautas Partija bīdīja galīgi stulbus likumus cauri, kurus spēja apstādināt mūsu prezidente Vaira Vīķe Freiberga un kas bija pretrunā ar NATO noteikumiem: lūk Delfi raksti par to. Uz ātru roku sameklēju:
Prezidente: grozījumiem likumos paver durvis politiskām manipulācijām (papildināts).
Saeima neņem vērā prezidentes iebildumus un groza drošības iestāžu likumus.
Pieļauj, ka Prezidente varētu lemt par Saeimas atlaišanu.
Tagad ir ievēlēts savējais prezidents un mūsu valstī atkal valdīs monarhija. Varbūt to varētu saukt par kādu savādāku valsts iekārtu - tipa oligarhopolija ;-)? Bet par demokrātisku es to nenosauktu. Ja kāds nākamās Saeimas vēlēšanās balsos par Tautas Partiju, tad es ar viņu nedraudzēšos ;-). Pats nekad par viņiem neesmu balsojis un cerams arī nenāksies balsot, ja gadījumā neatgriezīsies sociālistiskā iekārta ar vēlēšanām, kurās startē viena partija un izvēles praktiski nav. Tā nav politiskā reklāma vai antireklāma, jo tagad nav vēlēšanu laiks un man vienalga ko pārējie domā par partijām, bet es zinu vienu - tā rietumu pasaulē nenotiek. Tādēļ pāris raksti arhīvam, ko uz ātru roku atradu: Valdis Zalters - jaunais LR prezidents, zatlers.blogspot.com, Palīdzēsim Prezidentam apzināt savus ienākumus!. Un beigās kāds jautri pajokojis: HAI ZATLER! It kā ir vēl viens variants, bet nu nav tik labs Zatler uber alles! Vienam fotogrāfam izdevies labs oriģināls.
Un vēlreiz saku, ka vajag spriest pēc padarītajiem darbiem nevis vēl nepadarītajiem vai kaut kādiem solījumiem. Tādēļ būsim iecietīgi un ļausim mūsu jaunajam prezidentam sevi pierādīt no labākās puses.

13.05.2007

Visiem pokemonveidīgajiem ir uztaisīta jauna Web lapa pixtar.lv, kur mierīgi varat samest savas fotogrāfijas un iznāks skaista slīdrāde (slide show).
Parasti es visādus labumus meklēju pa dažādiem topiem un konkursiem, tad nu šoreiz uzskrēju šim seomoz.org. Varbūt kādam noder. Teiksim video kategorijā YouTube ir tikai otrā vietā aiz Dailymotion. Starp citu ir parādījies joost.com, kas esot Skype un Kazaa izstrādātāju jaunākais projekts (igauņi). Amerikā jau ieguvis samērā lielu popularitāti.
Šogad sakarā ar bronzas pieminekļa pārvietošanu Igaunijā, atkal visā pasaulē aktivizējušies krievu tautības pārstāvji, kas uzskata, ka viņi ir uzvarējuši karā un izcīnījuši mieru pasaulē. Nez kādēļ tik daudz procentuāli kritušo latviešu, igauņu un lietuviešu salīdzinājumā ar lielo Krievijas nāciju? Es pateikšu priekšā - visi kas gribēja karot nāca caur Baltiju un aicināja karot par brīvību un mieru. Latvija nevienā karā nav vainīga, jo nevienu karu neuzsāka. To uzsāka krievi un vācieši parakstot savu līgumu. Krievi vienkārši ienāca Latvijā un pateica, ka te tagad būs padomju vara, iznīcinot visu valsts iekārtu, karaspēku utt., bet kad vācietis nāca mūs "atbrīvot", tad krievs mierīgi aizgāja bez neviena šāviena. Vēstures fakti liecina, ka vācietis vienkārši pirmais paspēja uzbrukt, jo krievs tajā laikā gatavoja visai dīvainu kara tehniku - tankus, kas bija paredzēti braukšanai pa automaģistrālēm. Kā saka vēsturnieki, tad ar tādiem varēja pabraukt tikai pa Vācijas automaģistrālēm. Tādejādi krievs nebija gatavs aizstāvēties, jo visa tehnika bija paredzēta uzbrukumam. Ai nu kas bijis bijis, bet man nepatīk, ka krievu tautības cilvēki visu laiku apgalvo, ka viņi mūs ir atbrīvojuši. No kā interesanti? No fašizma? Ar to mēs jau tikām galā pirmajā pasaules karā, kad 11.000 liela latviešu karaspēka daļa sagrāva 50.000 lielu Bermontiešu (vācu karaspēka) armiju, un tāpat mēs būtu tikuši galā ar fašistiem otrajā pasaules karā, ja viņi būtu laupījuši mūsu neatkarību. 1980 gadu beigās mums nācās vēlreiz cīnīties par neatkarību un tad nez kādēļ krievu tautības pārstāvji par to necīnījās, bet vēl šodien dzirdu, ka viņi to ir darījuši un vēlējušies redzēt Latviju neatkarīgu, ka viņi ir pat balsojuši par Latvijas neatkarību. Piekrītu, ja šie krievu tautības pārstāvji bija Augstākajā Padomē (tajos 100 deputātos vai cik viņi tur bija), kas balsoja par neatkarību. Tad tik tiešām viņi ir balsojuši. Tādejādi tauta pati nebalsoja par neatkarību... Tāpat piekrītu, ja krievu tautības pārstāvji cīnījušies par neatkarību, tad viņiem bija jābūt Baltijas ceļā, kad visas 3 Baltijas valstis sadevās rokās, vai arī viņiem bija jāsēž barikādēs tajās aukstajās janvāra dienās. Es un mani vecāki to darīja, tādēļ es zinu par ko cīnījos, bet par ko cīnās tie, kas demolēja Igaunijā veikalus, cilā sarkanos karogus un propagandē karu/vardarbību un tamlīdzīgas lietas? Vai viņiem šobrīd klājas sliktāk nekā Padomju gados? Ja gribas to vēl atcerēties, tad neviens neliedz braukt atpakaļ uz dzimteni (kaut vai vecāku dzimteni). Ja viņi uzskata par savu dzimteni šo valsti, tad arī aizstāviet šīs valsts brīvību, tiesības un neatkarību. Vai tas ir par daudz prasīts? Piemēram, tagad pa radio ir tik daudz reklāmas par aicinājumiem iet dienēt armijā, par ko maksā lielu naudu. Vai kāds no šiem karogu nēsātājiem jau ir Latvijas karaspēka sastāvā un ir gatavs aizsargāt Latvijas neatkarību? Te pat neiet runa par vēsturi, bet par šodienu. Ai, tā es varu rakstīt un rakstīt, bet tāpat to attiecīgās krievu tautības cilvēki nelasīs. Tādēļ šo to krievu valodā asu diskusiju veidā var palasīt šeit: svoboda-slova.nnm.ru. Daudzi fakti tur ir ne līdz galam pateikti (kā izdevīgāk konkrētai pusei), bet strīdos dzimst taisnība un tādēļ tur šo to var uzzināt. Pats gan visu nebiju spējīgs izlasīt, bet jums to novēlu ;-). Tur var atrast daudz informācijas un ja kādam interesē vēsture, tad šo to prātīgu var atrast. Teiksim man patika šis raksts. Un vēl apdomāšanai par vēstures faktiem varu minēt kaut vai Lāčplēša Kara ordeni. Kādēļ Lāčplēša? Kas tas tāds? Lūk tā ir mūsu vēsture un kad krievu tautības pārstāvji to izlasīs, tad vismaz daļu sapratīs.
Netīšām atradu Lietuviešu MS fotobanku matton.lv. Neko daudz par to nezinu, bet ja nu kādam interesē, tad var reģistrēties un izmēģināt. Pārējās MS fotobankas ko esmu iemēģinājis, atradīsiet sadaļā fotobankas.

