Home KATALOGS Jaunumu arhīvs Tūrisms
 

Projekti

Fotoaparāta izvēle


Jaunumu arhīvs

Lai tiktu atpakaļ uz šo galveno lapu ir jāspiež kreisā augšējā stūrī Home. Arī gadījumā ja esat izlasījuši top.lv pirmo daļu, tad uz otro daļu var nokļūt caur home. Var izmantot arī:

<=-katalogu-=>


Jaunumi:

18.05.2008

Interesanta asociācija, kas cīnās par sieviešu un vīriešu vienlīdzību tera.ca. Un šoreiz par to, lai arī sievietes var staigāt ar kailu augšu tāpat kā vīrieši ;-). Viņi cīnās par to, lai sieviešu krūtis nebūtu seksualitātes objekts. Nu es nezinu - varbūt sievietēm var mainīt domāšanu, bet manējo vairs ne ;-))). Ge ge. Man tas tomēr liekas tāpat kā acis, kājas vai vienalga kas no cilvēka - tāds kā seksualitātes objekts ar ko var "pazīmēties" un piesaistīt uzmanību. Visticamāk krūtis sāka slēpt dēļ tā, ka ne visām viņas bija gaumīgas/izskatīgas, un lai nebūtu diskriminācija, tad to vienkārši sāka apģērbt ;-). Nu nezinu - vispār lai cīnās un iespējams pēc 50 gadiem visi tā staigās. Tur ir arī informācija par skandalozo notikumu, kad 19 gadīgā karsējmeitene Victoria Schattauer nofotografēja sevi un savu 15 gadīgo draudzeni puskailu un ievietoja internetā. Pasaulē to uzskatīja par nelegālu pasākumu, bet šī asociācija cīnās par to, lai tas viss būtu legāls un meitenes tā varētu staigāt ikdienā - uz veikalu, braukt ar riteni, iet uz skolu, slimnīcu, hokeju utt. Vienkārši džeki to var, bet kādēļ lai meitenes to nedrīkstētu - kaut kāda nevienlīdzība sanāk ;-).

11.04.2008

Tātad šodien beidzot tiku ar grūtībām pie sen jau noskatītā Intel Procesora Intel Core 2 Duo E8500, 3.16GHz/1333/6M. Var just vēl kārtīgu veiktspējas pieaugumu foto apstrādē, salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes procesoru. Šis ir ražots pēc 45 nanometru tehnoloģijas un tādēļ ir ne tikai ātrāks, bet arī tērē mazāk elektrību (gan jau gada laikā uz to arī kādu latu var ietaupīt ;-)). Vispār zvērs. Photoshopā procesi lidinās tikai tā. Vairs nav jāsēž minūti kamēr viņš man lielai bildei izdomās kas jādara ;-). Tagad, kad esmu to procesoru dabūjis, varu to rekomendēt arī pārējiem, jo šobrīd viņu nemaz nevar nopirkt. Pirmā partija pazuda divās stundās. Domāju, ka šī partija arī tika izķerta līdzīgā ātrumā ;-).

28.03.2008

Nu tad beidzot laikam būšu pilnībā apgreidojies tehnikas ziņā, lai normāli strādātu ar lielā izmēra bildēm. Tagad te visas bildes kaut kādas niecīgas liekās ;-).
Mans jaunākais pirkums ir 26 collu NEC LCD monitors.
necdisplay.com/Products
Vienkārši fantastika. Krāsas pagaidām apmierina un vēl pētīšu vai šis nehaltūrē salīdzinot ar manu CRT monitoru ;-). It kā šim krāsu spektrs ir nežēlīgi liels. Vairāk par to var palasīt te:
latfoto.lv/fototehnika/labaka-profesionala-tft-lcd-monitora-izvele-digitalajam-fotografijam.html
Tā nedaudz parēķināju cik pēdējos mēnešos esmu iztērējis tehnikai, tad mati ceļas stāvus. Tātad nopirkts ir Canon 1Ds Mark III (ar pulti), Canon EF 85mm f/1.2 L, Canon USM 100mm f/2.8 Macro, Canon Speedlite 580 EX II, 16 GB CF atmiņas kartes ātrās, Monitors, mobilais telefons Sony Ericson P1i ar GPS wayfinder, skeneris Canon CanoScan LiDE, Samsung lāzerprinteris, jauns dators, pele un varbūt vēl visādi sīkumi, kā arī viss vēl nav sapirkts ko gribu. Ja tā rupji rēķina, tad velk jau tuvu 10000 Ls. Būšu visus iekrājumus iztērējis un būs smagi jāstrādā, lai to visu atpelnītu.

22.03.2008

Esmu šokā par Google meklēšanas algoritmu. Daudz par to SEO (Search engine optimization) esmu lasījis, bet nebiju domājis, ka PR (Page rating) nekādu lielo efektu nedod. Palaidu savu jauno projektu ar diezgan labi salāgotu HTML un citām fīčām, kur PR ir 0, bet meklētājos esmu pirmajās vietās. Dienā apmeklējums ir virs 100 unikālo hostu (~1000 kliku pa lapu) un lielākā daļa nāk no google meklētāja. Ja viss ir tik vienkārši un PR neko nenozīmē, tad nākotnē visādi blogi un tamlīdzīgi Webi izkonkurēs nopietnos portālus. Vēl nāksies pafunktierēt kādēļ tāda situācija, jo īsti skaidrs man nepalika, kas tad dod to lielāko labumu. Cerams tas nav reklāmas laukumu "nopelns", jo lielajos portālos to ir vairāk nekā saprašanas - tātad resurss nav visai "tīrs". Tieši tādēļ man liekas arī Wikipedia parasti ir pirmajās vietās - "tīra" informācija. Bet tā ir tikai mana informācija (filozofija), jo nekur neko tādu SEO web lapās neesmu lasījis. Protams, darbojas arī visi citi jau atklātie darbības principi, bet kaut kas man tomēr ar aprēķiniem tur nesanāk.

18.03.2008

Latvijā ir visai interesanta situācija - ka tik kādam kaut ko nospert. Negribētos tādu vārdu lietot, bet šoreiz man atkal gribās šo vārdu lietot. Kādreiz uzsāku aktīvu diskusiju par to, ka tiek zagtas idejas (pat konkrētas vietas ko konkrētā brīdī fotografēt) fotogrāfijās no latviešu fotogrāfiem, bet par to lielākā daļa tikai pasmējās. Tomēr kustība notikusi un tam sākuši pievērst arvien vairāk uzmanību. Man jau vienalga - es savas vienkārši kopējamās idejas esmu iemācījies pareizi realizēt, bet pārējie lai dara kā grib.
Tagad sākusies otra kustība - fotogrāfu mājas lapu veidošana. Pirms kāda laika sanāca te asas diskusijas fotogrāfu starpā un kā nopietnākais konflikts bija viena populāra fotogrāfa mājas lapas pārkopēšana un otra populāra fotogrāfa mājas lapas izveidošana (pat ar konkrēti uzzīmētiem dizaina elementiem, pat nerunājot par ideju). Izskatās, ka arī mani funktieri kādam ir jākopē un tas nav visai patīkami. Gada sākumā palaidu savu jauno projektu http://LatFoto.lv, ko nekur īpaši nereklamēju un veidoju uz Joomla bāzes. Kādēļ Joomla? Tādēļ, ka pētīju tos dzinējus kādus divus gadus un manām idejām vispiemērotākā izrādījās Joomla (arī ne pilnībā apmierināja). Arī Latvijā pētīju mājas lapas, kas uz šo dzinēju ir veidotas, un kopā kādas 3 bija atrodamas (ne foto lapas). Visādi Aizkraukles rajona pašvaldību portāli un tamlīdzīgi Web risinājumi, piemēram: aizrp.lv
matejs.lv
picaso.lv
egold.lv
combo.lv
garumzimju.info
netiek skaitīti, jo tur tak neviens no Web izstrādātājiem nav klāt stāvējis un neizskatās nopietni. Starp citu kā tāda kristīgā organizācija kā Matejs tā var nodarboties ar Dieva baušļu zākāšanu? Bija tak teikts, ka tev nebūs zagt? Bet te ir paņemts gan dzinējs bez atsauces, gan arī dizains. Bet varbūt viņi tomēr ziedoja labdarībai arī no savas puses www.joomlalv.org un dizaina izstrādātājiem? Oi ne par to es gribēju rakstīt - gribēju rakstīt par latviešiem un speršanu (pats arī neesmu bez grēka ;-)).
Tagad kāds mēnesis pagājis, kopš manas jaunās mājas lapas izveides, un foto lapas uz Joomla bāzes saradušās kā sēnes pēc lietus. Jā, tieši foto lapas nevis kādas citas ;-). Vai tiešām Latvijā visi tik aprobežoti, ka savu neko nevar izdomāt? Vai tiešām esmu veicis kādu reklāmas kampaņu?
Ir pieejami vairāki simti bezmaksas risinājumu opensourcecms.com un varēja taču katrs sev piemeklēt piemērotāko? Teiksim programmētāji iesaka Drupal, blogotāji neko labāku par WordPress nav redzējuši. Pat paskatoties www.joomla.lv var secināt, ka Drupal rullē ;-).
Tas es tā pie sevis šoreiz pārdomāju un man jau nekāds gabals no tā nenokritīs ;-). Tāpat rezultāti būs tiem, kas strādās un patīkami, ka esmu iesācis jaunu kustību Latvijā - Joomla kustību ;-). Vismaz kāds labums foto nozarē Latvijā. Tā, ka neņemat ļaunā - es tā skaļi atkal pabļaustījos ;-).

14.03.2008

Jau ilgi gaidīju, kad Google ieviesīs savā meklēšanas sistēmā vienu fīču - resursu meklēšana pēc datumiem vai vismaz pēc dienām (vecuma). Tad nu beidzot tādu variantu sagaidīju, bet tas liekas nav tas ko domāju. Piemēram, meklējot Latvija, mēs atrodam visus rezultātus uz Latviju, kas ir bijuši aktīvi pēdējo 24 stundu laikā. Kaut kā ne tā. Vajadzēja būt tikai tiem rezultātiem, ko Google pēdējo 24 stundu laikā pievienojusi savai datu bāzei. Tad būtu tas, ko vēlos ;-). It kā news.google.com piedāvā kaut kādu šķirošanu pēc datumiem, bet tas ir tikai ziņas - tātad resursi, ko Google uzskata par ziņām. Nu nekas. Gan jau sagaidīšu arī sev vēlamo variantu, jo tas jau nav tik sarežģīti.
Nepamanīju kurā brīdī tas notika, bet inbox.lv tagad piedāvā 10 GB pasta kastītes ietilpību bez maksas. Būtu vēl foto glabāšanas ietilpību no 1 GB līdz 10 GB palielinājuši, tad vispār būtu ideāli ;-).

08.03.2008

Visu laiku domāju, ka Moneybookers oficiālā pārstāvniecība ir Anglijā, bet laikam kļūdījos. Ja jūs veicat adreses pārbaudi, tad viņi vēstuli sūta no Zagrebas (Horvātijas). Pēdējā laikā džeki tur kaut kā iebremzē un arī PayPal kaut kādas mistiskas drošības pārbaudes veic.
Diezgan interesanta lapa ir netvibes.com. Tipa izveidojiet savu Web lapu (to ko gribat katru dienu lasīt) un nav jāskraida pa vairākām lapām, jo tajā atradīsiet visu nepieciešamo. Kaut kas līdzīgs ir arī Googlei.
Kādu laiku atpakaļ Latvijā it kā progresīvs meklētājs ienāca Siets.lv. Šobrīd es skatos, ka tas ir miris dabīgā nāvē un vietā parādījies latne.lv beta versijā. Kādēļ kaut kas tāds ir vajadzīgs, ja mums jau ir google.lv ;-)? Gluži vienkārši - tas ir Lursoft papildinājums meklētājam un ļoti labs papildinājums. Es pat teiktu, ka var daudz vairāk atrast nekā google, jo tiek izmantota jauno reģistrēto domēnu datu bāze un daudzas citas datu bāzes, kas nav pieejamas Googlei. Ļoti interesanti var sekot līdzi jaunām Web lapām, kas ievietotas i-Katalogā: latne.lv. Tur ir arī citas sadaļas pa kurām iespējams meklēt, piemēram, zemesgrāmata, CSDD, uzņēmumi, bilances, personas, laikraksti utt. Protams, viss tur nebūs bez maksas, bet ja googlē kaut ko nevarēsiet atrast, tad te būs papildus datu bāze kurā meklēt nepiecišamo informāciju un ja informācija par maksu, tad attiecīgi to iegādāties. Tur pieejami arī dati par Lietuvu un Igauniju. Izmēģinot meklēt kaut ko konkrēti (teiksim personu datu bāzē) kaut ko par sevi, tad neko neatradu. Laikam neesmu ne uzņēmējs, ne politiķis ne kāda cita slavenība. Nekas, ar laiku šo kļūdu labosim ;-). Bet ja tur ir dati par 491,112 cilvēkiem, tad es neesmu iekļāvies tajā piektadļā Latvijas iedzīvotāju, kas tur ir apkopoti. Vispār iesaku kā vēl vienu papildus informācijas ieguves avotu.
Vēl informācijas ieguvei var izmantot arī Virtuālo enciklopēdiju: gramata21.lv.