02.05.2007

Blogeriem patiks six.lv. Viss bez maksas, pat domēnu iedos kādu vajaga ;-). Ir gan biki gļuki, bet nu tā kā bez maksas un uz samērā laba dzinēja, tad gan jau būs labi ;-). Ja vēl runājam par blogiem, tad kādu laiku atpakaļ minēju pieroc.lv. Tad jau laikam bija jāpiemin arī pārējie digg.lv un fak.lv. Daļēji tas varētu celt jūsu bloga reitingu un apmeklētāji ātrāk varētu atrast vajadzīgās ziņas.
Eiropā Eirovīzijas pasākumu jau nodēvējuši par Freak vision 2007 pēc pēdējo gadu mūziķu uzstāšanās. Arī šogad būs jautri. Latvieši parasti mēģina lekt līdzi, bet nu nezinu. Man liekas vēl pietrūkst, piemēram, kaut vai līdz Izraēliešiem ;-).

13.04.2007

Piektdiena un 13 ;-)? Esat māņticīgi - tad no mājas ārā neejat un labāk vispār neko prātīgu neuzsākt. Es savukārt nolēmu uzrakstīt īsu paskaidrojumu par naudas saņemšanu no fotobankām. Jau pārāk daudz e-pastu man te atnāca ar šo vienu jautājumu. Tādēļ nolēmu papildināt šo neskaidro informāciju un padalīties pieredzē.
Kaut kā piemirsu uzrakstīt par šo kalendāru. Jūs varat iegūt savā īpašumā kalendāru ar savu fotogrāfiju. Sākuma cena ir diezgan augsta, bet ja ņem uzreiz čupiņu, tad sanāk tīri normāli. Lieliska dāvana jubilejās vai arī pagaidiet nākamo gadu un tad Ziemassvētkos vai Jaunajā Gadā varēsiet kādu pārsteigt ar šādu dāvanu.
Netīšām uzgāju šādu lietu:
http://eco-web.com/cgi-local/upd?02492
Tas nozīmē, ka varat rediģēt visu šī "zaļo lapu" kataloga saturu pamainot pēdējos ciparus. Domāju, ka tas ir kārtīgi pa lamerisko.
Tad vēl kārtējais draugu pusklons uztaisīts:
delfim.lv
Ja jūs interesē virtuālā piezīmju grāmatiņa, tad var izmantot šo. Ja mainiet datorus, tad jūsu piezīmju grāmatiņa ar interneta adresēm saglabāsies. Izskatās, ka kādam tas serviss varētu arī noderēt. To var likt arī savā mājas lapā un cilvēki uzreiz varēs saglabāt jūsu mājas lapu savā virtuālā adrešu blociņā.
Kaut kāda jauna bezmaksas rediģēšanas programma. Nekas nav vajadzīgs, izņemot reģistrāciju. Lieliski varētu noderēt tiem, kam vājš dators vai nav iespējas izmantot kādu profesionālāku foto apstrādes programmu uz sava datora (nu tur pirātisms utt.).