02.03.2008

Teikšu, ka reāls zvērs iepirkās. Nu labi 45nm procesori vēl Latvijā īsti neienācās un tad šobrīd vēl ar 65nm procesoru darbojos, bet pēc kāda laika to nomainīšu, kad būs jaunie pieejami. Tā kā diezgan labi saprotu šo to no tehnoloģijām, tad datorā vienmēr esmu ieguldījis paprāvu naudas summu, jo tas tomēr ir darba instruments (spēles es nespēlēju). Esošā konfigurācija:
Intel Core 2 Duo E6700 2.66GHz
P5E3 DELUXE ASUS S775 IX38 DDR3 SATA2 GBLAN 8-CH HD
WD740ADFD RAPTOR 74GB SATA1.5GB/S 10K RPM 16MB
EN 7200GS/HTD/256M GF 7200GS PCI-E 256MB SILENT DVI/VGA/TV
KHX14400D3K2/2G 2GB 1800MHZ DDR3 NON-ECC CL8 DIMM KIT
SEA BARRACUDA ES 7200.2 750GB SATA2 32MB
APACER 3.5" 16-IN-1 CARD READER BLACK
CHIEFTEC MIDITOWER ATX 400W BLACK/SILVER
DVD-RW
Vēl tur nāk klāt 4 HDD un vēlāk arī jaudīgāks procesors. Uz video karti varat neskatīties kā uz zapiņu - kā jau teicu, tad spēles es nespēlēju ;-).
Man svarīgi ir šie dati:
tomshardware.com/cpu_2007.html
Tātad procesora jauda ir primārais. Sapratu, ka nekāds RAM un nekāds ātrs cietais disks tur nelīdz.
Datorfirma, kas šo monstru sakomplektēja, teica, ka tāds esot man pirmajam un jādodot atsauksmes. Tad redzēs kā lidos. Pagaidām vienkārši ideāli strādāt, jo nekas nebremzē. Pat Firefox lidinās kā nezinu kas - kā īsta uguns lapsa ;-).
Bet pats interesantākais man šķita visā tajā datora pirkumā tas, ka mātes platei līdzi nāca pults. Tagad es uz datora varu strādāt no gultas (nepiesēžoties pie datora). Piemēram, varu ieslēgt/izslēgt datoru tāpat kā televizoru, patīt video tālāk, pauzēt, apstādināt, palaist utt. Visu vēl nesapratu ko tur var darīt, bet laikam jau to neizmantošu - kaut kā nepierasti ;-).
Otrs svarīgs secinājums no tiem vairāku kodolu procesoriem man ir tāds, ka neņemšu 4 kodolu procesoru. Uztaisīju testu ar pašreizējo divkodolu procesoru un secināju, ka man svarīgie procesi (piemēram, JPEG Lossless Rotate) tiek veikti tikai uz viena kodola un līdz ar to man procesora jauda ir noslogota tikai par 55%. Bet ja ņem 4 kodolu procesoru, tad būs vēl ļaunāk - varat tomsharware mājas lapā to PS3 testu paskatīties. Testēju uz PS3 un tur ir tā, ka ja ir tikai Photoshops, tad tiek izmantoti abi porcesori, bet ja palaiž kādu spraudni (plugin), tad atkal tiek izmantots tikai viens kodols. Tā ka, ja jums vajadzīgs dators grafikai (bilžu apstrādei), tad uz vairākkodolu procesoru pusi labāk neskatīties. Pilnīgi pietiek ar diviem kodoliem. Uz viena kodola darbosies Windows un citi procesi, bet uz otra varēsiet veikt fotogrāfiju apstrādi.

19.02.2008

Nu ko, ir pienākusi tā diena, kad oficiāli tiks perzentēta jaunā Tildes Birojs 2008 versija. Tā piedāvās vēl labākus tulkošanas un pareizrakstības rīkus un daudz citu līdzekļu. Pirmo reizi Tildes Birojs 2008 nodrošina automātisku teksta tulkošanu no angļu valodas, kas ļauj uztvert pamatdomu un pārvarēt valodas barjeru. Tildes Biroja Viedtulks tagad tulko frāzes arī no krievu, vācu un franču valodas. Kaut kas jau bija no tā visa redzēts, bet nu jaunā versija tika ilgi gaidīta ;-). Papildus info:
www.tilde.lv
Es visu laiku esmu smējies par japāņu jociņiem (nu tur Takešī pils, kaut kādi šovi utt.), bet šoreiz smējos pilnā rīklē un līdz asarām youtube.com/watch?v=7BtNN6M97q8. Turpat izvēlnē pameklējiet pārējos, kas arī reāli smieklīgi.
Vēl joprojām cilvēki domā, ka no interneta nevar saglabāt fotogrāfijas ja tās ir kaut kādā  veidā aizsargātas. Daži pat izvēlas servisus, kur nestrādā peles labā poga tikai tādēļ, ka nevarēs saglabāt šīs fotogrāfijas, piemēram, fotki.lv, draugiem.lv utt. Tas viss ir pupu mizas, jo ir tāds pārlūks kā Firefox un tam šo labo taustiņu atslēgt nav iespējams. Arī, ja kodā ir ieslēpta tā bilde, tad izvēlamies "View Page Info"/Media un atrodam sev interesējošo attēlu vai ko citu. Grūtāk ir ar flash aplikācijām, jo tad pie media parādās tas flash atskaņotājs. Bet arī tas nav šķērslis. Izvēlamies tādu spraudni Firefoxam kā Live HTTP headers un skatamies kāds pieprasījums iet, lai parādītu uz ekrāna vajadzīgo attēlu. Pagaidām sarežģītākais variants Latvijā ir redzēts šis alexstudio.lv. Sanāk skenēt katru attēlu, lai zinātu konkrētās bildes adresi saglabāšanai. Bet ja ir variants, kad nekas nedarbojas, tad vēl paliek Print Screen ;-). Ir arī programmas, kas ieraksta video no konkrēta laukuma. Tā, ka nevajadzētu domāt, ka kaut kāda aizsardzība spēs apturēt lietotājus no attēlu vai citu mēdiju saglabāšanas.

16.02.2008

Gribu brīdināt, ka iespējams šīs lapas adrese iespējams kādu laiku varēs pazust, tādēļ ja nu kas, tad strādās otra adrese lam.ema.lv. Es te pagaidām sāku pašdarbību un šo to savā dzīvē mainu. Viens no jaunajiem projektiem, kas cerams nenomirs dabīgā nāvē un būs kādam arī vajadzīgs, būt latfoto.lv. Mēģināšu apkopot foto jaunumus un citu noderīgu informāciju, kas saistīta ar fotogrāfiju. Pagaidām tā izskatās, ka tāds projekts Latvijā ir pirmais un arī vienīgais.
Izskatās pirmais micropayment foto pārdošanas saits Latvijā un arī vienīgais Galastock.com, kas piederēja Fotki.lv, ir beidzis savu darbību par to nevienam neko nepaziņojot. Man kā ar labu pieredzi interneta jomā, mārketingā, reklāmā, ekonomikā un visādās citādās zinātnēs, uzreiz bija skaidrs, ka nebūs rentabls tas pasākums (vilciens aizgājis). Nevienu savu fotogrāfiju tur pat neielādēju un izskatās, ka pareizi darīju ;-).
Es analizēju daudz interneta mārketingu, reklāmu utt., tādēļ arī ir jāanalizē meklētāji, jo tie ir viens no svarīgākajiem reklāmas sniedzējiem. Esmu ticis pie delfi meklētāja populārākajiem atslēgas vārdiem, ko gada laikā tauta lietojusi un daži varianti mani izbrīnīja. Bet šoreiz ne par to. Visiem skaidrs, ka no topa nav pazuduši erotikas meklētāji un tie joprojām ir pirmajās vietās. Bet mani pārsteidza, ka meklētājā parādās tāds atslēgas vārds kā gribu.lv. Aizgāju paskatījos un biju šokā. Izrādās tur pat mazgadīgie pokemoni liek savas kailās bildes. Tas kā es to atklāju, lai paliek atkal mans mārketinga noslēpums, bet vienā minūtē jau biju atradis vienas 15 gadīgas meitenes un puiša (no Ludzas) erotisko foto (tā maigi sakot erotisko), jo tur viņi nodarbojās ar seksu. Tad ko tauta par to saka? Te modeļu aģentūrām šuj bumbas par kaut kādiem mazgadīgiem, bet mazgadīgie paši liek savus darbus publiskai apskatei. Visai dīvaina situācija.
Gribat redzēt kā strādā draugiem.lv? Lūdzu skatīties te ;-).

07.02.2008

Vai zinājāt, ka Windows Vistu var uzinstalēt divās minūtēs? Es arī nezināju ;-). Tādēļ paskatieties kā tas pareizi jādara:
youtube.com/watch?v=FVbf9tOGwno
Bet ja godīgi, tad mani māc pārdomas vai instalēt vēl joprojām Windows XP SP2 vai tomēr Windows Vista x64 SP1. Testi laikam tik ātri neparādīsies un nekad to Vistu tā arī neesmu kārtīgi ietestējis, jo XP strādājis bez pārinstalēšanas nu jau vairākus gadus ;-). Tādēļ kāpēc kaut ko mainīt, ja viss strādā un apmierina prasības? Par to 64-bit versiju gan es vēl domāju, jo tomēr performances pieaugums ir. Bet vai to vajaga ziedot dēļ gļukiem un citām neērtībām? Būs laikam grūta izvēle, vēl jo vairāk izlasot šo:
en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_Windows_Vista
Vēl es gribu padalīties ar saiti, kur principā liekas ir aprakstīts visas Windows XP SP2 optimizēšanas iespējas people.overclockers.ru/Zlobnui. Es aptuveni pusi no tā biju izmantojis savai mājas darba stacijai, gadiem vācot info no dažādiem resursiem internetā. Tagad tas viss pieejams vienā vietā. Arī jaunajam datoram liekas pagaidām tomēr likšu šādu optimizētu XP SP2 versiju, jo nav vairs tie gadi, kad interesētu testēšanas darbi ;-).

05.02.2008

Biki te parakājos arhīvos un atradu rēcīgu bildi. Izskatās nekas nav mainījies pa šiem gadiem ;-).
Tātad esmu izturējis fotogrāfu konkursu Alamy.com ar pirmo reizi un tagad varu oficiāli arī viņiem piedāvāt savus darbus ;-). Skatīšos vai viņi tiešām ir tik nopietni kā par viņiem runā un vai tur būs kāda jēga.
Biju pārliecināts, ka dēļ jaunā fotoaparāta nenāksies mainīt datoru, kurš man jau būs kalpojis gandrīz 5 gadus un kurā ir ieguldīti kādi 2000Ls, bet tomēr kļūdījos. Izrādās lielākā mana problēma ar šo jauno aparātu ir tieši fotogrāfiju apstrāde. It kā neko daudz es neapstrādāju un ja ar JPG formātu operēju, tad nav īpašu problēmu un visu var daudz maz izdarīt. Bet kad es te sāku strādāt ar RAW failiem, tad izrādās ja divus tādus nopietnāk apstrādāju, tad pie trešā faila Photoshops vienkārši aizverās. īsti neesmu sapratis kas par vainu, bet laikam vienkāršāk būs nomainīt datoru ;-). Mans nākamais sapņu dators bija ar kādiem diviem procesoriem un kā reizi tagad tirgū tāds ir parādījies: www.techreport.com/14052
Bet tā papētīju, ka tas man būs par skarbu (pārmaksāt nāksies par neko), tādēļ būs jābūt pieticīgākam un nebūšu nekāds maniaks kaut gan kaut ko saprotu no labas tehnikas un spēju to novērtēt ;-). Arī testeri ir atzinuši to sistēmu par labu esam:
www.xtremesystems.org/showthread.php?t=175884
Ja nu kādam ir lieki kādi 3500Ls, tad tādu sistēmu varētu nokomplektēt un strādāt tīri sakarīgi ar grafiku, video un citām lietām. Visi MacOS, Apple u.c. fanāti var atpūsties ;-). Labi jau labi, īstenībā mans sapnis ir kādreiz iegūt šādu sistēmu. Bet tas laikam būs tad nākamais solis. Pagaidām būs jāiztiek ar kādu parastu Intelu ;-).

29.01.2008

Esmu redzējis daudz un dažādus ugunsmūra testus, kur liela daļa tomēr bija daļēji apmaksāta un līdz ar to nebija reāli salīdzināt - testēts bija dažiem ugunsmūriem izdevīgos griezumos. Tagad netīšām uzdūros tādam visai profesionālam testam. Izrādās mans mīļākais ugunsmūris savācis maksimumu ;-). Bet liels pārsteigums ir par pirmo vietu, jo tas ir bez maksas. Tātad ja kādam nepieciešams labs personīgais ugunsmūris un bez maksas, tad iesaku uz šodienu Online Armor Personal Firewall. Uz Windows Vista gan viņš nestrādās, bet gan jau ar laiku būs ;-). Bet paskatieties kurā vietā ir Windows Firewall XP SP2 - jā pareizi, pēdējā ;-).
Kādu laiku atpakaļ Canon piedāvāja noskatīties video kā tiek gatavoti viņu objektīvi (otra daļa un trešā daļa). Tagad arī Discovery Chanel uztaisījis video apskatu par šo procesu. Interesanti likās, ka stikls objektīviem ir viens no dārgākajiem izejmateriāliem pasaulē - ap 1000 USD par kilogramu. Tātad nosverot savu objektīvu mēs aptuveni varam pateikt cik maksā mūsu objektīvs ;-).
Canon ar savu jauno fotoaparāta modeli Canon EOS 450D ir sasniedzis jaunu rekordu Canon digitālo spoguļkameru klāstā pixeļa izmēra lielumā - 5.2µm (mikroni). Tas nebūt nav labi, bet patērētāju tirgus to prasa un tādēļ tiek ražots tas, ko pieprasa. Pārējo Canon modeļu pikseļu izmērus varat salīdzināt šajā manā lapā. Bet izrādās Canon nav vienīgais grēkotājs. Pentax sadarbībā ar Samsungu ir gājuši vēl tālāk un savā 23.4 x 15.6 mm matricā iedabūjuši 14.5 un 14.6 MPix. Kā rezultātā šobrīd absolūtais tirgus līderis ir Samsung GX-20 ar pixeļa izmēru 5.0µm, apdzenot par pavisam niecīgu daļu Pentax K20D. Pie tam tiek solīts paplašināts dinamiskais diapazons un zems trokšņu līmenis - augstākais ISO pieļaujams līdz pat 6400. Tas laikam ir pateicoties 22-bit attēla procesoram. Cik zināms, tad Pentaxam pirmajam bija 22-bit attēla procesors un Canon tikai pēc tam sāka piedāvāt ar savu DIGIC III procesoru 14-bit attēlus. Tā 22-bit attēlu apstrāde dod to plašāko dinamisko diapazonu un zemāku trokšņu līmeni. Bet nevajag visu tā pārvērtēt, jo Canon gala rezultātā sanāk 14-bit RAW fails, kamēr Samsung un Pentax no savas 22-bit attēlu apstrādes galā dabū tikai 12-bit RAW failu, bet JPEG visiem ir vienādi - 8-bit (tas attēlu formāts vienkārši vairāk neatbalsta ;-)).
Nu ko, tas priecē, ka parādās tirgū jauni nopietni konkurenti. Patērētājam no tā būs tikai labāk, jo būs labākas tehnoloģijas par labākām cenām ;-). Tā vien izskatās, ka šobrīd tirgū labākais cenas/rezultāta ziņā tādiem visai prasīgiem fotogrāfiem varētu būt tieši šis Samsung GX-20 modelis. Protams, tur var būt visādi zemūdens akmeņi, ko es šobrīd tehniski nevaru novērtēt, bet tīri teorētiski izskatās ņemams verķis ja iepriekš nekas vēl nav iegādāts ;-).

26.01.2008

Interesants projekts vienam sagadījies ar naudu un slavenībām. Tajā dienā, kad skatījos to lapu, tad jau bija apskatījušies (tajā vienā dienā) 53480 apmeklētāju. Lūk ko nozīmē populārs un interesants projekts ;-).
Esmu redzējis daudz brīnumus kā zīmē ar Photoshop, bet kad vasarā var uzzīmēt ziemu, to gan es vēl nebiju redzējis ;-). Tīri labi un pat ticami sanācis:
seb4d.com/mattepainting_hivers_english.htm
Esmu atkal kārtējo reizi uzrāvies uz vienu lamer saitu. Pat īsti nezinu vai sūdzēt patērētāju tiesību aizsardzības birojā šo gadījumu vai kā kārtīgam Latvietim par to aiziet stūrītī paklusēt ;-)? Kādreiz biju reģistrējies elkorfoto.lv/help/rules pie viņiem kā lietotājs, jo varēju ērti ielādēt bildes internetā un viņi man uztaisa tajā filiālē kur pasūtu. Kad es reģistrējos, tad nebija šāds punkts: Saita administrācija ir tiesīga dzēst to lietotāju profilus, kuri nav apmeklējuši saitu pēdējo 6-šu mēnešu laikā. Bet tagad tāds ir un tā kā biju reģistrējies ar spama e-pastu, tad nekādus brīdinājumus nesaņēmu par lietotāja profila dzēšanu. Tā nu visi mani uzkrātie bonusa punkti (tai skaitā uzvara fotokonkursā) ir dzēsušies un otrreiz es tur nereģistrēšos un bonusus no jauna nekrāšu, jo Latvijā ir pietiekama konkurence šajā jomā ;-). Man lamerīgi šajā gadījumā liekas tas, kā var vardarbīgi piesaistīt apmeklētājus savam portālam/servisam. Kaut ko tādu maksas servisā vēl nebiju redzējis, bet esmu lietojis daudzus servisus. Ja tas būtu bezmaksas pasākums un lietotājs tur tiešām nekādas maksas aktivitātes nebūtu veicis, tad es saprastu, bet te ir klaja ņirgāšanās par lietotājiem....
Jau rakstīju par draugiem.lv Fucker bīstamību. Tad nu Kaspars atsūtīja info par testu ar šo programmu un manas aizdomas piepildījušās ;-).

18.01.2008

Es te spamojot pa internetu netīšām izdomāju vienu lietu. Izrādās esmu pirmais neapzinātais blogeris Latvijā ;-). Visi domā, ka tas ir Laacz ar savu blogu, bet izrādās viņa ieraksti sākās tikai ar 2002. gadu laacz.lv/2002/02/. Arī CooLynX tajā laikā daudz ko spamoja, bet ne bloga formātā. Paskatījos savu arhīvu un secināju, ka spamojis esmu kā īsts blogeris par konkrētu tēmu ;-). Pats gan sevi par blogeri neuzskatu, bet neko darīt - laikam jau esmu zem tās kategorijas pabīdīts, jo atbilstu ļoti daudziem parametriem. Varbūt kāds var atsūtīt datus par kādu citu blogeri, kas sācis vēl agrāk par mani Latvijā spamot - nu tipa blogot ;-)? ASS.lv neskaitās blogs un UL to nevar saukt par pirmo blogu Latvijā, tā ka to varat nesūtīt ;-). Atceros, ka toreiz Latvijas interneta plašumi nemaz nebija tik lieli un daudz maz visus varēja apskriet un izsekot visam līdzi. Bet varbūt kāds mazs blogerīts tomēr bijis, ko neesmu paspējis "apskriet" un apskatīt ;-)? Ā, toreiz es visu lapu taisīju ar rokām (kodu rakstīju pats ar nelielu CooLynX piepalīdzību) un tādēļ varbūt tik šķībi kaut kas izskatās ;-). Tad nebija visādi WordPress, kur tik ņem un raksti. Dienas biznesa mājas lapā atradu rakstu par Blogu tēvu Jornu Bardžeru (Jorn Barger), kas arī esot izdomājis to lietu vai vienkārši iesācis pirmais. Viņa blogam palicis 10 gadi, bet manējam nākošajā mēnesī būs 7 gadi. Nav nemaz tik švaki ;-).

10.01.2008

Daudzi brīnās kādēļ draugiem.lv daži var sasniegt apmeklējuma statistiku vairāku tūkstošu apjomā. Man tas jau sen bija zināms kā to panākt, bet neko nerakstīju par to, jo negribēju to lietu izplatīt, kas bojā visu sistēmu un pat ļaunākais - bojā paša lietotāja profilu. Kādēļ bojā šā lietotāja profilu? Tādēļ, ka es un domāju, ka arī daudzi citi, bloķē šādus lietotājus, lai nebūtu vēlreiz ar šādiem spamotājiem jāsaskaras. Tie ir lameri, kas šādā veidā ar speciālas programmas palīdzību uzdzen sev reitingu (apmeklējumu). Programma jūsu vietā nosūta tūkstošiem vēstuļu ar jūsu sagatavoto tekstu un tas kas saņem to, visticamāk arī apskatās jūsu profilu. Otrs veids kā palielinās statistika, tas ir skatīties ar šīs programmas palīdzību draugu draugu profilus vai visus online esošos. Tie, kam ir pasūtīta statistika, tie atnāks apskatīt arī jūsu profilu. Un tādejādi nekāda sarežģītā viltība tur nav. Programma saucas Draugu Fuckers vai Draugiemfck, ko var lejupielādēt liekas te draugu-fucker-0.7.rar (1 MB). Tur ir vēl programma, kas ļauj apskatīt visas slēptās bildes galerijās, kas jums nav pieejamas, bet es īpaši ar tām programmām neaizrautos, jo pēc faila izmēra un exe var saprast, ka tas ir kaut kāds spyware - nu tipa vīruss. Tādēļ ja lietojat kādu nepazīstamu programmu, tad pārbaudiet ar kādu antivīrusu.  Pats ne vienu ne otru neesmu testējis, bet zinu, ka strādā un man tādas lietas nav vajadzīgas.
Update: Didulis mani pakoriģēja un teica, ka ar antivīrusu programmu šos spyware nevar izķert. Tā arī ir. Piemēram, ja veicat divu programmu apvienošanu vai vēl kādu korekciju, tad antivīrusa programma nenolasa tādu jaunizveidoto failu savā datu bāzē un neuzskata to par vīrusu. Reāli pat ar ugunsmūri būs grūti izsekot kas tur notiek, jo viņš datus var sūtīt uz divām adresēm un tādēļ ja tiešām palaižat šīs viegli pieejamās programmas, tad atslēdzat visus citus procesus un rūpīgi sekojat līdzi kādi procesi tiek palaisti un uz kurieni kādi dati tiek sūtīti. Ne visi ugunsmūri tādu smalku analīzi atbalsta, tādēļ no savas puses varu ieteikt vienu lielisku programmu "What Is Transferring?" Googlē atradīsiet, jo vecajā mājas lapā ir kaut kāda jauna laba programma, bet šo vairs neredz.
Tāpat tur ir kaut kāds Draugiem.lv Statistikas kachaataajs Statistika Draugiem.lv (by xxman).zip (5 MB), bet arī ar to nevajadzētu aizrauties, jo sistēma jau tāpat saglabājas. Vēl man nav ne jausmas vai kāds to programmu nav uztaisījis arī saviem mērķiem - nesūta draugu.lv pieejas datus vēl kādam lietotājam ;-). Tā, ka viss uz jūsu pašu sirdsapziņas. Esmu jūs brīdinājis - es visus šos lamerus bloķēju ;-).
Nu ko? Aparāts man tagad diezgan sakarīgs, atliek vēl tikai sakarīgu objektīvu piepirkt klāt. Jau sāku krāt šim verķim ;-).
Esmu daudz Flash veidotas lapas redzējis un arī Flash foto albūmus, bet neviens man tā īsti nepatika. Ir daudzi apsvērumi kādēļ man tas nepatīk, bet tagad ieraudzīju vienu Web lapu, kas veidota ar Adobe Flex, un savu viedokli nedaudz mainīju. Tā ka ja kāds vēlas sev taisīt Web lapu, kas bāzēta uz Flash, tad noteikti ieteiktu šo variantu.
Pievienoju jaunas sadaļas par foto defektiem un Canon objektīviem. Vēlāk gan jau ka būs vēl sadaļas.
Jūs zināt kā jāstrādā ar zibspuldzi? Jā? Es arī tā domāju, bet izrādās kļūdījos. Lūk kā jāstrādā ;-).