15.02.2007

Es nesaprotu vienu lietu, kā var būt tik daudz lameru Latvijā, kas vienkārši tērē savu laiku, naudu un visu pārējo par to, kur tas ekonomiski jau sen vairs nav izdevīgi. 6.10.2006 rakstīju par lielo draugiem.lv sekotāju pulku un tagad saņēmu ielūgumu uz vēl vienu friendsclub.lv. Vai tiešām šo projektu vadītāji ir bez jebkādas ekonomiskās izglītības vai interneta projektu vadīšanas pieredzes, psiholoģijas un citu nozaru pamatzināšanām? Man rodas jautājums, kā viņi nopelnījuši naudu, lai vispār tādus projektus uztaisītu. Ir taču tik daudz lietas, ko vēl varētu darīt un veidot, bet spēki tiek tērēti uz kaut ko nereālu. Ir vēl lietas, kur var taisīt konkurenci, bet ir jāsaprot tomēr, ka dažos gadījumos konkurence ir bezjēdzīga.
Te var papētīt interesantus video, kā top Canon objektīvi ;-).
No lietotāju puses bija lūgums atjaunot DC++ serveru sarakstu. Tad nu pašās beigās viena servera nav un divi nāk klāt. Par pārējiem neko nezinu, jo sen jau nelietoju ;-).
Tagad arī ietekmīgām personām Latvijā ir savi Blogi (dienasgrāmatas) un es ar savu mājas lapu vairs neesmu tik ekskluzīvs kadrs ;-). Daži piemēri:
andrejevs.lv
kargins.lv
Un daudzi citi, ko speciāli nemeklēju. Vēl interesantas lietas notiekas ar mūsu personām Wikipedia enciklopēdijā. Izrādās, ka Latvijā ir tikai divi Andri Bērziņi:
Andris Bērziņš
Andris Bērziņš (dzimis 1955. gadā)
Ja gribat būt ekskluzīva persona Wikipediā, tad pasteidzaties un
reģistrējaties tur laicīgi. Tikai sākumā pārbaudāt vai kāds jau nav pasteidzies priekšā, piemēram daži Bērziņi:
Alfons_Berzins
Armands_Berzins
zh.wikipedia.org/wiki/%E7%84%A1%E5%90%8D%E6%B0%8F
hr.wikipedia.org/wiki/Armands_Berzins
lt.wikipedia.org/wiki/Uldis_Berziņš
en.wikipedia.org/wiki/Jānis_Bērziņs
lv.wikipedia.org/wiki/Gundars_Bērziņš
lv.wikipedia.org/wiki/Gaidis_Bērziņš
Man liekas, ka šī ir lieliska iespēja katram, kam vēl nav sava dienasgrāmata, to tagad ieviest ;-). Arī ja stāsities darbā, tad pilnīgi pietiks ar šo vienu norādi uz savu autobiogrāfiju un darba devējs izjutīs respektu pret jums - jūs esat enciklopēdijā ;-).

03.01.2007

Latvijā nemāk pareizi cīnīties ar ātruma pārkāpējiem, jo lielie sodi neko daudz nedod. Tādēļ vajadzētu mācīties no attīstītajām rietumu valstīm. Dānijā šo problēmu risina, piemēram, šādi. Es jau nu noteikti pie šādām zīmēm samazinātu ātrumu līdz minimumam un tas vienīgais Rīgā radītu tikai papildus sastrēgumus, jo būs gan jau kāds, kas izdomās apstāties uz braucamās daļas ;-).
Visi zina laikam, kas ir YouToube, bet šo diez vai tik daudzi zinās: latvija.tv. It kā līdz 100 MB var ievietot ;-).
Nākošais draugiem.lv pakaļdarinājums orb.lv. Kā cilvēki nesaprot, ka tik daudz draugu nevienam nav vajadzīgs un labāk spēkus ieguldīt kādā citā saprātīgā projektā. Man, piemēram, idejas pietiek, bet naudas gan ne, lai paceltu kaut ko nopietnu ;-).

Ja nepaspējāt izlasīt ziņas, kas šeit bijušas kādreiz, tad tās šobrīd var lasīt jaunumu arhīvā

Reklāma

CooLynX

Good
www.hackers.lv network


 
Meklēt jaunumu arhīvā ar   latnet      

Top.Good.lv - Good Rating system Submit Photos to Shutterstock and make $$$!

Dreef © 2001
Dreef@sveiks.lv