04.01.2008

Izrādās vēsture atkārtojas un manu viedokli par vienu no jaunākajām reitingu/statistikas sistēmām varat lasīt te stats.tunt.lv. Tā neko sev iesāku jauno gadu ;-). Jauns gads, jauna pieredze un jauni lameri ;-).
Es te regulāri nodarbojos ar interneta pētījumiem un analīzi (darbs tāds ;-)), un ja kādreiz varēju izmantot vismaz kaut kādai objektīvai interneta analīzei šo sistēmu, tad tagad ir uzradusies alternatīva un vēl varu izmantot šo Googles risinājumu. Kā, tas darbojas? Lūk kā Alexa strādā ;-). Google principā iedod gandrīz tādu pašu rezultātu ;-). Tā jūs varat salīdzināt daudzus projektus, ja gribat redzēt objektīvu salīdzinājumu nevis statistiku ko jums piedāvā. Ir tādas kompānijas, kas reāli šmaucās un ķer lamerus. Tādas kompānijas man dziļi riebjas. Piemēram, šobrīd aktīvi Latvijā ienākusi Lietuviešu kompānija iks.lt. Viņi tik aktīvi zvanās un piedāvā izvietot reklāmas, ka pat 3 konkrēti pamatoti atteikumi nelīdzēja un arī aprunāšanās ar pašu šefu par šīm interneta lietām nelīdzēja. Izteicu pārmetumu, ka viņi šmaucās ar savu statistiku un viņiem tā nav labāka par abc.lv vai building.lv, kam viņi negribēja piekrist. Tieši otrādi, viņi man cenšas iegalvot, ka viņi jau sen ir apdzinuši šos portālus. Pamatā man rādot Alexa datus. Pirmajā brīdī es pat apstulbu ;-). Bet tad paskatījos, ka viņiem vēl ir lapa lietuviešu valodā un vēl neskaitāmās valodās no kurienes tad arī savācas šī spama statistika. Reālā statistika izskatās aptuveni šādi ;-). Tā, ka neuzķeraties uz šādiem lameru ķeršanas pasākumiem un no vienas vizuāli skaisti noformētas Web lapas neko daudz spriest nevar. Ir man vēl visādi triki kā pārbaudu Web lapas "vērtīgumu", bet tas lai paliek mans komercnoslēpums ;-).

20.11.2008

Es te esmu iecienījis LaCie ārējos cietos diskus fotogrāfiju arhivēšanai, jo samērā lēti un ietilpīgi, kā arī it kā droši skaitās - tipa parastais cietais disks, tikai nav visu laiku pieslēgts pie elektrības un līdz ar to maz kas var saiet grīstē. Tas viss pupu mizas (nu tās tehniskās lietas ;-)), bet reāli var pārsmieties ar viņiem. Piemēram, viens man ir 320GB LaCie ārējais disks, ko dizainējis Porsche:
reviews.cnet.com/lacie-porsche-mobile-hard
Tāds reāli kruts - no nerūsējošā metāla un 4 tādas rieviņas. Es domāju Porsche tur ritīgi bija svīdis lai to izdomātu. Bet tas vēl nekas. Šodien paņēmu jaunāko LaCie cieto disku ar 1 TB ietilpību:
m79.lv/product
un tam dizainu izstrādājis pats Neil Poulton. Kaste gandrīz tāda pati, tikai šoreiz bez nevienas rieviņas un viss nokrāsots melnā krāsā. Plus vēl diodīte zilā apakšā pielikta (tāda pati kā man jau datoram bija). Tagad tik reāli kruta man tie dizaina elementi izskatās ar datora zilām gaismiņām istabā ;-)). Datoram gan vēl parādās arī dzeltenā lampiņa, bet nu kruta viss tas izskatās. Un par ko cilvēkiem naudu maksā? Domāju, ka man vajadzētu ātri mainīt profesiju.

12.11.2008

Sandijs atsūtīja reāli prikolīgu mājas lapu par produtu P.E.N.I.S, jeb (Pārdošanas Efektivitātes Nodrošināšanas Informācijas Sistēmas). Lūk ko rasta viena no darbiniecēm Liene Ozoliņa: "... Ne mirkli nenožēloju savu izvēli par labu P.E.N.I.S. komandai, jo esmu ieguvusi ne tikai jaunas profesionālās izaugsmes iespējas, bet arī jaunus draugus. Tas lielā korporācijā praktiski nebūtu iespējams ...". Lapa pilnīgi jauna un nav skaidrs vai kāds jokojās vai tā tiešām ir patiesība, jo nav īstas kontaktadreses. Piemēram vēl jautrībai: "P.E.N.I.S. prezentācijas ir bez maksas un neaizņems vairāk kā stundu Jūsu laika. Turklāt ir kāda patīkama nianse: pasūtot P.E.N.I.S. uzreiz pēc prezentācijas, mēs dodam 20% atlaidi!
P.E.N.I.S. jaunākās versijas 2.1 cena ir 299 Ls"

Šis vakars man noteikti bija uzjautrinošs. Nez kā uzņēmumi reaģē uz šo piedāvājumu, jo termins ir starptautisks. Bet varbūt pašam nopirkt un tad lielīties kolēģiem, ka man ir P.E.N.I.S. ;-). Vēl izrāvums no ziņas mēdijiem: "Semināra ietavaros mūsu speciālisti veica paraugdemonstrējumus kvalitatīvu biznesa satura vadības sistēmu veidošanā, demonstrējot P.E.N.I.S. iespējas."

27.10.2008

Interesanti, ka par tām bumbām jautājums tika uzdots arī šīs nedēļas nogales "Prāta bankā". Nez vai kāds no jautājumu sastādītājiem lasīja šo iepriekšējo ierakstu vai kā savādāk bija īpaši erudīts un pats izdomāja ;-)?
Vienkārši gribējās uzrakstīt par manuprāt visai interesantu projektu mama.lv. Izstrādājuši "Latvijas Tālrunis", bet tas nedarbojās kā parasta uzņēmumu datu bāze. Viņi kaut kādu universālu sistēmu uztaisījuši, kas meklē arī Latvijas internetā piedāvātos pakalpojumus - tur kur ir uzraksts Google, tur zem tā tiek ņemti kaut kādā veidā meklētie rezultāti no Google. Es tikai neesmu iedziļinājies un sapratis kā viņš tos rezultātus atlasa, jo viss pēc kārtas tur netiek atlasīts. Tādēļ arī liekas visai interesanta sistēma. Ja nu jums galīgi tā sistēma nešķiet interesanta, tad varat mēģināt piedalīties konkursā.

18.08.2008

Kādēļ Krievija bruņojas? Man liekas skaidrs kādēļ Krievija jūtas tik visu vareni, ka var uzšķaudīt NATO, valstu neatkarībai un vispār visam, ko pārējā pasaule viņiem saka. Kā jau agrāk esmu rakstījis, tad prātā visādas muļķības neturu, bet tikai globālus faktus, ko pēc tam var salikt pa plauktiņiem un no kā varētu izvilkt skaidrību. Jau rakstīju par babu Vangu un tā ziņa izplatījusies visā Latvijas internetā (cerams aizies arī līdz krieviem un viņi apdomās ko dara un ka nevienam 3 Pasaules karš nav vajadzīgs). Un kādēļ tad Krievija jūtas tik visu varena? Tādēļ, ka viņiem ir labākās izstrādes kara tehnikā (viņi tā domā):
db.lv/Default2.aspx?ArticleID=2e5a1031
1tv.ru/news/n108915
svetki.lv/112251
db.lv/Default2.aspx?ArticleID=a28135e6
nato.lv/krievija.htm
Kā uzsver krievu militāristi, jaunās raķetes palaišanas gadījumā spēj apiet visas līdzšinējās pretaizsardzības sistēmas un var nest trīs kodolgalviņas.
Izmēģinājumi notikuši laikā, kad Krievijas amatpersonas atkārtoti kritizējušas ASV par plāniem izvietot pretraķešu aizsardzības sistēmu Polijā un Čehijā. Kremlis uzsver, ka Vašingtona ignorē Krievijas bažas, tāpēc šai rīcībai tiek gatavoti militāri pretsoļi.
----------
Līdz ar to arī ir visatļautība. Jau pagājušā gadā lasīju un brīnījos, ka Krievija reāli kaut kā saspiedusies, ka veic tik nopietnu bruņošanos - viņiem tak neviens neuzbruks. Bet tagad skaidrs - viņiem ir interese uzbrukt visiem pārējiem un parādīt kurš te Pasaulē ir saimnieks. Es ļoti ceru, ka šoreiz man nav taisnība un ka viss būs labi.

08.08.2008

Es ļoti ceru, ka nepiepildīsies Babas Vangas pareģojumi, jo viņa pareģoja šā gada augustā praktiski 3 Pasaules kara iesākuma cēloni. Un ļoti cerēju, ka augusts paies mierīgi, bez starpgadījumiem, bet izskatās, ka tā nebūs viss:
delfi.lv/article.php?id=21580821
Kad Vanga bija dzīva, tad praktiski viss ko viņa pareģojusi, tas ir piepildījies. Viņa ir mūsu laiku spēcīgākā pareģotāja. It kā negribas ticēt visādiem šitādiem brīnumiem, bet ja kaut kas sāk piepildīties, tad gribi tici, gribi netici. Lūk Vangas pareģojumi:
img87.imageshack.us/vangazs9.jpg
Izskatās šausminoša nākotne. Ja tā ir taisnība, tad pēc pāris gadiem Eiropas kā tādas praktiski vairs nebūs un mēs esam Eiropā... Vairāk par Vangu varat lasīt te en.wikipedia.org/Baba_Vanga
Jā un es vēl ceru, ka Ķīnā olimpiskās spēles norisināsies mierīgi, bez starpgadījumiem.

02.08.2008

Visai interesants veids kā cīnīties ar spameriem - tas ir ar viņu pašu metodēm - piesārņot viņu datu bāzi ;-). Ja kādam interesē, tad varat pamēģināt ievietot savā mājas lapā spampoison.com. Es gan nezinu vai e-pastu skenētāji uzreiz neieliek šādu adresi melnajā sarakstā, ko nevajadzētu skenēt, bet varbūt arī tā sistēma strādā un nobloķēt nav iespējams ;-).

25.07.2008

Man likās, ka ir tāda interneta adrese www.pieroc.lv, bet izrādās nav vai arī ir kārtīgi "pierakta" ;-). Pat paroli prasa lai kaut kam tiktu klāt ;-).
Googles SEO ir viens no aktuālākajiem interneta mārketinga jautājumiem, kam interesē Web lapas apmeklējums. Esmu daudz lietas lasījis un pētījis, kur liela daļa ir patiesības, bet vienu lietu es izdomāju pats, jo par to neviens neraksta. Un man ir tādas aizdomas, ka tas ir viens no būtiskākajiem momentiem, lai tavas lapas ieraksts parādītos augstāk nekā pārējie. Triks ar daudz blogeru norādēm ar konkrētiem atslēgas vārdiem uz vajadzīgo lapu ir atkosts un google uz to ir noreaģējusi mainot nedaudz algoritmu, lai tas efekts nebūtu tik skarbs. Protams, tas arī ir labs veids, kā panākt popularitāti, jo ja pārbaudām nu jau nezinu cik ilgi slaveno meklēšanas vārdu cūka, tad redzam, ka Kalvītis joprojām ir pirmajā vietā ;-). Bet tur domāju ir vēl viens triks kādēļ Kalvītis nepamet pirmo vietu. Izrādās google kaut kādā veidā skaita izejošos klikšķus uz konkrēto atrasto rezultātu. Un tā kā visiem ir interesanti kādēļ Kalvītis ir cūka, tādēļ arī tiek spiests uz tā atrastā rezultāta un tā popularitāte tikai pieaug. Vēl man galīgi nav skaidrs pēc kāda principa google skaita tos izejošos klikšķus, bet skaita ļoti efektīgi un precīzi. Paskatījos google statistikā par savu mājas lapu google.com/tools un tur konkrēti tika uzrādīts Top search queries ar kādiem atslēgas vārdiem, kādā laikā, no kuras valsts utt. tika atrasta mana mājas lapa. Bet tas nav viss. Tur ir ļoti daudz noderīgas informācijas par jūsu mājas lapu. To lieliski var analizēt un saprast kā labāk rīkoties tālāk. Piemēram, ļoti laba sadaļa ir What Googlebot sees. Tur var apskatīties ar kādiem atslēgas vārdiem tiek pāradresēts uz jūsu mājas lapu un pats galvenais atslēgas vārdu tops – mājas lapā kopumā un no citām mājas lapām uz jūsu. Tātad ja jūsu mājas lapa satur daudz spama un nekā interesanta tur nebūs, tad google, pēc visai sarežģīta algoritma to atfiltrēs un jūsu teksti nebūs starp sākuma rezultātiem. Kā jau minēju, tad viens būtisks elements ir tieši šie klikšķi uz atrastajiem rezultātiem – jo precīzāk atslēgas vārds atbildīs saturam, jo ar laiku viņš saglabās līderpozīcijas starp atrastajiem rezultātiem pēc šī atslēgas vārda.

17.06.2008

Bā, cik mūsdienās vienkārši atjaunot (updeitot) BIOSu. Es te sagatavoju būtojamās disketes plus vēl visādu drazu un taisījos no DOSa ar komandiņām piestrādāt, bet izrādās manai mātes platei tagad ir tāda taustiņu kombinācija kā Alt+F2 un šis tur palaiž kaut kādu EZ Flash. No mana USB atmiņas moduļa tiek nolasīts vajadzīgais ROM fails un viss manā vietā tiek izdarīts. Tagad BIOSu varu tādā veidā kaut vai katru dienu atjaunot ar tik elementārām darbībām ;-).
Es fotokonkursos īpaši vairs nepiedalos (jau labu laiku) un visu laiku nākas kaut kādā veidā tomēr tajos parādīties. Latvijā te populārs bija palicis žurnāls "Mans mazais", kur manas bildes tika iesūtītas un gūtas uzvaras, bet tas nav tik interesanti. Mani sašokēja kāds cits fotokonkurss Anglijā, kur es noteikti savas bildes neesmu sūtījis un domāju, ka kāds cits arī ne. Gribēju uzrakstīt informāciju par šo fotokonkursu, bet, ak, tavu izbrīnu – mana bilde jau priekšā, bet iesūtījis neko neesmu ;-).
latfoto.lv/take_a_view.jpg
Pati Web lapa te: take-a-view.co.uk
Fotogrāfijā redzama mana sieva ar savu ziepju trauku, kas fotografēta uz jūras fona. Nekā sarežģīta, lai tiktu atkal kādā fotokonkursā "na haļavu" ;-).

11.06.2008

Kuda mir kaķitsa? Ja kādreiz spamoja visādi ārzemnieki, tad tagad to sākuši darīt latvieši. Labi, es vēl saprotu, ka to varētu darīt kaut kādas mazās kompānijas/privātpersonas, kuras rītā var aizklapēt ciet, bet šorīt man atnāca spams no Baltijas Biznesa Skolas (www.bbsriga.eu) un no tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktora Arņa Kaktiņa (www.skds.lv). Visai prestižas iestādes un arī nodarbojas ar nelegālu e-pasta iepirkšanu uz kurieni sūtīt savu spamu. Vēstules teksts arī sagatavots atbilstoši labākajiem spama standartiem: "Beidzot Tev tiek dota iespēja". Beidzot varu saņemt spamu savā e-pasta kastē arī no savējiem ;-)?
Ar iepriekšējā ieraksta agregātu beigās sanāca tā, ka viņi man paši piezvanīja un saka, ka PapyPal nogļukojis. Es savukārt saku, ka viņiem pašiem sistēma gļukaina. Beigās vienojāmies, ka viņš vēl vienu rēķinu uzraksta un to tad arī apmaksāju. Pati iekārta darbojas nevainojami - vienkārši patīk. Ir viens gļuks ar pogām, ka viņas pārāk izvirzītas uz āru un ja kaut kur ieliekat, tad viņas spaidās un to iekārtu rausta - tātad tērē baterijas. Bet ieliku stingrākā apvalkā un izskatās viss ok.

29.05.2008

Manā 10 gadus interneta iepirkšanās vēsturē pirmo reizi ir noticis nereāls brīnums - 500 dolāru vērts pirkums atnācis bez maksas ;-). Parasti jau pārdevēji centušies kaut kā apšmaukt pircēju, jo otrreiz pircējs tur diez vai atgriezīsies (interneta plašumi to atļauj). Bet gadījums, kad preci atsūta bez maksas, man sanācis pirmo reizi. Lieta tāda, ka iepriekšējā fotosesijā mani daļēji pievīla iepriekšējais atmiņas bloks APACER SHARE STENO CD311 40GB USB. Viss it kā bija labi, bet vienā reizē kaut kā nebija pārkopējis visas bildes, un jūs jau ziniet cik sāpīgi ir zaudēt fotogrāfijas ;-). Vēl arī ar 40GB sāka palikt par maz un tad nu ar steigu sāku meklēt ko vietā (labākais kas tirgū tagad ir), un par labāko atzinu Sanho 160GB HyperDrive COLORSPACE O. Bija vēl citas alternatīvas, bet katram modelim man nepatika kaut kādi gļuki vai "bonusi", kas man nebija vajadzīgi. Arī šim modelim ir gļuks – pogas par daudz uz āru un viņš slēdzas iekšā nevietā (tas ir tērē lieki elektrību).
Bet kā tad man izdevās šo aparātu nopirkt bez maksas? Ļoti vienkārši – atradu interneta veikalu, kur gribēju to aparātu nopirkt un veicu maksājumu ar PayPal. Bet PayPal sistēma ir piesieta pie manas Visa kartes, kuru es nebiju pārbaudījis un tai pirms mēneša bija beidzies derīguma termiņš. Tad nu es veicot maksājumu, dabūju atcelt to pasākumu, jo bija jādabū jauna kredītkarte, ko piesiet pie PayPal konta. Sabēdājies, ka tik ātri netikšu pie vēlamā cietā pārnēsājamā diska, jau veicu operācijas jaunas kredītkartes iegūšanai. Bet tikmēr skatos, ka man ir atsūtīts apsveikums – tas ir paldies par pirkumu. Domāju, ka kaut kāds autoatbildētājs un nelikos ne zinis. Bet tad atnāca otrs paziņojums, ka iekārta izsūtīta un mans tracking numbers ir tāds un tāds. Domāju aiziešu apskatīties, bet tur nekā izsekojama nebija (parasti var izsekot kur iekrauts, kur nokļuvis utt.). Tas laikam tādēļ, ka sūtīju ar kaut kādu parasto ASV Express mail sistēmu, kas pie mums skaitās parastais pasts. Domāju, ka atkal gļuks un nespēju noticēt, ka tiek izsūtīta prece bez apmaksas. Neko nelikos ne zinis un kārtoju tālāk savu kredītkarti. Bet pēc pāris dienām šie raksta, ka sūtījums piegādāts. Sapratu, ka gribēja tikt vaļā no mana "uzkārušā" pirkuma un vienkārši ieķeksēja pareizās vietās, lai pazustu tas pirkums no viņu sistēmas. Neko daudz neuztraucos, jo nekas nebija pienācis (piegādāts ;-)). Bet tad pēc vēl pāris dienām (10 dienas pēc pirkuma) atnāk paziņojums no pasta, ka jānāk pakaļ sūtījumam un jāapmaksā muita. Es apstulbu un vēl joprojām neticēju, ka tas tā var notikt. Vēlreiz pārbaudīju savu kontu un PayPal sistēmu, bet nekāda rezervētā maksājuma nav (rezervētās summas). Šodien saņēmu to iekārtu un tagad nezinu ko darīt. Ja es eju vēlreiz tajā veikalā un gribu apmaksāt pirkumu, tad tas nav iespējams, jo varu tikai nopirkt jaunu iekārtu un tad vēlreiz apmaksāt (vai neapmaksāt un atkal saņemt par velti ;-)). Vai ir kādi ieteikumi kā to naudu tagad pārskaitīt par piegādātu pirkumu?
Drošības apsvērumu dēļ es nepublicēšu šo interneta veikalu, jo tad tur sagāzīsies tauta un visi gribēs izmēģināt "gļuku" sistēmā un man vēl piešūs lielākas bumbas nekā tagad to varētu izdarīt ;-). Varu tikai pateikt, ka tas ir ASV veikals un paciņa atceļoja no turienes. Lūk, ko nozīmē automatizēta un uz hakeriem nepārbaudīta iepirkšanās sistēma ;-). Kaut gan es neko nelauzu un viss sanāca netīšām.

18.05.2008

Interesanta asociācija, kas cīnās par sieviešu un vīriešu vienlīdzību tera.ca. Un šoreiz par to, lai arī sievietes var staigāt ar kailu augšu tāpat kā vīrieši ;-). Viņi cīnās par to, lai sieviešu krūtis nebūtu seksualitātes objekts. Nu es nezinu - varbūt sievietēm var mainīt domāšanu, bet manējo vairs ne ;-))). Ge ge. Man tas tomēr liekas tāpat kā acis, kājas vai vienalga kas no cilvēka - tāds kā seksualitātes objekts ar ko var "pazīmēties" un piesaistīt uzmanību. Visticamāk krūtis sāka slēpt dēļ tā, ka ne visām viņas bija gaumīgas/izskatīgas, un lai nebūtu diskriminācija, tad to vienkārši sāka apģērbt ;-). Nu nezinu - vispār lai cīnās un iespējams pēc 50 gadiem visi tā staigās. Tur ir arī informācija par skandalozo notikumu, kad 19 gadīgā karsējmeitene Victoria Schattauer nofotografēja sevi un savu 15 gadīgo draudzeni puskailu un ievietoja internetā. Pasaulē to uzskatīja par nelegālu pasākumu, bet šī asociācija cīnās par to, lai tas viss būtu legāls un meitenes tā varētu staigāt ikdienā - uz veikalu, braukt ar riteni, iet uz skolu, slimnīcu, hokeju utt. Vienkārši džeki to var, bet kādēļ lai meitenes to nedrīkstētu - kaut kāda nevienlīdzība sanāk ;-).

11.04.2008

Tātad šodien beidzot tiku ar grūtībām pie sen jau noskatītā Intel Procesora Intel Core 2 Duo E8500, 3.16GHz/1333/6M. Var just vēl kārtīgu veiktspējas pieaugumu foto apstrādē, salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes procesoru. Šis ir ražots pēc 45 nanometru tehnoloģijas un tādēļ ir ne tikai ātrāks, bet arī tērē mazāk elektrību (gan jau gada laikā uz to arī kādu latu var ietaupīt ;-)). Vispār zvērs. Photoshopā procesi lidinās tikai tā. Vairs nav jāsēž minūti kamēr viņš man lielai bildei izdomās kas jādara ;-). Tagad, kad esmu to procesoru dabūjis, varu to rekomendēt arī pārējiem, jo šobrīd viņu nemaz nevar nopirkt. Pirmā partija pazuda divās stundās. Domāju, ka šī partija arī tika izķerta līdzīgā ātrumā ;-).

28.03.2008

Nu tad beidzot laikam būšu pilnībā apgreidojies tehnikas ziņā, lai normāli strādātu ar lielā izmēra bildēm. Tagad te visas bildes kaut kādas niecīgas liekās ;-).
Mans jaunākais pirkums ir 26 collu NEC LCD monitors.
necdisplay.com/Products
Vienkārši fantastika. Krāsas pagaidām apmierina un vēl pētīšu vai šis nehaltūrē salīdzinot ar manu CRT monitoru ;-). It kā šim krāsu spektrs ir nežēlīgi liels. Vairāk par to var palasīt te:
latfoto.lv/fototehnika/labaka-profesionala-tft-lcd-monitora-izvele-digitalajam-fotografijam.html
Tā nedaudz parēķināju cik pēdējos mēnešos esmu iztērējis tehnikai, tad mati ceļas stāvus. Tātad nopirkts ir Canon 1Ds Mark III (ar pulti), Canon EF 85mm f/1.2 L, Canon USM 100mm f/2.8 Macro, Canon Speedlite 580 EX II, 16 GB CF atmiņas kartes ātrās, Monitors, mobilais telefons Sony Ericson P1i ar GPS wayfinder, skeneris Canon CanoScan LiDE, Samsung lāzerprinteris, jauns dators, pele un varbūt vēl visādi sīkumi, kā arī viss vēl nav sapirkts ko gribu. Ja tā rupji rēķina, tad velk jau tuvu 10000 Ls. Būšu visus iekrājumus iztērējis un būs smagi jāstrādā, lai to visu atpelnītu.

22.03.2008

Esmu šokā par Google meklēšanas algoritmu. Daudz par to SEO (Search engine optimization) esmu lasījis, bet nebiju domājis, ka PR (Page rating) nekādu lielo efektu nedod. Palaidu savu jauno projektu ar diezgan labi salāgotu HTML un citām fīčām, kur PR ir 0, bet meklētājos esmu pirmajās vietās. Dienā apmeklējums ir virs 100 unikālo hostu (~1000 kliku pa lapu) un lielākā daļa nāk no google meklētāja. Ja viss ir tik vienkārši un PR neko nenozīmē, tad nākotnē visādi blogi un tamlīdzīgi Webi izkonkurēs nopietnos portālus. Vēl nāksies pafunktierēt kādēļ tāda situācija, jo īsti skaidrs man nepalika, kas tad dod to lielāko labumu. Cerams tas nav reklāmas laukumu "nopelns", jo lielajos portālos to ir vairāk nekā saprašanas - tātad resurss nav visai "tīrs". Tieši tādēļ man liekas arī Wikipedia parasti ir pirmajās vietās - "tīra" informācija. Bet tā ir tikai mana informācija (filozofija), jo nekur neko tādu SEO web lapās neesmu lasījis. Protams, darbojas arī visi citi jau atklātie darbības principi, bet kaut kas man tomēr ar aprēķiniem tur nesanāk.

18.03.2008

Latvijā ir visai interesanta situācija - ka tik kādam kaut ko nospert. Negribētos tādu vārdu lietot, bet šoreiz man atkal gribās šo vārdu lietot. Kādreiz uzsāku aktīvu diskusiju par to, ka tiek zagtas idejas (pat konkrētas vietas ko konkrētā brīdī fotografēt) fotogrāfijās no latviešu fotogrāfiem, bet par to lielākā daļa tikai pasmējās. Tomēr kustība notikusi un tam sākuši pievērst arvien vairāk uzmanību. Man jau vienalga - es savas vienkārši kopējamās idejas esmu iemācījies pareizi realizēt, bet pārējie lai dara kā grib.
Tagad sākusies otra kustība - fotogrāfu mājas lapu veidošana. Pirms kāda laika sanāca te asas diskusijas fotogrāfu starpā un kā nopietnākais konflikts bija viena populāra fotogrāfa mājas lapas pārkopēšana un otra populāra fotogrāfa mājas lapas izveidošana (pat ar konkrēti uzzīmētiem dizaina elementiem, pat nerunājot par ideju). Izskatās, ka arī mani funktieri kādam ir jākopē un tas nav visai patīkami. Gada sākumā palaidu savu jauno projektu http://LatFoto.lv, ko nekur īpaši nereklamēju un veidoju uz Joomla bāzes. Kādēļ Joomla? Tādēļ, ka pētīju tos dzinējus kādus divus gadus un manām idejām vispiemērotākā izrādījās Joomla (arī ne pilnībā apmierināja). Arī Latvijā pētīju mājas lapas, kas uz šo dzinēju ir veidotas, un kopā kādas 3 bija atrodamas (ne foto lapas). Visādi Aizkraukles rajona pašvaldību portāli un tamlīdzīgi Web risinājumi, piemēram: aizrp.lv
matejs.lv
picaso.lv
egold.lv
combo.lv
garumzimju.info
netiek skaitīti, jo tur tak neviens no Web izstrādātājiem nav klāt stāvējis un neizskatās nopietni. Starp citu kā tāda kristīgā organizācija kā Matejs tā var nodarboties ar Dieva baušļu zākāšanu? Bija tak teikts, ka tev nebūs zagt? Bet te ir paņemts gan dzinējs bez atsauces, gan arī dizains. Bet varbūt viņi tomēr ziedoja labdarībai arī no savas puses www.joomlalv.org un dizaina izstrādātājiem? Oi ne par to es gribēju rakstīt - gribēju rakstīt par latviešiem un speršanu (pats arī neesmu bez grēka ;-)).
Tagad kāds mēnesis pagājis, kopš manas jaunās mājas lapas izveides, un foto lapas uz Joomla bāzes saradušās kā sēnes pēc lietus. Jā, tieši foto lapas nevis kādas citas ;-). Vai tiešām Latvijā visi tik aprobežoti, ka savu neko nevar izdomāt? Vai tiešām esmu veicis kādu reklāmas kampaņu?
Ir pieejami vairāki simti bezmaksas risinājumu opensourcecms.com un varēja taču katrs sev piemeklēt piemērotāko? Teiksim programmētāji iesaka Drupal, blogotāji neko labāku par WordPress nav redzējuši. Pat paskatoties www.joomla.lv var secināt, ka Drupal rullē ;-).
Tas es tā pie sevis šoreiz pārdomāju un man jau nekāds gabals no tā nenokritīs ;-). Tāpat rezultāti būs tiem, kas strādās un patīkami, ka esmu iesācis jaunu kustību Latvijā - Joomla kustību ;-). Vismaz kāds labums foto nozarē Latvijā. Tā, ka neņemat ļaunā - es tā skaļi atkal pabļaustījos ;-).

14.03.2008

Jau ilgi gaidīju, kad Google ieviesīs savā meklēšanas sistēmā vienu fīču - resursu meklēšana pēc datumiem vai vismaz pēc dienām (vecuma). Tad nu beidzot tādu variantu sagaidīju, bet tas liekas nav tas ko domāju. Piemēram, meklējot Latvija, mēs atrodam visus rezultātus uz Latviju, kas ir bijuši aktīvi pēdējo 24 stundu laikā. Kaut kā ne tā. Vajadzēja būt tikai tiem rezultātiem, ko Google pēdējo 24 stundu laikā pievienojusi savai datu bāzei. Tad būtu tas, ko vēlos ;-). It kā news.google.com piedāvā kaut kādu šķirošanu pēc datumiem, bet tas ir tikai ziņas - tātad resursi, ko Google uzskata par ziņām. Nu nekas. Gan jau sagaidīšu arī sev vēlamo variantu, jo tas jau nav tik sarežģīti.
Nepamanīju kurā brīdī tas notika, bet inbox.lv tagad piedāvā 10 GB pasta kastītes ietilpību bez maksas. Būtu vēl foto glabāšanas ietilpību no 1 GB līdz 10 GB palielinājuši, tad vispār būtu ideāli ;-).

08.03.2008

Visu laiku domāju, ka Moneybookers oficiālā pārstāvniecība ir Anglijā, bet laikam kļūdījos. Ja jūs veicat adreses pārbaudi, tad viņi vēstuli sūta no Zagrebas (Horvātijas). Pēdējā laikā džeki tur kaut kā iebremzē un arī PayPal kaut kādas mistiskas drošības pārbaudes veic.
Diezgan interesanta lapa ir netvibes.com. Tipa izveidojiet savu Web lapu (to ko gribat katru dienu lasīt) un nav jāskraida pa vairākām lapām, jo tajā atradīsiet visu nepieciešamo. Kaut kas līdzīgs ir arī Googlei.
Kādu laiku atpakaļ Latvijā it kā progresīvs meklētājs ienāca Siets.lv. Šobrīd es skatos, ka tas ir miris dabīgā nāvē un vietā parādījies latne.lv beta versijā. Kādēļ kaut kas tāds ir vajadzīgs, ja mums jau ir google.lv ;-)? Gluži vienkārši - tas ir Lursoft papildinājums meklētājam un ļoti labs papildinājums. Es pat teiktu, ka var daudz vairāk atrast nekā google, jo tiek izmantota jauno reģistrēto domēnu datu bāze un daudzas citas datu bāzes, kas nav pieejamas Googlei. Ļoti interesanti var sekot līdzi jaunām Web lapām, kas ievietotas i-Katalogā: latne.lv. Tur ir arī citas sadaļas pa kurām iespējams meklēt, piemēram, zemesgrāmata, CSDD, uzņēmumi, bilances, personas, laikraksti utt. Protams, viss tur nebūs bez maksas, bet ja googlē kaut ko nevarēsiet atrast, tad te būs papildus datu bāze kurā meklēt nepiecišamo informāciju un ja informācija par maksu, tad attiecīgi to iegādāties. Tur pieejami arī dati par Lietuvu un Igauniju. Izmēģinot meklēt kaut ko konkrēti (teiksim personu datu bāzē) kaut ko par sevi, tad neko neatradu. Laikam neesmu ne uzņēmējs, ne politiķis ne kāda cita slavenība. Nekas, ar laiku šo kļūdu labosim ;-). Bet ja tur ir dati par 491,112 cilvēkiem, tad es neesmu iekļāvies tajā piektadļā Latvijas iedzīvotāju, kas tur ir apkopoti. Vispār iesaku kā vēl vienu papildus informācijas ieguves avotu.
Vēl informācijas ieguvei var izmantot arī Virtuālo enciklopēdiju: gramata21.lv.

02.03.2008

Teikšu, ka reāls zvērs iepirkās. Nu labi 45nm procesori vēl Latvijā īsti neienācās un tad šobrīd vēl ar 65nm procesoru darbojos, bet pēc kāda laika to nomainīšu, kad būs jaunie pieejami. Tā kā diezgan labi saprotu šo to no tehnoloģijām, tad datorā vienmēr esmu ieguldījis paprāvu naudas summu, jo tas tomēr ir darba instruments (spēles es nespēlēju). Esošā konfigurācija:
Intel Core 2 Duo E6700 2.66GHz
P5E3 DELUXE ASUS S775 IX38 DDR3 SATA2 GBLAN 8-CH HD
WD740ADFD RAPTOR 74GB SATA1.5GB/S 10K RPM 16MB
EN 7200GS/HTD/256M GF 7200GS PCI-E 256MB SILENT DVI/VGA/TV
KHX14400D3K2/2G 2GB 1800MHZ DDR3 NON-ECC CL8 DIMM KIT
SEA BARRACUDA ES 7200.2 750GB SATA2 32MB
APACER 3.5" 16-IN-1 CARD READER BLACK
CHIEFTEC MIDITOWER ATX 400W BLACK/SILVER
DVD-RW
Vēl tur nāk klāt 4 HDD un vēlāk arī jaudīgāks procesors. Uz video karti varat neskatīties kā uz zapiņu - kā jau teicu, tad spēles es nespēlēju ;-).
Man svarīgi ir šie dati:
tomshardware.com/cpu_2007.html
Tātad procesora jauda ir primārais. Sapratu, ka nekāds RAM un nekāds ātrs cietais disks tur nelīdz.
Datorfirma, kas šo monstru sakomplektēja, teica, ka tāds esot man pirmajam un jādodot atsauksmes. Tad redzēs kā lidos. Pagaidām vienkārši ideāli strādāt, jo nekas nebremzē. Pat Firefox lidinās kā nezinu kas - kā īsta uguns lapsa ;-).
Bet pats interesantākais man šķita visā tajā datora pirkumā tas, ka mātes platei līdzi nāca pults. Tagad es uz datora varu strādāt no gultas (nepiesēžoties pie datora). Piemēram, varu ieslēgt/izslēgt datoru tāpat kā televizoru, patīt video tālāk, pauzēt, apstādināt, palaist utt. Visu vēl nesapratu ko tur var darīt, bet laikam jau to neizmantošu - kaut kā nepierasti ;-).
Otrs svarīgs secinājums no tiem vairāku kodolu procesoriem man ir tāds, ka neņemšu 4 kodolu procesoru. Uztaisīju testu ar pašreizējo divkodolu procesoru un secināju, ka man svarīgie procesi (piemēram, JPEG Lossless Rotate) tiek veikti tikai uz viena kodola un līdz ar to man procesora jauda ir noslogota tikai par 55%. Bet ja ņem 4 kodolu procesoru, tad būs vēl ļaunāk - varat tomsharware mājas lapā to PS3 testu paskatīties. Testēju uz PS3 un tur ir tā, ka ja ir tikai Photoshops, tad tiek izmantoti abi porcesori, bet ja palaiž kādu spraudni (plugin), tad atkal tiek izmantots tikai viens kodols. Tā ka, ja jums vajadzīgs dators grafikai (bilžu apstrādei), tad uz vairākkodolu procesoru pusi labāk neskatīties. Pilnīgi pietiek ar diviem kodoliem. Uz viena kodola darbosies Windows un citi procesi, bet uz otra varēsiet veikt fotogrāfiju apstrādi.

19.02.2008

Nu ko, ir pienākusi tā diena, kad oficiāli tiks perzentēta jaunā Tildes Birojs 2008 versija. Tā piedāvās vēl labākus tulkošanas un pareizrakstības rīkus un daudz citu līdzekļu. Pirmo reizi Tildes Birojs 2008 nodrošina automātisku teksta tulkošanu no angļu valodas, kas ļauj uztvert pamatdomu un pārvarēt valodas barjeru. Tildes Biroja Viedtulks tagad tulko frāzes arī no krievu, vācu un franču valodas. Kaut kas jau bija no tā visa redzēts, bet nu jaunā versija tika ilgi gaidīta ;-). Papildus info:
www.tilde.lv
Es visu laiku esmu smējies par japāņu jociņiem (nu tur Takešī pils, kaut kādi šovi utt.), bet šoreiz smējos pilnā rīklē un līdz asarām youtube.com/watch?v=7BtNN6M97q8. Turpat izvēlnē pameklējiet pārējos, kas arī reāli smieklīgi.
Vēl joprojām cilvēki domā, ka no interneta nevar saglabāt fotogrāfijas ja tās ir kaut kādā  veidā aizsargātas. Daži pat izvēlas servisus, kur nestrādā peles labā poga tikai tādēļ, ka nevarēs saglabāt šīs fotogrāfijas, piemēram, fotki.lv, draugiem.lv utt. Tas viss ir pupu mizas, jo ir tāds pārlūks kā Firefox un tam šo labo taustiņu atslēgt nav iespējams. Arī, ja kodā ir ieslēpta tā bilde, tad izvēlamies "View Page Info"/Media un atrodam sev interesējošo attēlu vai ko citu. Grūtāk ir ar flash aplikācijām, jo tad pie media parādās tas flash atskaņotājs. Bet arī tas nav šķērslis. Izvēlamies tādu spraudni Firefoxam kā Live HTTP headers un skatamies kāds pieprasījums iet, lai parādītu uz ekrāna vajadzīgo attēlu. Pagaidām sarežģītākais variants Latvijā ir redzēts šis alexstudio.lv. Sanāk skenēt katru attēlu, lai zinātu konkrētās bildes adresi saglabāšanai. Bet ja ir variants, kad nekas nedarbojas, tad vēl paliek Print Screen ;-). Ir arī programmas, kas ieraksta video no konkrēta laukuma. Tā, ka nevajadzētu domāt, ka kaut kāda aizsardzība spēs apturēt lietotājus no attēlu vai citu mēdiju saglabāšanas.

16.02.2008

Gribu brīdināt, ka iespējams šīs lapas adrese iespējams kādu laiku varēs pazust, tādēļ ja nu kas, tad strādās otra adrese lam.ema.lv. Es te pagaidām sāku pašdarbību un šo to savā dzīvē mainu. Viens no jaunajiem projektiem, kas cerams nenomirs dabīgā nāvē un būs kādam arī vajadzīgs, būt latfoto.lv. Mēģināšu apkopot foto jaunumus un citu noderīgu informāciju, kas saistīta ar fotogrāfiju. Pagaidām tā izskatās, ka tāds projekts Latvijā ir pirmais un arī vienīgais.
Izskatās pirmais micropayment foto pārdošanas saits Latvijā un arī vienīgais Galastock.com, kas piederēja Fotki.lv, ir beidzis savu darbību par to nevienam neko nepaziņojot. Man kā ar labu pieredzi interneta jomā, mārketingā, reklāmā, ekonomikā un visādās citādās zinātnēs, uzreiz bija skaidrs, ka nebūs rentabls tas pasākums (vilciens aizgājis). Nevienu savu fotogrāfiju tur pat neielādēju un izskatās, ka pareizi darīju ;-).
Es analizēju daudz interneta mārketingu, reklāmu utt., tādēļ arī ir jāanalizē meklētāji, jo tie ir viens no svarīgākajiem reklāmas sniedzējiem. Esmu ticis pie delfi meklētāja populārākajiem atslēgas vārdiem, ko gada laikā tauta lietojusi un daži varianti mani izbrīnīja. Bet šoreiz ne par to. Visiem skaidrs, ka no topa nav pazuduši erotikas meklētāji un tie joprojām ir pirmajās vietās. Bet mani pārsteidza, ka meklētājā parādās tāds atslēgas vārds kā gribu.lv. Aizgāju paskatījos un biju šokā. Izrādās tur pat mazgadīgie pokemoni liek savas kailās bildes. Tas kā es to atklāju, lai paliek atkal mans mārketinga noslēpums, bet vienā minūtē jau biju atradis vienas 15 gadīgas meitenes un puiša (no Ludzas) erotisko foto (tā maigi sakot erotisko), jo tur viņi nodarbojās ar seksu. Tad ko tauta par to saka? Te modeļu aģentūrām šuj bumbas par kaut kādiem mazgadīgiem, bet mazgadīgie paši liek savus darbus publiskai apskatei. Visai dīvaina situācija.
Gribat redzēt kā strādā draugiem.lv? Lūdzu skatīties te ;-).

07.02.2008

Vai zinājāt, ka Windows Vistu var uzinstalēt divās minūtēs? Es arī nezināju ;-). Tādēļ paskatieties kā tas pareizi jādara:
youtube.com/watch?v=FVbf9tOGwno
Bet ja godīgi, tad mani māc pārdomas vai instalēt vēl joprojām Windows XP SP2 vai tomēr Windows Vista x64 SP1. Testi laikam tik ātri neparādīsies un nekad to Vistu tā arī neesmu kārtīgi ietestējis, jo XP strādājis bez pārinstalēšanas nu jau vairākus gadus ;-). Tādēļ kāpēc kaut ko mainīt, ja viss strādā un apmierina prasības? Par to 64-bit versiju gan es vēl domāju, jo tomēr performances pieaugums ir. Bet vai to vajaga ziedot dēļ gļukiem un citām neērtībām? Būs laikam grūta izvēle, vēl jo vairāk izlasot šo:
en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_Windows_Vista
Vēl es gribu padalīties ar saiti, kur principā liekas ir aprakstīts visas Windows XP SP2 optimizēšanas iespējas people.overclockers.ru/Zlobnui. Es aptuveni pusi no tā biju izmantojis savai mājas darba stacijai, gadiem vācot info no dažādiem resursiem internetā. Tagad tas viss pieejams vienā vietā. Arī jaunajam datoram liekas pagaidām tomēr likšu šādu optimizētu XP SP2 versiju, jo nav vairs tie gadi, kad interesētu testēšanas darbi ;-).

05.02.2008

Biki te parakājos arhīvos un atradu rēcīgu bildi. Izskatās nekas nav mainījies pa šiem gadiem ;-).
Tātad esmu izturējis fotogrāfu konkursu Alamy.com ar pirmo reizi un tagad varu oficiāli arī viņiem piedāvāt savus darbus ;-). Skatīšos vai viņi tiešām ir tik nopietni kā par viņiem runā un vai tur būs kāda jēga.
Biju pārliecināts, ka dēļ jaunā fotoaparāta nenāksies mainīt datoru, kurš man jau būs kalpojis gandrīz 5 gadus un kurā ir ieguldīti kādi 2000Ls, bet tomēr kļūdījos. Izrādās lielākā mana problēma ar šo jauno aparātu ir tieši fotogrāfiju apstrāde. It kā neko daudz es neapstrādāju un ja ar JPG formātu operēju, tad nav īpašu problēmu un visu var daudz maz izdarīt. Bet kad es te sāku strādāt ar RAW failiem, tad izrādās ja divus tādus nopietnāk apstrādāju, tad pie trešā faila Photoshops vienkārši aizverās. īsti neesmu sapratis kas par vainu, bet laikam vienkāršāk būs nomainīt datoru ;-). Mans nākamais sapņu dators bija ar kādiem diviem procesoriem un kā reizi tagad tirgū tāds ir parādījies: www.techreport.com/14052
Bet tā papētīju, ka tas man būs par skarbu (pārmaksāt nāksies par neko), tādēļ būs jābūt pieticīgākam un nebūšu nekāds maniaks kaut gan kaut ko saprotu no labas tehnikas un spēju to novērtēt ;-). Arī testeri ir atzinuši to sistēmu par labu esam:
www.xtremesystems.org/showthread.php?t=175884
Ja nu kādam ir lieki kādi 3500Ls, tad tādu sistēmu varētu nokomplektēt un strādāt tīri sakarīgi ar grafiku, video un citām lietām. Visi MacOS, Apple u.c. fanāti var atpūsties ;-). Labi jau labi, īstenībā mans sapnis ir kādreiz iegūt šādu sistēmu. Bet tas laikam būs tad nākamais solis. Pagaidām būs jāiztiek ar kādu parastu Intelu ;-).

29.01.2008

Esmu redzējis daudz un dažādus ugunsmūra testus, kur liela daļa tomēr bija daļēji apmaksāta un līdz ar to nebija reāli salīdzināt - testēts bija dažiem ugunsmūriem izdevīgos griezumos. Tagad netīšām uzdūros tādam visai profesionālam testam. Izrādās mans mīļākais ugunsmūris savācis maksimumu ;-). Bet liels pārsteigums ir par pirmo vietu, jo tas ir bez maksas. Tātad ja kādam nepieciešams labs personīgais ugunsmūris un bez maksas, tad iesaku uz šodienu Online Armor Personal Firewall. Uz Windows Vista gan viņš nestrādās, bet gan jau ar laiku būs ;-). Bet paskatieties kurā vietā ir Windows Firewall XP SP2 - jā pareizi, pēdējā ;-).
Kādu laiku atpakaļ Canon piedāvāja noskatīties video kā tiek gatavoti viņu objektīvi (otra daļa un trešā daļa). Tagad arī Discovery Chanel uztaisījis video apskatu par šo procesu. Interesanti likās, ka stikls objektīviem ir viens no dārgākajiem izejmateriāliem pasaulē - ap 1000 USD par kilogramu. Tātad nosverot savu objektīvu mēs aptuveni varam pateikt cik maksā mūsu objektīvs ;-).
Canon ar savu jauno fotoaparāta modeli Canon EOS 450D ir sasniedzis jaunu rekordu Canon digitālo spoguļkameru klāstā pixeļa izmēra lielumā - 5.2µm (mikroni). Tas nebūt nav labi, bet patērētāju tirgus to prasa un tādēļ tiek ražots tas, ko pieprasa. Pārējo Canon modeļu pikseļu izmērus varat salīdzināt šajā manā lapā. Bet izrādās Canon nav vienīgais grēkotājs. Pentax sadarbībā ar Samsungu ir gājuši vēl tālāk un savā 23.4 x 15.6 mm matricā iedabūjuši 14.5 un 14.6 MPix. Kā rezultātā šobrīd absolūtais tirgus līderis ir Samsung GX-20 ar pixeļa izmēru 5.0µm, apdzenot par pavisam niecīgu daļu Pentax K20D. Pie tam tiek solīts paplašināts dinamiskais diapazons un zems trokšņu līmenis - augstākais ISO pieļaujams līdz pat 6400. Tas laikam ir pateicoties 22-bit attēla procesoram. Cik zināms, tad Pentaxam pirmajam bija 22-bit attēla procesors un Canon tikai pēc tam sāka piedāvāt ar savu DIGIC III procesoru 14-bit attēlus. Tā 22-bit attēlu apstrāde dod to plašāko dinamisko diapazonu un zemāku trokšņu līmeni. Bet nevajag visu tā pārvērtēt, jo Canon gala rezultātā sanāk 14-bit RAW fails, kamēr Samsung un Pentax no savas 22-bit attēlu apstrādes galā dabū tikai 12-bit RAW failu, bet JPEG visiem ir vienādi - 8-bit (tas attēlu formāts vienkārši vairāk neatbalsta ;-)).
Nu ko, tas priecē, ka parādās tirgū jauni nopietni konkurenti. Patērētājam no tā būs tikai labāk, jo būs labākas tehnoloģijas par labākām cenām ;-). Tā vien izskatās, ka šobrīd tirgū labākais cenas/rezultāta ziņā tādiem visai prasīgiem fotogrāfiem varētu būt tieši šis Samsung GX-20 modelis. Protams, tur var būt visādi zemūdens akmeņi, ko es šobrīd tehniski nevaru novērtēt, bet tīri teorētiski izskatās ņemams verķis ja iepriekš nekas vēl nav iegādāts ;-).

26.01.2008

Interesants projekts vienam sagadījies ar naudu un slavenībām. Tajā dienā, kad skatījos to lapu, tad jau bija apskatījušies (tajā vienā dienā) 53480 apmeklētāju. Lūk ko nozīmē populārs un interesants projekts ;-).
Esmu redzējis daudz brīnumus kā zīmē ar Photoshop, bet kad vasarā var uzzīmēt ziemu, to gan es vēl nebiju redzējis ;-). Tīri labi un pat ticami sanācis:
seb4d.com/mattepainting_hivers_english.htm
Esmu atkal kārtējo reizi uzrāvies uz vienu lamer saitu. Pat īsti nezinu vai sūdzēt patērētāju tiesību aizsardzības birojā šo gadījumu vai kā kārtīgam Latvietim par to aiziet stūrītī paklusēt ;-)? Kādreiz biju reģistrējies elkorfoto.lv/help/rules pie viņiem kā lietotājs, jo varēju ērti ielādēt bildes internetā un viņi man uztaisa tajā filiālē kur pasūtu. Kad es reģistrējos, tad nebija šāds punkts: Saita administrācija ir tiesīga dzēst to lietotāju profilus, kuri nav apmeklējuši saitu pēdējo 6-šu mēnešu laikā. Bet tagad tāds ir un tā kā biju reģistrējies ar spama e-pastu, tad nekādus brīdinājumus nesaņēmu par lietotāja profila dzēšanu. Tā nu visi mani uzkrātie bonusa punkti (tai skaitā uzvara fotokonkursā) ir dzēsušies un otrreiz es tur nereģistrēšos un bonusus no jauna nekrāšu, jo Latvijā ir pietiekama konkurence šajā jomā ;-). Man lamerīgi šajā gadījumā liekas tas, kā var vardarbīgi piesaistīt apmeklētājus savam portālam/servisam. Kaut ko tādu maksas servisā vēl nebiju redzējis, bet esmu lietojis daudzus servisus. Ja tas būtu bezmaksas pasākums un lietotājs tur tiešām nekādas maksas aktivitātes nebūtu veicis, tad es saprastu, bet te ir klaja ņirgāšanās par lietotājiem....
Jau rakstīju par draugiem.lv Fucker bīstamību. Tad nu Kaspars atsūtīja info par testu ar šo programmu un manas aizdomas piepildījušās ;-).

18.01.2008

Es te spamojot pa internetu netīšām izdomāju vienu lietu. Izrādās esmu pirmais neapzinātais blogeris Latvijā ;-). Visi domā, ka tas ir Laacz ar savu blogu, bet izrādās viņa ieraksti sākās tikai ar 2002. gadu laacz.lv/2002/02/. Arī CooLynX tajā laikā daudz ko spamoja, bet ne bloga formātā. Paskatījos savu arhīvu un secināju, ka spamojis esmu kā īsts blogeris par konkrētu tēmu ;-). Pats gan sevi par blogeri neuzskatu, bet neko darīt - laikam jau esmu zem tās kategorijas pabīdīts, jo atbilstu ļoti daudziem parametriem. Varbūt kāds var atsūtīt datus par kādu citu blogeri, kas sācis vēl agrāk par mani Latvijā spamot - nu tipa blogot ;-)? ASS.lv neskaitās blogs un UL to nevar saukt par pirmo blogu Latvijā, tā ka to varat nesūtīt ;-). Atceros, ka toreiz Latvijas interneta plašumi nemaz nebija tik lieli un daudz maz visus varēja apskriet un izsekot visam līdzi. Bet varbūt kāds mazs blogerīts tomēr bijis, ko neesmu paspējis "apskriet" un apskatīt ;-)? Ā, toreiz es visu lapu taisīju ar rokām (kodu rakstīju pats ar nelielu CooLynX piepalīdzību) un tādēļ varbūt tik šķībi kaut kas izskatās ;-). Tad nebija visādi WordPress, kur tik ņem un raksti. Dienas biznesa mājas lapā atradu rakstu par Blogu tēvu Jornu Bardžeru (Jorn Barger), kas arī esot izdomājis to lietu vai vienkārši iesācis pirmais. Viņa blogam palicis 10 gadi, bet manējam nākošajā mēnesī būs 7 gadi. Nav nemaz tik švaki ;-).

10.01.2008

Daudzi brīnās kādēļ draugiem.lv daži var sasniegt apmeklējuma statistiku vairāku tūkstošu apjomā. Man tas jau sen bija zināms kā to panākt, bet neko nerakstīju par to, jo negribēju to lietu izplatīt, kas bojā visu sistēmu un pat ļaunākais - bojā paša lietotāja profilu. Kādēļ bojā šā lietotāja profilu? Tādēļ, ka es un domāju, ka arī daudzi citi, bloķē šādus lietotājus, lai nebūtu vēlreiz ar šādiem spamotājiem jāsaskaras. Tie ir lameri, kas šādā veidā ar speciālas programmas palīdzību uzdzen sev reitingu (apmeklējumu). Programma jūsu vietā nosūta tūkstošiem vēstuļu ar jūsu sagatavoto tekstu un tas kas saņem to, visticamāk arī apskatās jūsu profilu. Otrs veids kā palielinās statistika, tas ir skatīties ar šīs programmas palīdzību draugu draugu profilus vai visus online esošos. Tie, kam ir pasūtīta statistika, tie atnāks apskatīt arī jūsu profilu. Un tādejādi nekāda sarežģītā viltība tur nav. Programma saucas Draugu Fuckers vai Draugiemfck, ko var lejupielādēt liekas te draugu-fucker-0.7.rar (1 MB). Tur ir vēl programma, kas ļauj apskatīt visas slēptās bildes galerijās, kas jums nav pieejamas, bet es īpaši ar tām programmām neaizrautos, jo pēc faila izmēra un exe var saprast, ka tas ir kaut kāds spyware - nu tipa vīruss. Tādēļ ja lietojat kādu nepazīstamu programmu, tad pārbaudiet ar kādu antivīrusu.  Pats ne vienu ne otru neesmu testējis, bet zinu, ka strādā un man tādas lietas nav vajadzīgas.
Update: Didulis mani pakoriģēja un teica, ka ar antivīrusu programmu šos spyware nevar izķert. Tā arī ir. Piemēram, ja veicat divu programmu apvienošanu vai vēl kādu korekciju, tad antivīrusa programma nenolasa tādu jaunizveidoto failu savā datu bāzē un neuzskata to par vīrusu. Reāli pat ar ugunsmūri būs grūti izsekot kas tur notiek, jo viņš datus var sūtīt uz divām adresēm un tādēļ ja tiešām palaižat šīs viegli pieejamās programmas, tad atslēdzat visus citus procesus un rūpīgi sekojat līdzi kādi procesi tiek palaisti un uz kurieni kādi dati tiek sūtīti. Ne visi ugunsmūri tādu smalku analīzi atbalsta, tādēļ no savas puses varu ieteikt vienu lielisku programmu "What Is Transferring?" Googlē atradīsiet, jo vecajā mājas lapā ir kaut kāda jauna laba programma, bet šo vairs neredz.
Tāpat tur ir kaut kāds Draugiem.lv Statistikas kachaataajs Statistika Draugiem.lv (by xxman).zip (5 MB), bet arī ar to nevajadzētu aizrauties, jo sistēma jau tāpat saglabājas. Vēl man nav ne jausmas vai kāds to programmu nav uztaisījis arī saviem mērķiem - nesūta draugu.lv pieejas datus vēl kādam lietotājam ;-). Tā, ka viss uz jūsu pašu sirdsapziņas. Esmu jūs brīdinājis - es visus šos lamerus bloķēju ;-).
Nu ko? Aparāts man tagad diezgan sakarīgs, atliek vēl tikai sakarīgu objektīvu piepirkt klāt. Jau sāku krāt šim verķim ;-).
Esmu daudz Flash veidotas lapas redzējis un arī Flash foto albūmus, bet neviens man tā īsti nepatika. Ir daudzi apsvērumi kādēļ man tas nepatīk, bet tagad ieraudzīju vienu Web lapu, kas veidota ar Adobe Flex, un savu viedokli nedaudz mainīju. Tā ka ja kāds vēlas sev taisīt Web lapu, kas bāzēta uz Flash, tad noteikti ieteiktu šo variantu.
Pievienoju jaunas sadaļas par foto defektiem un Canon objektīviem. Vēlāk gan jau ka būs vēl sadaļas.
Jūs zināt kā jāstrādā ar zibspuldzi? Jā? Es arī tā domāju, bet izrādās kļūdījos. Lūk kā jāstrādā ;-).

04.01.2008

Izrādās vēsture atkārtojas un manu viedokli par vienu no jaunākajām reitingu/statistikas sistēmām varat lasīt te stats.tunt.lv. Tā neko sev iesāku jauno gadu ;-). Jauns gads, jauna pieredze un jauni lameri ;-).
Es te regulāri nodarbojos ar interneta pētījumiem un analīzi (darbs tāds ;-)), un ja kādreiz varēju izmantot vismaz kaut kādai objektīvai interneta analīzei šo sistēmu, tad tagad ir uzradusies alternatīva un vēl varu izmantot šo Googles risinājumu. Kā, tas darbojas? Lūk kā Alexa strādā ;-). Google principā iedod gandrīz tādu pašu rezultātu ;-). Tā jūs varat salīdzināt daudzus projektus, ja gribat redzēt objektīvu salīdzinājumu nevis statistiku ko jums piedāvā. Ir tādas kompānijas, kas reāli šmaucās un ķer lamerus. Tādas kompānijas man dziļi riebjas. Piemēram, šobrīd aktīvi Latvijā ienākusi Lietuviešu kompānija iks.lt. Viņi tik aktīvi zvanās un piedāvā izvietot reklāmas, ka pat 3 konkrēti pamatoti atteikumi nelīdzēja un arī aprunāšanās ar pašu šefu par šīm interneta lietām nelīdzēja. Izteicu pārmetumu, ka viņi šmaucās ar savu statistiku un viņiem tā nav labāka par abc.lv vai building.lv, kam viņi negribēja piekrist. Tieši otrādi, viņi man cenšas iegalvot, ka viņi jau sen ir apdzinuši šos portālus. Pamatā man rādot Alexa datus. Pirmajā brīdī es pat apstulbu ;-). Bet tad paskatījos, ka viņiem vēl ir lapa lietuviešu valodā un vēl neskaitāmās valodās no kurienes tad arī savācas šī spama statistika. Reālā statistika izskatās aptuveni šādi ;-). Tā, ka neuzķeraties uz šādiem lameru ķeršanas pasākumiem un no vienas vizuāli skaisti noformētas Web lapas neko daudz spriest nevar. Ir man vēl visādi triki kā pārbaudu Web lapas "vērtīgumu", bet tas lai paliek mans komercnoslēpums ;-).

Reklāma

CooLynX

Good


 
 

Top.Good.lv - Good Rating system Submit Photos to Shutterstock and make $$$!

Dreef © 2001
Dreef@sveiks.lv